137. cadde de kalıcı asfalt kaplama’ya kavuşuyor

ABONE OL
Eylül 12, 2013 15:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediyesinin altyapısı bitmiş ve kalıcı asfalt kaplaması yapılmış cadde ve sokak hamle projesi devam ediyor.Her gün şehir merkezinin bir tarafından altyapısı tamamlanmış ve kalıcı asfalt kaplama çalışması yapan belediye dün de 137. Cadde de bu çalışmasını başlattı. 137. Caddede eskimiş asfaltın kemirilmesine başlandı. Kemirme işlemi tamamlandıktan sonra su ve kanalizasyon müdürlüğü alt yapı hizmetlerine başlayacak. Bu arada içme suyu şebekesinin de değişeceği caddede evleri bulunan vatandaşlarda uyarıldı. Yeni hatta içme suyu bağlanmaları için belediye ile işbirliği halinde olmaları istendi. Kalıcı asfalt kaplama yapıldıktan sonra yolun yeniden kazılmasının anlamsız hale geleceği savunuldu. Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’da yolda yapılan çalışmaları yerinde kontrol etti.

Günaydın çalışmalar sürerken basın mensuplarına da cadde ve yapılan işler hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Günaydın basına açıklama yaparken cadde sakinlerini de uyararak alt yapı hizmetlerinin de sürdürüleceği caddede içme suyu şebekesinin de değiştirileceğini ileride mağdur olmamaları için kazı çalışmalarının yapıldığı tarihte mülk sahiplerinin içme suyu şebekelerini yenilemelerini istedi.

Günaydın yaptığı açıklamasında, “şehrimizin merkezinde bulunan Sümerbank caddesi ile Kesikbaş caddesini birbirine bağlayan caddemizde çalışmalarımızı başlattık. Bu caddemiz de eski yerleşim yeri olması nedeni ile altyapı da sorunlar yaşayacağımız bir caddemiz. Bu caddemizde de yağmur suyu kanalizasyon ve içme suyu borularını döşeyeceğiz. Caddeye bakan mülk sakinlerimizi de uyarmak istiyorum. Yolumuz hazır kazılmışken hem içme suyu hem de kanalizasyon bağlantılarını yapsınlar. Biliyorsunuz her caddemizde olduğu gibi alt yapı sorununu tamamladığımız caddelerimize kalıcı ve dayanıklı asfalt kaplama yapıyoruz. Daha sonradan oluşacak bir arıza yüzünden yaptığımız kalıcı ve dayanıklı asfalt kaplama kazılmak zorunda kalacak. Bu da hem emeğimizi boşa çıkarmış olacak. Hemde yapılan masrafı yok etmiş olacaktır. Halkımızın bu konuda da duyarlı olmasını istiyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0