Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Abdullah Taş

13. MAKEDONYA SEFERİMİZ TAMAMLANDI

MAKEDONYA’NIN doğusundaki Türk bölgelerinde ELELE YARDIM DERNEĞİ İLE yapmış olduğumuz yardımlar hayırlısıyla BU YIL DA tamamlandı. Çalıklı, Bahçebosu, Kızıldoğan, Kalkova, Durlonbosu, Boğdancı, Kurthamzalı, Doyran gibi daha 11 adet doğu Makedonyadaki Türk ve Müslüman köylerine kırtasiye,gıda (TONLARCA) ve giyecek yardımı yapmaya çalıştık.

Bu bölgenin insanları, Türkiye’den gelenleri coşkuyla karşılanmakta,unutulmadıklarını hatırlayıp sevinmekteler. Türk devletini baba bilmişler.Her evde Türk bayrağı asılı buralarda,namazlarında Türkiye yaşasın diye dua eden insanlar bunlar.Kalbi ve gönlü Türkiye için çarpan insanlar bunlar.Karaman’dan giden yörüklerimiz bunlar. Türk insanı ve Türk yetkilileri,Türk kuruluşları tarafından tanınmıyor,bilinmiyor buraları.UNUTULMUŞ TÜRK BÖLGELERİ olan doğu Makedonya, kasıtlı olarak geri bırakılmış.Bu bölgede iş yok,üretim yok,sosyal güvence yetersiz.Yoklar içinde yaşamaya çalışan göçmeyi düşünmeyen Türkler bunlar.Yardım için Afrika’ya,Güney Asya’ya seferber olanlara sesleniyorum!!buradaki Türkler Afrika’dan daha kötü durumdalar.Açlıkla ,sahipsizlikle, yüz yıllardır baskıyla karşı karşıya yaşıyorlar.Somali’yi,Güney Asya’yı çok iyi bilen bizim insanımız nedense yanıbaşımızdaki aç ve muhtaç Türkleri bilememektedirler.

Ohri’deki Halveti Tekkesi ŞEYHİ OSMAN EFENDİ ‘NİN söylediği bir cümle aklımdan hiç çıkmamaktadır.”SİZ KIBRIS’A YILLARDIR YARDIM YAPARSINIZ,KIBRIS’LI TÜRKİYE’Yİ SEVEMEDİ. BİZİ HİÇ BİLMİYORSUNUZ.BİZE GELMİYORSUNUZ,BİZE BİR SAKIZ BİLE GÖNDERMİYORSUNUZ AMA BİZ SİZİ ÇOK SEVİYORUZ. CAMİMİZDE, TEKKEMİZDE, EVLERİMİZDE TÜRK BAYRAKLARI ASILI DURUR. NAMAZLARIMIZDA ,ZİKİRLERİMİZDE TÜRK MİLLETİNİN GÜÇLENMESİ İÇİN DUA EDERİZ” DEMİŞTİ.

LÜTFEN TÜRK VE MÜSLÜMAN OLAN BU BÖLGELERİ HATIRLIYALIM.ONLARIN YOLUMUZU GÖZLEDİKLERİNİ BİLELİM.

GEÇEN YIL BU BÖLGEDE İLK KURBANIMIZI KESERKEN ÇOK DUYGULANMIŞ,OSMANLI’NIN ÇEKİLMESİNDEN SONRA (100 YIL SONRA) İLK KURBANLARIMIZI KESMİŞTİK.BU BÖLGEDE YAŞAYAN 80 YAŞINDAKİ BİR TÜRK ANASI Hatice nine şöyle demişti bana ”NİNEM ‘den duymuştum: KURBAN BAYRAMI OLURMUŞ OSMANLIDA. KURBAN KESİLİRMİŞ,ET DAĞITILIRMIŞ FAKİRLERE”… başını hafifçe kaldırdı yukarıya ”O GÜZEL GÜNLER GİBİ,YİNE KURBAN KESİLMEYE BAŞLADI ” DEDİĞİNİ İŞİTİP AĞLADIĞIMI HATIRLARIM. Aynı bölgede bu yıl yine kurban keseceğiz inşallah, yine bu bölgede bayram yaşıyacağız, kucaklaşacağız. SEVİNCİMİZE ORTAK OLURMUSUNUZ?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER