Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

100. Yıl fidanları toprakla buluştu

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atabey

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atabey ilçesinde fidan dikme etkinliği gerçekleşti. Atabey ilçesinde düzenlenen etkinliğe katılan Vali Aydın Baruş öğrencilerle birlikte Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Orman Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan fidanları toprakla buluşturdu.

Etkinlikte çocuklarla yakından ilgilenen Vali Baruş yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 100. Yılı anısında dikilecek fidanların büyük anlam taşıdığını belirterek alanda bulanan öğrencilere etkinliğe katıldıkları için teşekkür etti.

Vali Baruş “28 Ekim 2023 güzel sonbahar gününde yüreğimiz coşkuyla kabarırken çok büyük bir mutluluk içerisindeyiz. Bu büyük mutluluğumuzun sebebi gördüğünüz gibi arazide açılmış çukurlar var. Bu çukurlara inşallah birazdan ülkemizin geleceğine sigorta oluşturacak, havamızı temizleyecek, ülkemizi güzelleştirecek fidanları dikeceğiz. Mutluluğumuzun birinci sebebi bu. Mutluluğumuzun ikinci sebebi ise Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünde bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Diktiğimiz fidanlar cumhuriyetin kuruluş yıldönümüne şahitlik edecek. Tabii bu iki mutluluk sebebimizi bir kat daha artıran ayrı bir sebep daha var. O da Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl dönümü olması. Düşünün, Cumhuriyet kurulduğundan beri tam yüzyıl, yani tam bir asır geçmiş. Cumhuriyetimizin bir asırlık ömrüne şahitlik ediyoruz. Bu büyük bir mutluluktur. Herkes bu sevinci yaşayamaz, herkese nasip olmaz. Birazdan toprağa dikeceğimiz bu fidanlar Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı boyunca bu toprakta yeşerecekler, büyüyecekler ve buralarını orman haline getirecekler ve bizler de şununla övüneceğiz: Biz Cumhuriyetimizin yüzyılında bu fidanları dikmiştik ve bu fidanlar büyüyüp orman oldu. Cumhuriyetimiz gibi sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürdü ve gelecek nesillerimize güzel bir eser bıraktık. Bu önemli olaya vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Sizlere en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 100 yıl ormanımız kutlu olsun” dedi.

Ardından Vali Baruş’un yaptığı geri sayımla öğrenciler ve törende hazır bulunan protokol üyeleri fidanları toprakla buluşturarak can sularını verdiler.