Yabancı uyruklu öğrencilerin ortak fikri: “SDÜ: Geleceğim”

Isparta - Ağustos 1, 2018 5:57 am A A

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde öğrenim görmekte olan yabancı uyruklu öğrenciler TRT Haber’in “Gönüllü Elçiler” programına katıldı; SDÜ, Isparta ve Türkiye’yi anlattı. Programda 6 farklı ülkeden gelen öğrenciler Türkiye ile güçlü ve sağlıklı bir köprü kuracaklarını ifade ettiler.

-SDÜ TRT Haber’de

TRT Haber, SDÜ’nün “uluslararasılaşma” stratejisinin önemli bir ayağını oluşturan yabancı uyruklu öğrenci politikasını irdeledi.

TRT Haber’in Gönüllü Elçiler Programı, Benin, Afganistan, Endonezya, Kazakistan, İran ve Arnavutluk uyruklu öğrenciler ile birlikte Doğu ve Batı Yerleşkesi’ni gezdi. Programda yabancı uyruklu öğrencilerin gözünden SDÜ, Isparta ve Türkiye anlatıldı.

Program kapsamında SDÜ Doğu ve Batı Yerleşkesi, Eğirdir ve Salda Gölü, Isparta Belediye Başkanlığı Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Kilim ve Etnografya Müzesi, gül bahçeleri, yöresel mutfaklarda çekilen görüntüler yer aldı.
SDÜ öğrencisi Abdou Gafarou Abdoulaye Bamoı (Benin), Atiqulah Yalghuz (Afganistan), Rıdvan Şalil (Endonezya), Nailya Alchinova (Kazakistan), Nazanin Goleiji (İran) ve Ergena Mollaj (Arnavutluk) programda duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

TRT Haber’de yayınlanan Gönüllü Elçiler’i izlemek için:

Isparta - 5:57 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER