Vali Günaydın’dan müjdeler

Isparta - Haziran 26, 2018 7:56 pm A A

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Merkez Muhtarlar Toplantısı Vali Şehmus Günaydın başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Merkez mahalle ve köy muhtarları talep ve önerilerini ilettiler.
Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Vali Şehmus Günaydın sözlerine geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin Isparta genelinde huzur ve güven içinde geçmesinden dolayı muhtarların verdiği katkıya teşekkür ederek başladı ve köyler ile mahallelerde hizmetlerin hız kesmeden devam ettiğini aktardı.

“SICAK ASFALT 300 KM’Yİ GEÇTİ”

Vali Günaydın açıklamasında “ Özellikle köylerimizde sıcak asfalt çalışmalarında çok büyük rakamlara ulaştık, yani hiç kimsenin hayal edemediği rakamlara ulaştık. Bugün itibariyle 300 Km’yi geçtik. İnşallah bu sene sizlere verdiğimiz söz doğrultusunda bütün grup yollarımızın sıcak asfaltını tamamlamış olacağız” dedi.

“EĞİTİM MÜJDELERİ”

Açıklamasında eğitim yatırımlarının çok hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Vali Günaydın Modernevler, Halıkent ve Çünür mahallelerinde yapımı devam eden okulların çok kısa sürede tamamlanacağını bunun yanında Isparta’da bağımsız anaokullaşma oranını Türkiye’de ilk sıraya çıkarmak için 3 ihale yapıldığını söyleyerek yakında inşaatlarına başlanacağı müjdesini verdi. Vali Günaydın ayrıca yaz döneminde okulların yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanma faaliyetlerine de hız kesmeden devam ettiklerini belirtti.

“KÖYLER İÇME SUYUNA ELEKTİRİK FATURASI ÖDEMEYECEK”

Köylerdeki içme suyu pompalarında kullanılmak üzere güneş paneli yatırımlarına devam ettiklerini de aktaran Vali Günaydın hedeflerinin 116 köy olduğunu ve bunu da bu yıl tamamlayacaklarını aktararak bu yatırımdan muhtarların çok memnun olduğunu söyledi.

“KÖYLER TEMİZ SU KULLANACAK”

Açıklamasında ayrıca merkezde bulunan bütün köylerin parke taşı ihtiyacını bu yıl içinde karşılayacaklarını belirten Vali Günaydın, imkânlar oldukça bu yatırımların devam edeceğini ve bunun yanında vatandaşların daha sağlıklı içme suyuna kavuşabilmeleri için alt yapı yatırımlarının devam ettiğini söyleyerek “ Bizim amacımız hiçbir köyümüzde 25-30 yıllık içme suyu borusu kalmayacak bu hedefte de çok mesafe aldık. Çok yakında içme suyu şebekesi yenilenmemiş hiçbir köyümüz kalmayacak” dedi.

Isparta - 7:56 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER