‘Ülkemizin gelecek 5 yılını birlikte planlayalım’ çalışması

Isparta - Şubat 13, 2018 8:57 am A A

Türkiye genelinde yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve doğrudan vatandaşların hazırlık sürecine dahil olması hedeflenen 2019-2023 yıllarını kapsayan On Birinci Ulusal Kalkınma Planı için hazırlık çalışmaları Kalkınma Bakanlığı önderliğinde başladı.

Toplumun tüm kesimlerinin plandan beklentileri ile katkılarını almak ve plana yansıtmak amacıyla http://kbanket.kalkinma.gov.tr/index.php/473257/lang-tr adresinde anket yapılmakta olan Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında; Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı(BAKA) tarafından Isparta, Antalya ile Burdur’da Özel İhtisas Komisyonları ve istişare toplantıları gerçekleştirilecek. Kalkınma planı hazırlıkları sürecine yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve vatandaşların katılması hedeflenen çalışmalar kapsamındaki toplantılar; Isparta’da 13 Şubat’ta, Burdur’da 14 Şubat’ta, Antalya’da ise 15 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Ülke olarak odaklanacağımız kritik önemdeki yapısal dönüşüm alanlarını ve bunlara ilişkin hedef ve stratejileri de ortaya koyacak temel politika belgesi olacak On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları, Kalkınma Bakanlığı önderliğinde geniş katılımlı özel ihtisas komisyonları ve istişare toplantıları ile başladı. On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları mümkün olduğunca geniş bir katılımla gerçekleştirilip ülkemizin gelişme potansiyeline sahip olduğu alanlar ile bu alanların değerlendirilmesine yönelik önerilerin, kapsamlı ve ayrıntılı tartışılması, ülkemizin geleceğine dair amaç ve fikir birliği oluşturulabilmesi ve hedeflerin toplumun tüm kesimlerince sahiplenilip hayata geçirilebilmesi hedefleniyor.

İLLERDE GÜNBOYU TOPLANTI

Ülke olarak odaklanacağımız kritik önemdeki yapısal dönüşüm alanlarını ve bunlara ilişkin hedef ve stratejileri ortaya koyacak temel politika belgesi olacak On Birinci Ulusal Kalkınma Planı (2019-2023) çalışmaları kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın faaliyet alanı içeresindeki Isparta, Burdur Antalya illerinde hazırlık toplantıları ‘geniş katılımlı’, ‘kadınlara yönelik’ ve ‘gençlere yönelik’ olarak gün boyu gerçekleştirilecek. Kalkınma Bakanlığı önderliğinde geniş katılımlı 2019-2023 yıllarını kapsayacak On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamındaki toplantılar, Isparta’da 13 Şubat’ta, Burdur’da 14 Şubat’ta ve Antalya’da da 15 Şubat’ta yapılacak.

Hazırlıklar kapsamında, yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve doğrudan vatandaşların kalkınma planı sürecine dahil olması hedefiyle toplumun tüm kesimlerinin plandan beklentileri ile katkılarını almak ve plana yansıtmak amacıyla anket çalışması da başladı. Planın önceliklerinin belirlenmesine ışık tutacak ankete vatandaşlar http://kbanket.kalkinma.gov.tr/index.php/473257/lang-tr adresinden 28 Şubat 2018’e kadar katılabiliyor.

Isparta - 8:57 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER