Terör örgütü PKK’ya devlet kucak açtı!

Türkiye - Haziran 10, 2015 9:13 pm A A

Erdoğan’ın, “Bölücü örgütün güdümündeki parti”, Davutoğlu’nun, “HDP’ye oy vermek PKK’ya oy vermektir” dediği HDP için devlet hazinesi kesenin ağzını açtı. Gazisinin “kaçak” diye gecekondusunu yıkıp şehit ailesine üvey evlat gibi davranan devlet, HDP’ye Meclis’e girdiği için 27 milyon lira (eski parayla 27 trilyon) yardım yapacak.

Seçimlerde yüzde 13 oy alarak 80 milletvekiliyle Meclis’e giren terör örgütünün siyasi kanadı HDP’ye hazine yardımı yapılacak.

HDP’nin Hazine’den yardım almasına şehit ailelerinden sert tepki geldi. Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse, “Benim hem evlatlarımı katledecek hem de bu devletten Hazine yardımı alacak. HDP’ye Hazine yardımı terör örgütüne yapılan yardımdır” dedi. HDP’nin PKK’nın uzantısı olduğunu öne süren Köse, şunları söyledi:

“Çocuklarımızı katleden hainlerle pazarlık masasına oturursan olacağı budur. Bu hazine yardımı, senin de benim de verdiğim vergilerden oluşmaktadır. Onlar Doğu’da elektrik, su parası ödemeyecek, vergi ödemeyecek. Bunlar da bir yardımdır. O yetmiyormuş gibi bir de ondan sonra senin, benim verdiğim vergilerle Hazine yardımı alacaklar.”

Sorumlusu AKP

Köse, şöyle devam etti: “Bu partinin büyümesinde en büyük pay AKP’ye aittir. Çözüm süreci dediler, barış süreci dediler, kardeşlek projesi dediler, bu partinin reklamını yaptılar. ‘Analar ağlamasın’ dediler. Dağdaki PKK anaları ağlatırken bunlar hala ‘inadına çözüm, inadına özgürlük, inadına kardeşlik projesi’ dediler. Seçim ortamında HDP için ‘PKK’nın uzantısı’ diyen yetkililer o zaman bunu niye söylemedi? O zaman bunlar Kandil’e, İmralı’ya heyetler gönderiyorlardı. Bugün parlamentoya gelen HDP milletvekillerinin hemen hemen hepsinin ya kardeşi ya da birinci derece akrabası dağda.”

Yeniçağ

Türkiye - 9:13 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER