Sorumlu bir politika izleyeceğiz

Türkiye - Haziran 10, 2015 9:36 pm A A

AK Parti Sözcüsü MKYK toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Atalay’ın açıklamalarından satır başları;

-Partimiz yoğun bir istişare süreci yaşıyor. Yarın genişletilmiş il başkanları toplantısı yapılacak.

-Şu anda partimiz tarafından her seçim sonrası olduğu gibi kapsamlı bir kamuoyu araştırması yapılıyor.  Bu araştırmalarımızdan çıkan sonuçlar partimizin bundan sonraki kararları, yürüteceğimiz politiklar için önemli görüyoruz.

– Şu an en büyük sorumluluk Ak Parti’ye düşmekte. Bu sürecin iyi yürütülmesi için büyük bir hassasiyet yürütüyoruz. Sorumlu bir politika yürütüyoruz. Bir Türkiye’nin büyük bir partisi olarak sorumluluklarımızın farkındayız.

-Güçlü ve özgüveni yüksek bir partiyiz. Ülkemizin geleceği her şeyden önemli ve bu konuda sorumluluğumuzun farkındayız. AK Parti’nin denklem dışında olduğu bir Türkiye siyaseti düşünülemez. Türkiye’nin her kesiminde temsil edilen tam bir Türkiye partisiyiz.

-Ülkemiz ve milletimizin geleceği her şeyden değerli. Sorumluluğumuzun farkındayız. Şunu bugünkü seçim sonuçları da gösteriyor. Yani AK Parti denklem dışı bir Türkiye siyaseti düşünülemez. Diğerlerinin hiç milletvekili çıkaramadığı, CHP’nin 37, MHP’nin 34, HDP’nin 55 ilde milletvekili çıkaramadığını düşünce Türkiye’nin her kesiminde temsil edilen ve sadece 5 ilimizde milletvekili olmayan tam bir Türkiye partisiyiz. Türkiye siyasetinin geleceği yine AK Parti’nin değerlendirmelerine bağlı. Türkiye’nin geleceği için her türlü fedarlığı yaparız.

-Şuan da kolalisyon olasılıkları için bir şey söylemek doğru olmaz. Şu anda hangi partiyle koalisyon yapacağımız yönünde bir söylememiz mümkün değil.

-Şuan hiç bir partiyle bir temasımız yok. Şuan da kendi istişarelerimizi yapıyoruz. Daha öncede dediğim gibi sorumlu bir politika izleyeceğiz.

Türkiye - 9:36 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER