Skandal Ermeni kararına bomba öneri!

Almanya’ya aldığı sözde soykırım kararına tepkiler çığ gibi büyürken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten ses getirecek bir öneri geldi.

Almanya parlamentosu, sözde “Ermeni Soykırımı” iddialarının kabulünü öngören yasa tasarısı meclis tarafından kabul gördü. Tasarının kabul edilmesi sonrası Türkiye’nin Almanya Büyükelçisi, Hüseyin Avni Karslıoğlu Türkiye’ye geri çağırıldı.

Almanya’ya tepkiler çığ gibi büyürken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten gündeme bomba gibi düşecek bir öneri geldi.

SUÇ SAYILSIN

Başkan Gökçek, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da ‘ Türkiye de tek taraflı Ermeni katliamı olduğunu iddia etmek, insanları kine ve düşmanlığa sevk etmek nedeniyle suç sayılsın.’teklifinde bulundu.

Almanya’nın soykırım kararı hakkında Selahattin Demirtaş ‘Gecikmiş bir karar’ yorumunda bulunurken Figen Yüksekdağ ise ‘Katliamla neden yüzleşmeyelim’ demişti.

KABUL EDİLİRSE YARGILANACAKLAR

Gökçek’in önerisi kabul edilip, yasalaşırsa Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş yargılanacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Skandal Ermeni kararına bomba öneri! için yorumda bulun

    Skandal Ermeni kararına bomba öneri! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Skandal Ermeni kararına bomba öneri! için ilk yorumu yapabilirsin.