Geçici Aday Listeleri Türkiye Tam Liste

20 Nisan 2011 Çarşamba, 00:28
10100

YSK 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin geçici aday listelerine ilişkin kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

ADANA

Resmi Gazetede yayımlanan geçici aday listelererine göre Adana’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1. ömer Çelik
     2. Mehmet Necati Çetinkaya
     3. Necdet Ünüvar
     4. Fatoş Gürkan
     5. Ali Küçükaydın
     6. Mehmet Şükrü Erdinç
     7. Fatma Güldemet Sarı
     8. Ali Çaldır
     9. Talat Ulussever
     10. Tamer Dağlı
     11. Ali Yüzükcü
     12. Neslihan Kobaner
     13. Mustafa özkozanoğlu
     14. Ebubekir Akdeniz
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Yakup Bulut
     2.Mehmet Emin Koç
     3.KemalAkar
     4.Serhan Güngör
     5.Mahsuni Çiçek
     6.Çiğdem Akça
     7.Jale Hiçyakmazer
     8.Ahmet Oskar Haznadar
     9.Nimet Şahin
     10.Mirac Müge Direk
     11.Zühal Ustok
     12.Mehmet Akyürek
     13.Arif Döker
     14.İbrahim Aldemir
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1.Osman Faruk Loğoğlu
     2.Ümit özgümüş
     3.Turgay Develi
     4.Ali Demirçalı
     5.Zeynep Canan Billor
     6.Hüseyin Keser
     7.Arif Sezer
     8.Rıza Mete
     9.Müzeyyen Şevkin
     10.Mehmet Salıcı
     11.Doğa Çiğdemoğlu
     12.Orhan Toklu
     13.Murat öztanrıöver
     14.Soner Anafarta
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1.Hasan Demircioğlu
     2.Ramazan Dönmez
     3.Osman Arslan
     4.Ali örün
     5.Ali Gül Efeoğlu
     6.Noman Tufan
     7.Arif Topallar
     8.Zeki Yıldız
     9.Ahmet Yaşayan
     10.Ali Şirin
     11.Zeynal Abidin İzci
     12.Süleyman Göycıncık
     13.Ahmet örün
     14.Zeki Kabcı
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Hüseyin Taciroğlu
     2.Hamza Güngör
     3.Davut Kosanoğlu
     4.özgür Karakök
     5.Abdurrahman Boztaş
     6.Candan Alpdoğan
     7.Huriye Alemdar
     8.ömer Demir
     9.Süveyla Lüle
     10.Fatma Arzu Bacaksızlar
     11.Meral Akkan
     12.Mustafa Gökhan Turut
     13.Gökben Tulba Seyhun
     14.Arzu Seçilgin
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1.Yakup Budak
     2.Tuncay özgünen
     3.Muhammet Çelebi Keyhıdır
     4.Hasan Şaybak
     5.Süleyman Şenogul
     6.Mehmet Işık
     7.Alaattin Tekin
     8.İsmail Aktaş
     9.Ayşe Topal
     10.Hacıveli Topatan
     11.Zeki Kayak
     12.Şule Tıraş
     13.Mehmet Demir
     14.Cengiz Kayadan
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1.Mehmet Yalçın öndüç
     2.Murat Çiçek
     3.Hüseyin Bozkurt
     4.Atilla Güvenç
     5.İsmet Çabuk
     6.Yüksel Ataş
     7.Erhan Uzun
     8.Mehmet Orhan özaltun
     9.Emin Sezer
     10.Ülkü Çiçek
     11.Taner Aksoy
     12.Cüneyt Kaya
     13.Mustafa Caner Seylan
     14.Süheyla özer
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1.İbrahim Ertan Yülek
     2.Fatma Küçükoğlu
     3.ömer Atamer
     4.Mehmet Yıldız
     5.Burhanettin Hattısarı
     6.Sadık Acı
     7.Mehmet Selim özer
     8.Cihan Daşkın
     9.İlknur Küçükgöde
     10.Oğuzhan Batmaz
     11.Mehmet Kul
     12.Ethem Ceylan
     13.Ahu Kevser Avşar
     14.Ahmet Akcan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1.Recai Yıldırım
     2.Muharrem Varlı
     3.Ali Halaman
     4.Seyfettin Yılmaz
     5.Cahit öztok
     6.Mehmet Metanet Çulhaoğlu
     7.Kürşat Atılgan
     8.Türkan Cengiz Yılmaz
     9.Süleyman Şimşir
     10.Demet Çardak
     11.Mehmet Külahlıoğlu
     12.Gökay Sarılı
     13.Neslihan Uzun
     14.Hamit Yılmaz
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1.ömer Bilgin
     2.Mustafa Güler
     3.Bekir Ragıp Nejat özkuyumcu
     4.Ercüment Karaali
     5.Sait Sağayak
     6.Gölüm Uludere
     7.Adnan Menderes Uzun
     8.Halil Sağayak
     9.Ali Gülengül
     10.Kader İnancurcı
     11.Mustafa Bozdemir
     12.Zeki özer
     13.Mansur Göktaş
     14.Veli Erdem
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1.Mehmet Kuzulugil
     2.Uğur Pişmanlık
     3.Tufan Ünlüeser
     4.Gökhan Çimen
     5.Songül Mergen
     6.Gül Cingöz
     7.Meryem Karacık
     8.Gülçin Yılmaz Keser
     9.Fırat Ateş
     10.Feryat Turuşkan
     11.Mehmet Can Ataş
     12.Hatun Oçak
     13.Sevgi Dalgıç
     14.Meryem Kayhan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1.Taner Boz
     2.Muhammet Murat Uğurlu
     3.Ali Bahadır İnceler
     4.Müslüm Alp
     5.Sevinç Boz
     6.Ayhan özkaya
     7.Dürdane Fedakar
     8.Yusuf Tekin
     9.Hakan Sozan
     10.Beyhan Yardımcı
     11.Mehmet Şerit
     12.Saniye Aslıyüksek
     13.Adem Arslan
     14.Tuncay Civaoğlu
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1.Ahmet Şahin
     2.Rifat örek
     3.Mustafa Şahin
     4.Ülkü Dilek
     5.Abdullah Sığar
     6.Fatma Gezer
     7.Elif Tuygun
     8.Bahadır özön
     9.Lehmet Aktaş
     10.Soner özkozanoğlu
     11.Ümmügülsüm Durhasan
     12.Arif özler
     13.Zübeyde Gündoğdu
     14.Hüseyin Zengin
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1.Şenol Pektaş
     2.Bedir Baydan
     3.Saniye Arslantaş
     4.Ercan Akarpınar
     5.Mümtaz Numanoğlu
     6.Nuran Dalyan
     7.Bülent Çakıroğlu
     8.Ahmet Mortepe
     9.Ayhan özülsağlam
     10.Mustafa Hazar
     11.İsmail Kazan
     12.Hakan Sabuncu
     13.Sefa Ağzlıyüz
     14.Resul İbiş
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Osman Akgün
     – Murat Bozlak
     – Hayrettin Çavuşoğlu
     – Candemir Mansuroğlu
     – Hakan Bülent Yardımcı
     – Mustafa Süha Aşlamacı

– – – – – – – – – – – – – – -

ADIYAMAN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Adıyaman ilinin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Ahmet Aydın
     2- Mehmet Metiner
     3- Muhammed Murtaza Yetiş
     4- Mehmet Erdoğan
     5- Şevket Gürsoy
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mehmet Kutlu
     2- Rağibe Yağdı
     3- Sadettin Kırskaç
     4- Celal Ulu
     5- Muharrem Yıldırım
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Salih Fırat
     2- Ali Coşkun
     3- Zeynal Bakır
     4- Murat Erdem
     5- Mehmet Karahan
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Yusuf Coşkun
     2- Mustafa Berkkaya
     3- öner Erdil
     4- Mehmet Yaşar Yakıcı
     5- Osman Biçer
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Sıraç Aslan
     2- Abdulsetar Tuğ
     3- İbrahim Arı
     4- Enver Dost
     5- Celal Gül
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Fatih Çiçek
     2- Celal Kılavuz
     3- Mevlüt Mahir Dürüst
     4- Ayşe öteleş
     5- Yunus Çakilkaya
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mustafa Alkayış
     2- Hamza özer
     3- Abdullah Turan
     4- Sibel Aktaş
     5- Hasari Yenice
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Sadık Burak Gelir
     2- Çetin öztürk
     3- Emin Acar
     4- Mehmet Vural
     5- Razaman Yılmaz
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Musa Bayrak
     2- Mustafa Danış
     3- Mahmut Kırmızı
     4- Mehmet Gözükara
     5- Mehmet Yıldız
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Ekim Nehir
     2- Mehmet Unay
     3- İbrahim Temel
     4- Fatma Çiğdem Çakır
     5- Ramazan Kocaboğa
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Yaşar Olgun
     2- Osman Şahin
     3- Selahattin Engin
     4- Ramazan Demir
     5- Mehmet Çitil
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Nihat Komşu
     2- Mehmet Ali Tan
     3- Yusuf Söylemez
     4- Ziya Kayğusuz
     5- Kadir önel
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Memet Işık
     2- İbrahim Durmaz
     3- Ali Aslan
     4- Recep Delice
     5- Ayniye Altungül
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Mustafa Ertürk
     – Veli Büyükşahin
     – Behçet Yıldırım

– – – – – – – – – – – – – – -

AFYONKARAHİSAR

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Afyonkarahisar ilinin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Veysel Eroğlu
     2- Sait Açba
     3- Halil Ürün
     4- Ali özkaya
     5- Ahmet Koca
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ahmet Hamdi Kepekçi
     2- Murat Orhan
     3- Yaşar Düzgün
     4- Hacer Keskin
     5- İbrahim Koç
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Toptaş
     2- Hatice Gök
     3- Bekir Kasap
     4- Şerif Ceylan
     5- Mehmet Tuğrul Akkuş
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Sultan Ersöz
     2- Ali Gürbüz
     3- Mustafa Tunçay Doğar
     4- İsmail Gencer
     5- Çağrı Sarı
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Selahattin Genç
     2- Mehmet Emin Türk
     3- Fatma Sarıkurt
     4- Kamil Alp
     5- ömer Sarıgül
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- İsmail Yalçınkaya
     2- Ali Aygün
     3- ömer Demirsoy
     4- Doğan Bulduk
     5- Ahmet öztürkavcı
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- özkan Bozkurt
     2- Erkan dinar
     3- Selçuk Akkoç
     4- Asım Avlamaz
     5- Mustafa Karadoğu
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Abdurrahman Yalçın
     2- Selda Demir
     3- Hasan Çınar
     4- Mehmet Şenses
     5- Ahmet Kaplan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Kemalettin Yılmaz
     2- öncül Kazancı
     3- Kadir Çalışıcı
     4- Sefa Çetin
     5- Havvana Gencer
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Ümit Bilici
     2- Sırma Türe
     3- Razaman Sunar
     4- Metin Akyol
     5- Mustafa Türkmen
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Oktay Yolsever
     2- Ceren Şahnacı
     3- Sedat Tezel
     4- Emine İncedere
     5- Tuğba Süalp
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Erdoğan Eriş
     2- Mehmet Altun
     3- Musa Sevinç
     4- Serdar Süleyman Karayaka
     5- Razaman Başak
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Cemil Çoker
     2- Abdullah Karadağ
     3- Kadir Canbay
     4- Orhan Meral
     5- Mustafa Çınar
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hasan Kumdakcı
     2- Akif öztürk
     3- İlyas Altuntaş
     4- Yılmaz Aksoy
     5- Cengiz Uğur
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Suat Karaman
     – Süheyla Bayrak

– – – – – – – – – – – – – – -

AĞRI

Resmi Gazetede yayımlanan geçici aday listelererine göre Ağrı’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1.Mehmet Kerim Yıldız
     2.Ekrem Çelebi
     3.Fatma Salman Kotan
     4.Mehmet Şerif Kösen
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Adil Göksel
     2.Mahmut Mermertaş
     3.Mustafa Çelik
     4.Yusuf öztürk
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1.Seyfeddin Çelik
     2.Selahaddin Daşkaya
     3.Şefika öner
     4.Kürşat Koç
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1.Mirza Ballı
     2.Ali Osman Yıldırım
     3.Ebubekir Ballı
     4.Gönül Gün
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1.Abdulaziz Yıldız
     2.Turan öğürtay
     3.Zafer Kuzay
     4.Mithat Yıldız
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1.Aydın Kasar
     2.Sernaz Polat
     3.Nazım Bayram
     4.Mehmet Cemil Güven
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1.Şahin Ege
     2.Nazlı Yılmaz
     3.Coşkun Aytekin
     4.Tarık Dursun
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1.Adem Çınar
     2.Abdulbasit Akgeyik
     3.Suat Uzunay
     4.Sıracettin Bilirer
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1.Müjde Tozbey Erden
     2.Hetem ayaz
     3.Gülhanım Daşdemir
     4.Yılmaz Karadağ
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1.Hakan Çitfçi
     2.Ayhan Atmaca
     3.Halil İbrahim önder
     4.Memiş Tunay Aslıyüksek
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1.Ali Fuat Çelik
     2.Erhan Bayram
     3.Ayhan Zariç
     4.Hüseyin Akdemir
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1.Necmettin Aslan
     2.ömer Faruk Şahvelet
     3.Adem Karakol
     4.Cuma Ali İbrik
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Halil Aksoy
     -Necef Aslan Coşkun
     -Nidai Seven

– – – – – – – – – – – – – – -

AMASYA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Amasya’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Naci Bostancı
     2- Avni Erdemir
     3- Hasan Ali Cesur
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Miraç Demirbaş
     2- Harun Uysal
     3- ömer Akın
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ramis Topal
     2- Ali özdemiroğlu
     3- Devrim Ersoy
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Hulusi Şimşek
     2- Sadık Turan
     3- Erhan öztürk
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Küçüköner
     2- Bilal Helvacı
     3- Abdullah Köroğlu
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Emine Çetin
     2- Mustafa Damlar
     3- Beyza Muhtaroğlu
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mahmut Yücel
     2- Mustafa Üstün
     3- Murat Danışkan
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Yakup Saruhan
     2- Uğur Karaçuka
     3- Mehmet Eker
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Oğuzhan Çetinkaya
     2- Alaattin Yüce
     3- Şükrü Erdoğan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Kadir Ekercan
     2- Kenan Erzurumlu
     3- İsmet Saka
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Gani Danacı
     2- Gülser Taşçı
     3- Hasan Ünal
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Mehmet Bozkurt
     2- Ebru Baltakıran
     3- Galib Demirtaş
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Tarkan Güncel
     2- Metin Pelit
     3- Naci Türkgözü
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ali Kurt
     2- Nurhan Çolak
     3- Salim Arifoğlu
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Alaattin Bayram
     2- Hamdi Yıldırım
     3- Dursun Duran
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Hasan Şahin

– – – – – – – – – – – – – – -

AKSARAY

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Aksaray’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Ali Rıza Alaboyun
     2- Ruhi Açıkgöz
     3- İlknur İnceöz
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Halil Demir
     2- Vahit Belge
     3- Abdullah Çavdar
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mahmut öztürk
     2- özlem Güneş
     3- Muammer Dilek
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Enis Tartan
     2- Gültekin Surun
     3- Musa Mehmet
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Ali Ünal
     2- İsmail Dinke
     3- Nevzat Yolcu
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ayşegül Orçin
     2- Bican Uluç Alpsan
     3- Hakan Artoksi
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Levent Serdar Şahin
     2- Kazım Serkan Şimşek
     3- İsmail Yılmaz
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Fatih Mehmet Gelişen
     2- Osman Girgin
     3- Bekir Gürcan Söyler
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- İbrahim Baykan
     2- Hakan Oflaz
     3- Sinan Güden
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Kılıçaslan Ekin
     2- Mustafa Tuğrul Karacaer
     3- Rahim Aydın
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Osman Tekin
     2- Kudret Nazenin
     3- Hüsnü Erden
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Aslıhan Erdoğan Uçak
     2- Esin Saraçoğlu
     3- Süleyman Hamarat
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- özdemir Kale
     2- Kadir Yılmaz
     3- Meliha Köse
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Servet Karatay
     2- Bekir Oruç
     3- Seyhan Aral
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Ramazan Altınok
     2- Aydın Çapacı
     3- Mustafa Yılmaz
    
     BAĞIMSIZ
     – Abdullah İnaltekin

– – – – – – – – – – – – – – -

ANKARA 1. BöLGE

Resmi Gazetede yayımlanan geçici aday listelerine göre Ankara 1. Bölge’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1.Ali Babacan
     2.Bülent Gedikli
     3.Reha Denemeç
     4.Tülay Selamoğlu
     5.Nazmi Haluk özdalga
     6.Yalçın Akdoğan
     7.Fatih Şahin
     8.Ülker Güzel
     9.Ercan Kınacı
     10.Alaaddin Varol
     11.Nihan Turna Sakaltaş
     12.Ahmet Sinan Poyraz
     13.Rıza Gezer
     14.Faik Güngör
     15.Ümit Altuntaş
     16.Yasin Bölükbaşı
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Mehmet Salih Uzun
     2.Cahit Kale
     3.Belkıs Meltem özen
     4.Murat özilhan
     5.Harun Kara
     6.Hasan Dağ
     7.İsmail Bulut
     8.Peyman Yüksel
     9.Murat Köseoğlu
     10.İnci Akıncı
     11.Okan Yüksel
     12.Alp Kağan Polatkan
     13.Suzan Yüksel
     14.Mert Altan
     15.Perihan özcan
     16.Mustafa Doğan
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1.Süleyman Sencer Ayata
     2.Mehmet Emrehan Halıcı
     3.Emine Ülker Tarhan
     4.Aylin Nazlıaka
     5.Bülent Kuşoğlu
     6.Levent Gök
     7.Emre Doğan
     8.İlyas Güven Eroğlu
     9.Veli özdemir
     10.Bayraktar Bayraktar
     11.Necati Yılmaz
     12.Faruk özdemir
     13.Aysin Tektaş Keskin
     14.Gamze Şengel
     15.Engin Balım
     16.Çetin Canbazoğlu
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1.Hacı Ali özdemir
     2.Ali Osman Türkmen
     3.Mahmut Aslan
     4.Süleyman Sarı
     5.Zafer İncekara
     6.ömer Lütfi Yaman
     7.Hasan özdemir
     8.Halil Karasu
     9.Bilal Şentürk
     10.Mehmet Akkaya
     11.Ayten Türkmen
     12.Hasan Ural
     13.Latife Açıkgöz
     14.Murat Toptaş
     15.Aynur Doğan
     16.Sabire Tokyay
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Cem Toker
     2.Yusuf Ziya Kıvanç
     3.Hüseyin Tüzün
     4.Erol Kömürcü
     5.Gül Aysoy
     6.Atilla Karaçil
     7.Ali İhsan Kulup
     8.ömer Adıgüzel
     9.Lehmet Karayel
     10.Evreney Evrentan Satı
     11.Asiye Baburhan
     12.Yaşar Kalender
     13.Songül önen
     14.Rıdvan Sarıaslan
     15.Cemal Yaman
     16.Yusuf Şimşek
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1.Oya Akgönenç Muğisuddin
     2.Musa Okçu
     3.Mehmet emin Erol
     4.Hamdi Konuk
     5.Erhan Albayrak
     6.Orhan Tatlı
     7.İsrail Bayrakcı
     8.Ali Gülhan
     9.Şükrü Okur
     10.Hüseyin Erdem
     11.Mahmut Çolak
     12.Sabri Bayraktar
     13.Bülent Hüseyin özüelik
     14.Ahmet Gençyiğit
     15.Mustafa Erkalan
     16.Burhan Kırman
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1.Sevinç Paşaoğlu
     2.Hakan Karadağ
     3.Hamdi Van
     4.Ali Ayaz
     5.Feza Aydan Işıklar
     6.Semiha Dikmen
     7.Mehmet Eren
     8.Şilay Yiğitsoy
     9.Yüksel Atak
     10.Nesimi Diler
     11.Halil Belbüken
     12.Hakan Mesut Şahinoğlu
     13.Ferudun Doğan
     14.Sakine Ayaz
     15.Yuzuf Avcı
     16.Ali Telli
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1.Çağrı Erhan
     2.Aydın Yardımcı
     3.Medeni Akay
     4.Rıza Kuyrukcu
     5.Saliha Sasa
     6.Ahmet Münir Yaşar
     7.İsmail Karaduman
     8.Feryal Tanrıverdi
     9.Suat Pamir Çelebi Anteplioğlu
     10.Hikmet Uzun
     11.Semra Ertekin
     12.Tayyar Güneri
     13.Aynur Kaplan
     14.Hasan Atcı
     15.Ümit Haluk Aydınoğlux
     16.Aziz Yavuz
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1.Yıldırım Tuğrul Türkeş
     2.Zühal Topcu
     3.Mehmet Zekai özcan
     4.Doğan Cansızlar
     5.Mevlüt Karakaya
     6.Recep Dumanlı
     7.Mehmet Sami Uzun
     8.Selçuk Coşkun
     9.Rıfkı Ünal
     10.Çağrı Aci
     11.Ayhan Çelik
     12.Yıldırım Ak
     13.Sema Doğan
     14.Asım Açıkel
     15.Sedat Yazırlı
     16.Halil Güzel
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1.özkan Ertekin
     2.Murat Civelek
     3.Mevhibe Can
     4.Hasan Yıldırım
     5.Bülent Güneş
     6.İlknur Erbaş
     7.Adem Şahin
     8.Bedia Selen
     9.Osman Baysan
     10.Barbaros Çalışkan
     11.Necmi Karakoç
     12.Nuray Fidan
     13.Fatma Erol
     14.Cem Seylan
     15.İlhami Ergin
     16.Tahsin Uysal
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1.Fundagül Çamalan
     2.özlem Şen Abay
     3.Mustafa Ceydilek
     4.Bekir Tuncay Çelen
     5.Abdülkadir Sev
     6.Bekir Sami öztürk
     7.Hasan Güney
     8.Gülcan Altundaş
     9.Turgay ön
     10.Arif Hikmet Basa
     11.Başak İleri
     12.ömür Yazıcı
     13.Selvi Korkmaz
     14.Rukiye Kara
     15.İmran öztürk
     16.Ali Rıza Elmas
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1.Uğur Akarçay
     2.Gürhan Karabacak
     3.Elvan Yılmaz
     4.Tevit Pala
     5.Koray Kalaycı
     6.ibrahim Çağdan Ünlü
     7.Ülker Halıcıgil
     8.Nilüfer Bilge
     9.Hatice Yılmaz
     10.Hülya Pehlivan
     11.Kıyafet Yılmaz
     12.Yeter Yılmaz
     13.Gürsay Bilgin
     14.Hakan Yılmaz
     15.Necati Kalkan
     16.Esma Akkurt
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1.Yalçın Topçu
     2.Üzeyir Tunç
     3.Hakkı öznur
     4.Nizam Şahin
     5.Şule Demirkale
     6.Orhan Şahin
     7.Gültekin Çoruk
     8.İlker Kayalıoğlu
     9.Murat Battal
     10.Cengiz Güler
     11.Rana Ağırsoy
     12.Çetin Sadık Aslan
     13.Nuray özmen
     14.Hasan Altunbaş
     15.İdris Katar
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1.Hikmet Sami Türk
     2.Nilüfer İlbey
     3.Nahit Söyler
     4.Ruşen Süsler
     5.Ayten Şahin
     6.Ayşen Sibel İnözü
     7.Mehmet Canbolat
     8.Şaamettin Emektar
     9.Hüsniye Erdoğan
     10.Necdet Cabıoğlu
     11.Hikmet Kipriksiz
     12.Yahya Karagöz
     13.Yüksel Erdoğan
     14.Belma Açar
     15.Altan Canik
     16.Ünsal Demiralp
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Hamza Dürgen
     -Ceyhan Mumcu
     -Hasan Yurtoğlu
     -Hasan Coşar
     -Mustafa Hulki Cevizoğlu
     -Cercis Utaş
     -Hilmiye Nesrin Dilbaz

– – – – – – – – – – – – – – -

ARDAHAN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Ardahan’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Orhan Atalay
     2- Orhan Gökdemir
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Emin Üstün
     2- Mehmet Baş
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ensar öğüt
     2- Metin Demir
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Ayhan Uğurer
     2- Rahim Aktaş
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Döndü İnaldır
     2- Nihat Müştü
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mevlüt Çalışkan
     2- Fatih Yılmaz
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Ayhan Akay
     2- Berkant Ezer
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Sebahattin Sarıçam
     2- övün Çabak
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Ekrem Şahin
     2- Ferhat Bindik
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Ulaş Erdoğan
     2- Ayfer Aktemür
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Zeyni Ejder
     2- Zühal Kalkan
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Abdullah Topcu
     2- Sinan Yıldırım
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Fehim Gündüz
     2- İbrahim Sayan
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Süleyman Koç
     – Yüksel Avşar

– – – – – – – – – – – – – – -

ANKARA 2. BöLGE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Ankara 2. bölge milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Cemil Çiçek
     2- Haluk İpek
     3- Salih Kapusuz
     4- Nurhan Şanlı
     5- Ahmet İyimaya
     6- Cevdet Erdöl
     7- Zelkif Kazdal
     8- Emrullah İşler
     9- Seyit Sertçelik
     10- Orhan Yegin
     11- Nazlı Ergül
     12- Cihan Ankara
     13- Hüseyin Aydın
     14- Çiğdem Orhan Sarıkaya
     15- Murat Araç
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ahmet Uyanık
     2- Abdullah Terzi
     3- Yusuf Fidantek
     4- İzzet Yaşar
     5- Hilmi Bilasa
     6- İbrahim Yükselbaba
     7- Ayşe Canyurt
     8- Faruk Küçük
     9- Selim Buğdaycı
     10- Sebahat Demirci
     11- Ali Osman Hacıhüseyinoğlu
     12- Serdar Alp
     13- Handan Akkocaoğlu
     14- Çiğdem Küçükyılmaz
     15- Halil Akçapınar
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ayşe Gülsün Bilgehan
     2- İzzet Çetin
     3- Sinan Aydın Aygün
     4- Gökhan Günaydın
     5- Seyhan Erdoğdu
     6- Ekrem Kerem Oktay
     7- Alper Taşdelen
     8- Alirıza Erbay
     9- Ali Arif özzeybek
     10- Onur Bayar
     11- Hüseyin Çelebi Ercan
     12- Turhan İçli
     13- Aykut Fındıkçı
     14- Faruk Yıldırım
     15- Cenk Küpeli
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Zehra Erdem
     2- Mehmet Can
     3- Fatma özdemir
     4- Yusuf Elmalı
     5- Metin Doğan
     6- Ali özdemir
     7- Emine Erdem
     8- Azmi Tat
     9- Salih Ereğiz
     10- Ali İsot
     11- Hilmi Uçar
     12- Sahir Güzel
     13- Abdullah Bilim
     14- Mustafa Demir
     15- Mehmet Toptaş
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Yavuz Kitapcı
     2- Refik Sarıkaya
     3- Orhan Gürel
     4- Münir Albayrak
     5- Kenan özkiraz
     6- Kadir Atalay
     7- Ertan Tunca
     8- Adem özkara
     9- Belkıs Çerkez
     10- Umut Bogoçlu
     11- Murat Şahingöz
     12- Asım Sağlam
     13- Murat Tari
     14- Dilek Turhal
     15- Melek İlham Beyaz
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- İsmail İlhan Sungur
     2- İlyas Tongüç
     3- ömer Günaydın
     4- Nagihan Çıtak
     5- Mustafa Güngör
     6- Erol öztürk
     7- Reviyye Şahide Aygül
     8- Mustafa Erkut Aşar
     9- Ayhan Çelik
     10- Burhan Gümrükçü
     11- İbrahim Karayılan
     12- Veysel Üzmez
     13- Nureddin Kaya
     14- ömer İrez
     15- Mehmet Sürer
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Kıral Ali Kılıç
     2- Hilal Şahinoğlu
     3- Cengiz Ayaz
     4- Tuğba Sarıkaya
     5- İlhan Ersay
     6- Filiz Korkunç
     7- Yücel Böke
     8- Emin Türker
     9- Müge Sirkecioğlu
     10- Ceyhun Çanlı
     11- Mehmet Tuğrul
     12- Ali Ayaz
     13- Sertkan Hakkı Kaşak
     14- Gülsüm Göney
     15- Adem Duran
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Hüsamettin Korkutata
     2- Cafer Güneş
     3- Erdinç Yazıcı
     4- Nazım Maviş
     5- Mehmet Rafi Kürüm
     6- Havva Karademir
     7- Süleyman Danacı
     8- Elvan Altınbay
     9- Banu Atabay
     10- Yılmaz Çıtak
     11- özlem Uludağ Gülcan
     12- Mehmet Bilal Bezci
     13- özgür özdemir
     14- Aydın Deniz Akdemir
     15- Cenan Oran
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Ahmet Deniz Bölükbaşı
     2- Mustafa Cihan Paçacı
     3- Mustafa Erdem
     4- özcan Yeniçeri
     5- Hamit Ayanoğlu
     6- ömer Demirel
     7- Muharrem Beşir
     8- Cemil Aydın
     9- Figen Tosunor
     10- Ali Zor
     11- Hulusi Hakan Eren
     12- Rahmi Yılmaz
     13- özgür Salman
     14- Kerim İnal
     15- İbrahim Köksal
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Hasan Fikret Türkel
     2- Necati Aymayan
     3- Yavuz Gülecek
     4- Muhammet Adil Büyüksoy
     5- Abdulselam Efe
     6- Mecit Aslanlı
     7- İsa Seylan
     8- Mehmet Akman
     9- Hüseyin Tolu
     10- Abbas Karaağaç
     11- İlker Demiciçeşmesi
     12- Abdusselam Taştimur
     13- Demet Çalışkan
     14- Ayhan Deniz
     15- Anıl Kıbriz
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- özcan Kaya Güvenç
     2- Halim Apaydın
     3- İlknur Sayın
     4- Hüseyin Aslan
     5- Sevim Sevgi Atar
     6- Seher Yaşar
     7- Volkan Coşkunyürek
     8- Yusuf Şaylan
     9- Ebru Ayaz
     10- Nuray özdoğan
     11- Yunus Emre Durmuş
     12- Hilmi Aydıner
     13- Esma Çiçek
     14- Suna Şimşek
     15- Gamze Yılmaz
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Ahmet Reyiz Yılmaz
     2- Gülay Karabacak
     3- Muhammet Altun
     4- Hasan Mert
     5- özgür Ersan
     6- Fikri Yılmaz
     7- Osman Erdoğan
     8- Yücel Çelik
     9- Kemal İpek
     10- Sebahattin Tolun
     11- Seyhan Sungur
     12- Esengül Akay
     13- Nazire Evirgen
     14- Nesrin Yıldırım
     15- Murat Yıldırım
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Mustafa Destici
     2- Hasan Hüseyin Bozok
     3- Serdar Akbaş
     4- Yusuf Ayan
     5- Ekrem Can
     6- Muhittin Savaş Tunçyüz
     7- Ferhat Günindi
     8- Hayrettin Çal
     9- İsa Kaplan
     10- İmdat Dinçarslan
     11- Ayşe Temiz
     12- Mustafa Arslan
     13- Mehmet Tekçe
     14- İsmail Köksal
     15- Seyfi Alpay
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Tufan Bural
     2- Veli Arif Şimşek
     3- Dilek Dengizek Ersanal
     4- Dursun Tuncer Ertürk
     5- Deniz özgen
     6- Hakan Koç
     7- Cabar Sarıçam
     8- Osman Çalışkan
     9- Nursel Kızılırmak
     10- Nüsret Adıbelli
     11- Şerife Çitiloğlu
     12- Melih Şengölge
     13- Celal Saltaş
     14- Ramazan Şanlı
     15- İsmet Sarıkaya
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Sadrettin Güvener
     – Aynur Bayram
     – Erdoğan Karakuş
     – Sait Çömlekçi

– – – – – – – – – – – – – – -

Antalya

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Antalya’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1.Mehmet Vecdi Gönül
     2.Mevlüt Çavuşoğlu
     3.Menderes Mehmet Tevfik Türel
     4.Sadık Badak
     5.Hüseyin Samani
     6.Gökcen özdoğan Enç
     7.Abdurrahman Arıcı
     8.Veysel Dalmaz
     9.Osman Akman
     10.Abdullah Cengiz
     11.Ahmet Şahin
     12.İbrahim Türkiş
     13.Gülderen Gültekin
     14.Hakkı Beşkazalı
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Süleyman Sarıkaya
     2.Mustafa özman
     3.Bülent Tütüncü
     4.Feda Barut
     5.Hayri Arslan
     6.Mütehhare Değer
     7.Nazım Şahin
     8.Mustafa Kar
     9.Süleyman Aktaş
     10.Ali özen
     11.İbrahim Çağın
     12.Ali Yiğit
     13.İsa Tok
     14.Mehmet İlteber Bahadır
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1.Deniz Baykal
     2.Osman Kaptan
     3.Gürkut Acar
     4.Yıldıray Sapan
     5.Arif Bulut
     6.Hakan Şimşek
     7.Sevgi Doğan
     8.Alican Deveci
     9.Aydın özer
     10.Mihriye Bozbay
     11.Osman Fevzi Orakçal
     12.Mehmet Ali Yılmaz
     13.Levent Kıldır
     14.Ahmet Daloğlu
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Avni Şen
     2.Ahmet Ballı
     3.Hamdi Atalay öçsu
     4.Mehmet Akif Yalın
     5.Sevil Tavşan
     6.Fahri Tohan Koçak
     7.Ahmet Vegik Yalın
     8.Hatice Gülbin Artoksi
     9.Ali Olgun
     10.Ali İhsan Çınar
     11.Mete Şenol
     12.Fatoş özen
     13.Mehmet Beyaz
     14.Soner Keçeci
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1.Galip Akın
     2.Abbas Çağlar
     3.Ziya Çimen
     4.Hasan Burgan
     5.Fatma özkaynak
     6.Osman Nuri Açıkgöz
     7.Tuncay Çakır
     8.Nuri Kaplan
     9.Muharrem Koçak
     10.Selahattin Bıçakcı
     11.Mehmet Ali Can
     12.Abdurrahman Tural
     13.Fatime Uraz
     14.Erdal Gümüş
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1.Orhan Saygın
     2.Rukiye Çamlıyer
     3.İsmet Çamdere
     4.Cemal Kılıç
     5.Ali Serttaş
     6.Mustafa Ayaz
     7.Selma Erdi
     8.Süleyman Altınok
     9.ömer Toprak
     10.Teslime Bahadır
     11.Şenol Kaplan
     12.Şükrü İlhan
     13.Mustafa Yıldırım
     14.Ergun Arkın
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1.Ali Aktaş
     2.Hasan Uğur
     3.Nizamettin Işık
     4.Ulaş Göktaş
     5.Nazan Taner
     6.Hasan özdemir
     7.Yücel Temiz
     8.Alpaslan Burak Zorlu
     9.Ebru Balcı
     10.Cemil Türker
     11.Bayram Yıldız
     12.Numan Sanlı
     13.Murat özel
     14.Ramazan Süren
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1.Tunca Toskay
     2.Mehmet Günal
     3.Yusuf Ziya İrbeç
     4.Kemal Çelik
     5.Hüseyin Yıldız
     6.Mesut Yılmaz
     7.Raşit Doğan Enhoş
     8.Feridun Bahşi
     9.Ayça Sezer
     10.Fevzi Yarbaş
     11.Ramazan Eryılmaz
     12.Yaşar Körk
     13.Nurettin Demirkol
     14.Meryem Aksoy
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1.Yiğit Zeki öztürk
     2.Sedat Koç
     3.Mehmet Çalım
     4.Mehmet Avcı
     5.Ercan Kızilkaya
     6.Ali Hikmet Kaba
     7.İbrahim Senek
     8.Cemile Aka
     9.Gülden Tosun
     10.Ferihan Demircan
     11.Esma özdemir
     12.Necati Yörük
     13.İsmet Ilıcan
     14.Zafer Süzgen
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1.Levent Tunçel
     2.Göktuğ özgül
     3.Elif Aslan
     4.Muhlis Turan
     5.Ayşe Kılınç
     6.Sefa Seyitoğlu
     7.Nuri Kadak
     8.Dilek Arslan
     9.Sevinç İlkuçan
     10.Semiha Kahraman
     11.Erhan Altınkaynak
     12.Birkan Kaya
     13.Volkan Dağlı
     14.Ahmet Akkoç
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1.Ensar Kan
     2.Enver Bıçakçı
     3.Fatma Firidin
     4.Kürşad Zeybek
     5.Yılmaz Demirbağ
     6.Hacere Engin
     7.Leyla Engin
     8.Zeliha Firidin
     9.Mehmet Sait Işık
     10.Rahime Kantar
     11.Şükrü Yılmaz
     12.İsmail Sungur
     13.Gökhan Pelin
     14.Neslihan Cigal
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1.Rasim Küçük
     2.Orhan Ak
     3.Tuncer Ulay
     4.Alper Köleoğlu
     5.Şeyhmus Birol
     6.Selma Kış
     7.Fecrin öngören
     8.Mesut Erdi
     9.Kürşat Günaydın
     10.Ayşena Çin
     11.Recep Köken
     12.Ahmet Has
     13.Eyyüp Koçak
     14.Hasan Almaz
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1.Ragıp Hazar
     2.Ayda Nur Gül
     3.Nuray Ercan
     4.Hatice Çağar
     5.Murat Altay
     6.Gülşen Ilık
     7.Bekir özbilim
     8.Makbule Dilek Demirkan
     9.Cumali Şentekin
     10.Suna özdemir
     11.Hasan Aydemir
     12.Metin Oktay
     13.Gülşen İnandık
     14.Olcay Polat
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Zeliha Daşıyıcı
     -İhsan Nergiz
     -Şaban Adakan
     -Hasan Atilla Uğur
     -Çetin Yavuncu

– – – – – – – – – – – – – – -

ARTVİN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Artvin’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- İsrafil Kışla
     2- Mehmet Kocatepe
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Turhan Demir
     2- öner Gençtürk
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Uğur Bayraktutan
     2- Yüksel Çorbacıoğlu
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- İskender Bayhan
     2- Hasan Azaklı
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Bayrak
     2- Leyla Topal
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Muhibbi öztürk
     2- Suat Şener
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Gültekin Soydan
     2- Fatma Şentürk
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Akay Tekin
     2- Haluk Fahri Zaim
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Yusuf Sağlam
     2- Yusuf Turan
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Yusuf öztürk
     2- Selçuk Çulha
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Necla Çelik
     2- Ekrem Taştan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Şenasi Yıldız
     2- Hakan önçırak
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Hüseyin Bağdatlı
     2- öner Aydın
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Enis Güneri
     2- Mehmet Genç
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Birsen Kaya

– – – – – – – – – – – – – – -

AYDIN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Aydın’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Erdem
     2- Semiha öyüş
     3- Ali Gültekin Kılınç
     4- Mustafa Savaş
     5- Sebahattin Akkın
     6- Abdurrahman öz
     7- Ufuk Keçeçi
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Bekir Ongun
     2- Seda Kanat
     3- Mehmet Dönmez
     4- Salih Muslu
     5- İsmail Çoban
     6- Mehmet özüakır
     7- Adem Sarcan
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Bülent Tezcan
     2- Metin Lütfi Baydar
     3- Osman Aydın
     4- Ferda Çağlar Erkut
     5- Hüseyin Yıldız
     6- Mehmet Fatih Atay
     7- özlem Burcu Uğan Sevim
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Karaçay
     2- Safiye Çatal
     3- Sevgül Tekin
     4- Şennur Şimşek
     5- Mehmet Baykara
     6- Berrin Orhan
     7- Hanife Açıkgöz
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Emine Şükriye Ayder
     2- Ahmet Bingül
     3- Ahmet Avcı
     4- Mustafa Kemal Soydan
     5- Yunus Emre özgün
     6- Mehmet Emin özer
     7- Türkan Akyazı
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Füsun Vapur Karasoy
     2- Musa Muça
     3- Şerafettin Akyüz
     4- Harun Bayram
     5- Şükrü Yolcu
     6- Mehmet Peçen
     7- Ayşe Dindar
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Cemal Ulkan
     2- Tuğrul Demir
     3- Semra Kolukırık
     4- Mehmet Tuğrul Bilikser
     5- Hatice Çiğdem Akbalış
     6- Arzu Kuloğlu
     7- Nuri Akarkan
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- ömer özmen
     2- Mehmet Emin Erbaş
     3- Yüksel Duymaz
     4- Bilgen Belkız Arat
     5- Asım Kölecik
     6- Seçkin Çelik
     7- Harun özdemir
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Ali Uzunırmak
     2- Recep Taner
     3- Gülnur Er
     4- Ahmet Kaya
     5- Mehmet Efe Yılmaz
     6- Pınar öncer
     7- Hasan Duman
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Mustafa Kaçmaz
     2- Muammer Danışman
     3- Sedat Karataş
     4- Yakup Demir
     5- Sevgi Gürçay
     6- Fatma örücü
     7- Tayip Teker
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Ali Ednan Feyizoğlu
     2- Aysel Üzeroğlu
     3- Engin Tuna
     4- Reha Deniz Arda
     5- Ali ihsan Şimşek
     6- İlker Bayram
     7- Burak özdemir
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Ahmet Zeki Arslan
     2- Cemal Ozan
     3- Halil Bakan
     4- Hakkın Yanık
     5- Hasan Ortanca
     6- Serkan Durur
     7- Mustafa özşeremet
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ali İhsan Yılmaz
     2- Abdulbaki Bozdemir
     3- Fatma Tabak
     4- Yılmaz Vıcır
     5- Cengiz Denek
     6- Erkan Dinççoban
     7- Hüseyin Akgül
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Mehmet önder Aksakal
     2- Bekir Hilmi Hakan Işıkçı
     3- Nebahat Yıldırım
     4- Abdullah Bedeloğlu
     5- Süleyman Hışıroğlu
     6- Hacer Oybak
     7- Bülen Cünlü
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Hasan Yüksel
     – Ali Rıza Odabaşı
     – Orhan özkaya
     – Mehmet Bayraktar
     – Taci Erbaş

– – – – – – – – – – – – – – -

BARTIN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Bartın’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Yılmaz Tunç
     2- Seyfettin Kalay
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Siyami Saraç
     2- Hasan Ergin
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Muhammet Rıza Yalçınkaya
     2- Meliha Okutay
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Selvi Kılınçaslan
     2- Zeynep özkan
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Gümüşkaynak
     2- Tülin Emrullah
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Hüseyin Yelki
     2- Remzi Kanbur
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mucahit Abdullah Mekeç
     2- ömer Keleş
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Ertan Çolakoğlu
     2- Yılmaz öztürk
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Harun Gündoğan
     2- Haydar Kenan Parlatır
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Sezai Bilgin
     2- Avni Kabasakal
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Ceyhun Aydın
     2- Onur An
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Hande Polat
     2- Leyla Ezel Demirci
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Cevdet Aldağ
     2- Murat Karataş
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Yalçın
     2- Murat Gülmez
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Fahri Güler
     2- Yılmaz Gemici

– – – – – – – – – – – – – – -

BALIKESİR

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Balıkesir’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1.Ahmet Edip Uğur
     2.Mehmet Cemal öztaylan
     3.Tülay Babuşçu
     4.Ali Aydınlıoğlu
     5.Mehmet Akif Okur
     6.Emin Mehmet Karatan
     7.Ekrem Yavaş
     8.Hilal Demirözer
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1.İlhan Erdinç
     2.Ata Selçuk
     3.Elif Zeynep Eken
     4.Mehmet Efe
     5.Ali Rıza Deniz
     6.Mehmet Bakir Arslan
     7.Sabir Arslan
     8.Halil İbrahim Akkoca
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1.Namık Havutça
     2.Ayşe Nedret Akova
     3.Haluk Ahmet Gümüş
     4.Ahmet Akın
     5.Hasan İşgüzar
     6.Hüsnü Erol
     7.İrfan Barış
     8.ömür Mustafa Boyuer
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1.Zeynep Henza Çalışkan
     2.Ayten Çetin
     3.Rıfat Ada
     4.Cemil Tosunoğlu
     5.Ferhat Gürkan
     6.Zeynel Altan
     7.Yetiş Yılmaz Şentürk
     8.Elif özer
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1.Ahmet Yakaner
     2.Meral Atlıakın
     3.Eyüp Baş
     4.Ergün Yıldırım
     5.Mehmet Bircan
     6.İsmail Şen
     7.Serdar Matışlı
     8.Bekir Sezer
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Ahmet Doğru
     2.Gökhan Takım
     3.Aydın Ulaşan
     4.Ahmet Denizeri
     5.Onur öz
     6.Murad Tayoğlu
     7.Halil İhsan Çakır
     8.İbrahim Derli
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1.Bayram Ali Ayyıldız
     2.Murat Salı
     3.ömer Taşkın
     4.Abdullah özlen
     5.İsmail Gügen
     6.Mehmet Filiz
     7.Zülfer Erol
     8.Ahmet Pınar
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1.Aysel Kökener
     2.Çağlayan Yaşar
     3.Esra öztürkler
     4.Hüseyin Uçar
     5.Emrah Eruysal
     6.Kazım Aka
     7.Mehmet Gökhan Erten
     8.Mehmet İlem
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1.Cengiz Yücel özek
     2.Nevzat Kulaoğlu
     3.Necdet Debre
     4.Tanju Akçe
     5.Şükran Karaboğa
     6.Hakan Demirtaş
     7.Nejla Caner
     8.Faruk Kulaksızoğlu
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1.Ahmet Duran Bulut
     2.Rafet Çetinel
     3.Ahmet Keskin
     4.Ruşen Aşkın Akçay
     5.Kemal Girgin
     6.Zakir Yılmaz
     7.Yılmaz Uçak
     8.Uğur Söğüt
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1.Eser özaçıkgöz
     2.Cem Erdeveciler
     3.Mustafa Yalazı
     4.Adem Dimici
     5.Murat Aksakal
     6.Burçak Çolak
     7.Filiz Cebecioğlu
     8.Murat Deringöl
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1.Selami Kıymaç
     2.Mustafa Yalazi
     3.Yılmaz Altıntaş
     4.Hasan Atilla
     5.Selim Sarıcan
     6.Bülent Acar
     7.Münür Çalışkan
     8.Nurten Kuşatan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1.Samet ömer Oyal
     2.Volkan Orhan Kutun
     3.Sibel Türkoğlu
     4.Ziya önçırak
     5.Serkan Tavşan
     6.Hatice Gürsal
     7.Naciye Çelik
     8.Mahigül Yılmaz
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1.Zekai Çakır
     2.Barış Aybaşlı
     3.Hüseyin Karagöz
     4.Zeki Akın
     5.Şeref Kafa
     6.İsmail Şılmaz
     7.Cemalettin Ateş
     8.Ahmet Duman
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1.Ahmet Aydoğdu
     2.Ümit Ayhan
     3.Metin özyurt
     4.Muharrem Yavuz
     5.Süleyman Palalı
     6.Ali Bozdak
     7.İsmail Çalışkan
     8.Emin Baytaş
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Kartal Cemil Demir
     -Serap Yeşiltuna
     -Turan Cengiz
     -Halil Akkaya

– – – – – – – – – – – – – – -

BAYBURT

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Bayburt’un milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1.Bünyamin özbek
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Nafiz Kahraman
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1.Hacı Dursun Yaşaroğlu
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1.Nedim Köroğlu
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1.Yusuf Ziya Soyutürk
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1.İbrahim Serdar Çetintürk
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1.Hacı Murat Kumbasar
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1.Erkan Şengün
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1.Şeref Oruç
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1.Erol Akbal
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1.Tahsin Sorkun
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1.Zeynep Yılmaz
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1.Emre Yalçın
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1.Hasan Uğurtürk

– – – – – – – – – – – – – – -

BATMAN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Batman’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Şimşek
     2- Ziver özdemir
     3- Ayhan İsen
     4- Mustafa Demir
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Murat Şentürk
     2- Esen Sarı
     3- Ahmet Güneş
     4- Mehmet Ramazan Kebabcılar
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Faris özdemir
     2- Mehmet Can Avcı
     3- Mehmet İhsan Erman
     4- Vehbi Ağaya
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Göktekin
     2- Nazmi Filiz
     3- İbrahim Çelik
     4- Nurcan Has
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Aziz Polat
     2- Mehmet Emin Yıldırım
     3- Rifaz Aksoy
     4- Saadet Polat
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Salih Sevim
     2- Ahmet Çiftçi
     3- Mustafa Yıldız
     4- İbrahim Güneş
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Osman Bağaç
     2- Kenan özoğul
     3- özlem Şahin Ermiş
     4- Mehmet Tekin Emen
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- İsa Boran
     2- Nihat Ercan
     3- Mehmet Aktaş
     4- Mehmet Ali Acar
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Abdulvahap Uruk
     2- Hanifi Taşdemir
     3- Osman Cengiz
     4- Mahşuk özcan
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Oya Sönmez
     2- Başak Yaman
     3- Evrim Kaya
     4- Cüneyt Arslan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Veysel özel
     2- Orhan Yıldırım
     3- Nevzat Demir
     4- Zeki Sürgün
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Recep Er
     2- Ecevit Bayralı
     3- Medeni Orhan
     4- Şahabettin Gün
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Kadri Yaman
     2- Üzeyir Çelik
     3- Mehmet Tahir Türk
     4- Yusuf Yalçın
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Bengi Yıldız
     – Halime İnan
     – Ayla Akat Ata

– – – – – – – – – – – – – – -

BİLECİK

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Bilecik’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1.Fahrettin Poyraz
     2.Halil Eldemir
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Nurhan Güner
     2.Neccar Katırancı
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1.Yaşar Tüzün
     2.Ali Olcay
    
     EMEK PARTİSi
    
     1.Çağdaş Yıldız
     2.Sevcan Tekin
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1.Uğur özdemir
     2.Evziye Şakar
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1.Gülten Sirkeci
     2.Rıdvan Sirkeci
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1.İbrahim Meral
     2.Turgay Ordu
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1.Filiz özbırakmaz
     2.Sevtap Yetiş
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1.Muharrem Tüfekçioğlu
     2.Recep Fidan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1.Bahattin Şeker
     2.Bahaettin Bulut
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1.ömer Çoban
     2.Murat Akbal
    
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1.Erdem Tuç
     2.Onur Terzi
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1.Ali İpek
     2.Hasan Emrah Turan
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1.Hasan Uslu
     2.Hüseyin Hüsnü Avcı
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1.Rıfat Yılmaz
     2.Devrim Serin

– – – – – – – – – – – – – – -

BOLU

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Bolu’nun milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Ali Ercoşkun
     2- Fehmi Küpçü
     3- Fatih Metin
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- İsmail Necdet Arafat
     2- Suat Hayri Sapmaz
     3- Hayrettin Ulu
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Tanju özcan
     2- Mehtap özcan Mısırlıoğlu
     3- Hakkı Fidan
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Ahmet özkan
     2- Faruk Güneş
     3- Musa Nuri Gündoğdu
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Latif Ural
     2- Muammer İpek
     3- Kadriye Ural
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ahmet Yılmaz
     2- Erol Başkurt
     3- Adnan özyurt
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Hayrettin Aytar
     2- İsmail Yıldırım
     3- Muhammed Yekrek
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Habib Arslan
     2- Meşküre Kaya
     3- Hülya özdemir
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Erol Gülen
     2- Fatma Çakır
     3- Hüseyin Aydın
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Murat Yapıcı
     2- Şerafettin Doğan
     3- Mehmet Faruk Yazgan
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Şinasi Kurt
     2- Tekin Ezercan
     3- Mehmet Tevfik Kaymaz
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Güner Yavuz
     2- Nevzat Evrim önal
     3- Mehmet Yaşar
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Cevdet Satır
     2- Orhan Ağsakallı
     3- Ferhat Aydemir
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Hasan Yağın
     2- Fuat Kılınç
     3- Filiz Koç
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- İsmail özpek
     2- Sebihe Kılıç
     3- Mehmet Narin

– – – – – – – – – – – – – – -

BİTLİS

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Bitlis’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Vedat Demiröz
     2- Vahit Kiler
     3- Mehmet Zeki Peker
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Hasan Taşkın
     2- Halit Albay
     3- Abdul Cemil Üner
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Hasan Dalkıran
     2- Erol Çiriş
     3- Zübeyir Yaşar
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- İbrahim Karaca
     2- Hatice Koçak
     3- Saynur Vural
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Ziya Kalmacı
     2- Cahit Uluğ
     3- Bilal Kaçar
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Müfit Yüksel
     2- Ekrem Tatlıcıoğlu
     3- Metin özlük
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Davut Day
     2- Coşkun Gündüz
     3- Faik Er
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Arif Üçer
     2- Şenol Çolak
     3- Hüseyin Ayas
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Kader Sucuk
     2- Hüseyin Ağçal
     3- Gülseren Ercan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Bahar Bölükbaşı
     2- Ahmet Tüylüoğlu
     3- Serkan özaltın
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Cengiz Ekin
     2- Zübeyir Uysal
     3- İkramettin Bayav
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Bülent Yazıcı
     2- Bedri Aydın
     3- Rasim Caylan
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Hüsamettin Zenderlioğlu
     -Edip Safder Gaydalı
     -Muhammed Sabır Çevik

– – – – – – – – – – – – – – -

BİNGöL

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Bingöl’ün milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Cevdet Yılmaz
     2- Eşref Taş
     3- Şahin Bingöl
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Abdullah Oğuzhan
     2- Cemil Demirel
     3- İbrahim Sinan Kökçü
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Zeki Korkutata
     2- Süleyman Batga
     3- Mesut Kayaoğlu
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Yusuf Cesur
     2- Fatih Budak
     3- Saliha Erdoğan
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mahmut Akçabey
     2- Süleyman Aytunç
     3- Nurettin Çiftçi
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Ali Rıza Bozkurt
     2- Ayhan Hatısaru
     3- Asif Çetin
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Ali Haydar Yener
     2- İbrahim Kadri
     3- ömer Kemal
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Serkan Ünal
     2- Harun Çınarlıdere
     3- Bedirhan Berberoğlu
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Meral Doğan
     2- Hanefi Karadağ
     3- Emine Kahraman
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- özgüler Yılmaz
     2- Seyfullah Yılmaz
     3- Abdulkadir Diyarbakır
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Cemal Eğin
     2- Tahsin Bayram
     3- Cezayir Genç
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Faruk Aydın
     2- Hikmet Arslanboğa
     3- Seher Çoban
    
     BAĞIMSIZ
    
     – İdris Baluken

– – – – – – – – – – – – – – -

BURDUR

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Burdur’un milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Bayram özüelik
     2- Hasan Hami Yıldırım
     3- Mehmet Tuğrul
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Gülsüm özcan
     2- Arif Serdar Doğankılıç
     3- Ahmet Fener
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ramazan Kerim özkan
     2- Yakup Yıldız
     3- Bayram Tekin
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- İsmail Muzaffer özkurt
     2- Hatice Kaya
     3- Aysun Cerek
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Muhammet Soydal
     2- Emre Karaardıç
     3- Hüseyin Kiriş
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Feyza Geçmen
     2- Kadir Çelik
     3- Devrim Güleç
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Düzgün
     2- Ramazan Kayabaş
     3- Hatice Kaya
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Recep Bakırcı
     2- Şekip Yılmaz
     3- İsmet Uluer
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Muzaffer Bağcı
     2- Zeynep Bekar
     3- Mehmet Küley
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Nazif Aktürk
     2- Alparslan Dursun
     3- Hikmet ökte
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Berna öztürk
     2- Melik Kaba
     3- Sedat Onat
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Müge Azizoğlu
     2- Ogün Eratalay
     3- özge Ergün
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Ayhan özyurt
     2- Gürhan Şahin
     3- Halil Kaya
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Durmuş Demir
     2- Abdurrahman Sarı
     3- Murat Dinler
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Teoman Toyman
     2- İbahim Ak
     3- Erol Sancar
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Halil ölmez

– – – – – – – – – – – – – – -

ÇANKIRI

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Çankırı’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- İdris Şahin
     2- Hüseyin Filiz
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- ömer Sarıalioğlu
     2- Ahmet Demirel
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Muzaffer Cellat
     2- Hasan Çelen
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Kemal Sunar
     2- Güneş Kılıç
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Yusuf Zaim
     2- Edibali Erdem
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- İbrahim Ulutaş
     2- İlhan Gaygusuz
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Ünver
     2- Vehbi Aydoğan
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Fatih Karaşahin
     2- Erdem Çağlar
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Fatih Hacıoğlu
     2- Yaşar Er
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Şahin Eraslan
     2- Hüseyin Yakar
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Yunus Erşen
     2- Ali Emre Yalçınkaya
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Mehmet Keskin
     2- Emel Kanbur
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Şaban Yılmaz
     2- Dursun Kaygusuz
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Murat Çiftçi
     2- Durhan Pınarcı
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Namık Kaya
     2- Gani Çağlar

– – – – – – – – – – – – – – -

ÇANAKKALE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Çanakkale’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Daniş
     2- İsmail Kaşdemir
     3- Sebahattin Güner
     4- Yeşim Karadağ
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Selim Mecit Beşer
     2- Selami Münir Duru
     3- Levent Karesioğlu
     4- Beytullah Yavaş
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ali Sarıbaş
     2- Mustafa Serdar Soydan
     3- Bülent öz
     4- Ahmet Küçük
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Mustafa Yalçıner
     2- Fatih Polat
     3- Refret Hayriye Arı
     4- Eylem Göl
    
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Cahit Yılmaz
     2- Alaattin Taras
     3- Zakir Erdinç
     4- Ayşen özdemir
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mustafa Çetin Gümüşoğlu
     2- Erdoğan Türesel
     3- Bülent Kudal
     4- Nalan Yar
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Şaban Sarı
     2- Muharrem Hoşgör
     3- Yusuf Hurşitoğulları
     4- Mustafa Algül
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Niyazi özer
     2- İlhami Barıtcı
     3- Kenan Tas
     4- Bedri Şen
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- İbrahim Akkoyun
     2- Mehmet Polat Küçükçelik
     3- Mesude Kaya
     4- Seçkin Gümüş
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Füsun Koroğlu Çorapçıoğlu
     2- Enver Koç
     3- Mehmet Doğan
     4- İbrahim Kürşat Tuna
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Mukadder Çetinel Gökgiray
     2- Mahmut Nedim Aydın
     3- Fırat Tireli
     4- Hilmi Kılıç
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Mehmet Tezel
     2- Berna Ersoy
     3- Fikret Sezen
     4- Tuluğ Ünlütürk
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Yusuf Sarıbulut
     2- Muharrem öztürk
     3- Gökhan Cenkız
     4- Nurten Aytemur
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ethem Hırçın
     2- Yaşar Çınar
     3- Mustafa Melih Namlıoğlu
     4- Hüseyin Bilici
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Filiz Sanay
     2- Ufuk Cankaya
     3- Hüseyin Kavas
     4- Ahmet İşsever
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Feyzullah Bozkurt

– – – – – – – – – – – – – – -

DÜZCE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Düzce’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- İbrahim Korkmaz
     2- Fevai Arslan
     3- Osman Çakır
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Yüksel Binici
     2- Gül Ali Keleşoğlu
     3- İsmail Baklacı
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Selçuk Yanmaz
     2- Basri Karslıoğlu
     3- İlknur Başak Tütüncü
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Sebahattin Dursun
     2- Sultan Açık
     3- Sibel Aysever
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Hasan Alçelik
     2- Osman Söğüt
     3- Abdulkadir Çakıroğlu
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- İsmail Çelebi
     2- Şinasi Dikmen
     3- Yakup Keleş
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Abdullah Yalman
     2- Selim Gökdemir
     3- Murat Aşık
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Şenol Efe
     2- Nurhan Doğan
     3- Davut Maden
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Selahattin Aydın
     2- Atilla Sağlam
     3- Dilek Yılmaz Kocabıyık
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- ömer Küçük
     2- İsa Yıldırım
     3- Aydın Koç
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Sinan Çakmakçı
     2- Sabahattin Duman
     3- Mustafa İmam
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Kemal Kaan Arslanoğlu
     2- Barbaros Reis
     3- Belgin İmam
    
     MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Mehmet Albayrak
     2- Cihat Hartlı
     3- ömer özel
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Bayram Bilgin
     2- Kürşad Kalay
     3- Hakan Oktay
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Zeyneti Bayri Ünal
     2- Çelik Mustafa Durdu
     3- Mehmet Han

– – – – – – – – – – – – – – -

ERZİNCAN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Erzincan’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Sebahattin Karakelle
     2- Burhan Çakır
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Tuncay Sezer
     2- Cengiz Pelen
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Muharrem Işık
     2- Erdoğan özyalçın
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Şengül Karadağ Bayhan
     2- Nazire Dursun
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Bilal Aydın
     2- Celal Okur
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mahmut Celal özcan
     2- Güngör Durdu
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Dursun Şimşek
     2- Fikret Yıldırım
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Enis Başakın
     2- Bahattin Seren
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Dursun Çolak
     2- Cemal Akyıldız
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Haydar Ayrangöl
     2- Abdullah Han
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Hüseyin Nurali
     2- Göksel Ağbey
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Erkan Karababa
     2- Ali özdoğan
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Erdal Taşkın
     2- Şahmettin Kılıç
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Volkan özdemir
     2- Engin Deniz

– – – – – – – – – – – – – – -

DİYARBAKIR

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Diyarbakır’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Mehdi Eker
     2- Mehmet Galip Ensarioğlu
     3- Mine Lök Beyaz
     4- Mehmet Süleyman Hamzaoğulları
     5- Cuma İçten
     6- Oya Eronat
     7- Mehmet Akın
     8- Muhammer Kurt
     9- Fatma öncü
     10- Mustafa Ergörmüş
     11- Eyüp Küçükçakmak
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Şeyhmus Elçi
     2- Eyyüp Aslan
     3- Nuriye Tülay Türköz
     4- Mehmet Ali Yenici
     5- Abidin Uluyol
     6- Hatice Dokuzluoğlu
     7- Yasin Aslan
     8- Mehmet Uğur Dokuzluoğlu
     9- Nejla Türkdal
     10- Ethem Orhan
     11- Ali Polat
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Salih Sümer
     2- Haşim özkoyuncu
     3- Daylan Karadaş
     4- Vedat Şahbaz
     5- Abdulmecit Tüt
     6- Melik Aykız
     7- Derya Erdemoğlu
     8- Abdulselam Teğin
     9- özcan Kılıçkap
     10- Feyruz Yüksektepe
     11- Bahri Yaprak
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Ahmet Kara
     2- İbrahim Korkmaz
     3- Nasih Murat Üyüklüer
     4- Cevriye Göktekin
     5- Emine Gürbüz
     6- Oğuzhan öztürk
     7- Süleyman Tuğrul
     8- Hamza Dönmez
     9- Sevde Karakaş
     10- Halil Nergizciler
     11- Peri Yılmaz
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Abdullah Arzakçı
     2- Bülent Kaya
     3- Beşir Tunç
     4- Şeyhmus Bulut
     5- Abdülaziz Şam
     6- Memet Zülküf Aktaş
     7- Mehmet Emin Albayrak
     8- Mehmet Hanifi Kılıç
     9- Hacı Aktoprak
     10- Aydın Aslan
     11- Mehmet Tokay
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Alaattin Parlak
     2- Fırat Arığ
     3- Deniz Moray Gerçek
     4- Mehmet Can
     5- Serdal Üşen
     6- Abdullah Çelebi
     7- Ahmet Akmeşe
     8- Fikret Bilgiç
     9- Hüseyin Yürük
     10- Abdulvahit Diri
     11- Hacı ömer Yıldırım
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Akba
     2- Çetin Kılıçkap
     3- Feyzi Yiğitkan
     4- Sadullah Tuncalp
     5- Sevban Oğuz
     6- Sahibe Bahar Alban
     7- Mustafa Coşkun
     8- Şaban Aktay
     9- Şehmus Uçar
     10- Haluk Vedat Payas
     11- Şevket Kaya
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Mehmet Selim Kaya
     2- Seddat Metin
     3- Ercan Akçay
     4- Hakan Deniz
     5- Hakan İlhan
     6- Osman Budunoğlu
     7- Volkan Doğanay
     8- Mustafa Coşkun
     9- Mustafa Ali Arslandağ
     10- Mustafa Bozkurt
     11- Erdoğan Güngörmüş
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Murat Danış
     2- Hasan Kaya
     3- Ahmet Çetin
     4- Elif Zelal Şeker
     5- Hatice Sönmez
     6- Elif Doğan Çiftçi
     7- Gökhan Ağırbaş
     8- Nihal Çalı
     9- Serdal Saka
     10- Deniz Polat
     11- Cemil Gündoğdu
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Tülay Gözel
     2- Niyazi Kutluata
     3- Abdurrahman Güler
     4- Emin Gürbüz
     5- Mehmet Yağcı
     6- Mehmet Salih Doğan
     7- Muhittin Fidancan
     8- Remzi Ateş
     9- Çetin Korhan
     10- Emrah Aydoğan
     11- Murat Ertan
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Dadak
     2- Yasin öztemel
     3- Haydar Doğan Pekçetin
     4- Ali Pamuk
     5- Yaşar Karakaş
     6- Nuri Erdoğan
     7- Zülküf Yağız
     8- Ahmet Kaymaz
     9- Fatih Dere
     10- Cemal Yaşar
     11- Çelebi Beggi
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Ali Altun
     2- İlyaz Yüksel
     3- Mehmet Şah Demir
     4- Mehmet Aydın
     5- Muhteber Taşa
     6- İsmail Yağcı
     7- İrfan Yaşar Erdem
     8- Sevgi Savan
     9- Aslı Atmaca
     10- Onur Tartun
     11- Reşat Zöngür
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Altan Tan
     – Şerafettin Elçi
     – Berat Kaya
     – Nursel Aydoğan
     – Emine Ayna
     – Mehmet Tanrıkulu
     – Mehmet Selim Ensarioğlu
     – Yavuz Aydın
     – Mahmut Çelik
     – Abdulhalık Katar
     – Abdulkadir Güleç

– – – – – – – – – – – – – – -

EDİRNE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Edirne’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Müezzinoğlu
     2- Tuna Bekleviç
     3- Fatma Aksal
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Nurhayat Bozkurt
     2- Recep Seçkin Onal
     3- Yavuz Güngör
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Recep Gürkan
     2- Kemal Değirmendereli
     3- Abdülbaki Topal
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Fevzi Ayber
     2- Hayri Arı
     3- Namık Türkmen
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Necmi Yalın
     2- Yusuf Çetin
     3- Aynur Şentürk
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mahmut Metin Göktürk
     2- Cemal Tanık
     3- Hayrullah Ergün Koç
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Ali Erhan Demirkıran
     2- Mustafa Kabakçılı
     3- Sinan Tekin
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Eren Çorbacı
     2- Talip Aydın
     3- Muhat Aygün
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Cemil Çivan
     2- Coşkun Esen
     3- İbrahim İmamoğlu
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Cemaleddin Uslu
     2- Gürsel Şimşek
     3- Doğuş Şimşek
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Zeynep Meltem Güngenci
     2- Hediye Kalem Güler
     3- Yeşim Doğanay
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Kenan Doğan
     2- İrfan Tunca
     3- Sedat Zımba
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Hayri Dirik
     2- Recai Kocatürk
     3- Tevfik Kalemci
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Arif Köroğlu
     2- Recep Mermer
     3- Sezgin Merdan
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hüseyin Saygı
     2- İsmail Kıray
     3- Hayri İdin
    
     BAĞIMSIZ
    
     1- Mehmet Saygın Turan

– – – – – – – – – – – – – – -

ÇORUM

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Çorum’un milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Salim Uslu
     2- Cahit Bağcı
     3- Murat Yıldırım
     4- Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- önder Çolak
     2- Mustafa Pak
     3- İbrahim Yıldırım
     4- Cavit Pak
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Tufan Köse
     2- Sait Börekci
     3- Muharrem Bozdoğan
     4- Cengiz Atlas
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Hasibe Beyaz
     2- Ali Ekber Üşüdür
     3- Dilek Cengiz
     4- Erdoğan Gültekin
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Damar
     2- Adnan Faruk Şahin
     3- Ali Matışlı
     4- Nurşan Pekşen
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Arif Ersoy
     2- Adanan Cıdık
     3- Ali Yazıcı
     4- İsmail Sarıoğlu
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Orhan Horan
     2- Yalçın Akman
     3- Gürcan Akca
     4- Mehmet Sarıarslan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Hidayet Vahapoğlu
     2- Fuat İstanbullu
     3- Aybüke Topçubaşı
     4- Hüseyin Esenyel
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Can Çetin
     2- Koray Yıldırım
     3- Metin Kocabay
     4- İsmail özen
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Yaşar Dertli
     2- Kadir Durmuş
     3- Uğur Hancı
     4- Dilek Çelik
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Mustafa Yurttaş
     2- Neşet Yılmaz
     3- Mesut Celep
     4- Halit Yılmaz
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Mustafa özarslan
     2- Necmi Ketenci
     3- Munise Bozok
     4- Mustafa Koçak
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Bilgin Sucu
     2- Yusuf Damar
     3- Ferai Bilgener
     4- İsmail İspir
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Murat Burhanoğlu

– – – – – – – – – – – – – – -

DENİZLİ

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Denizli’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1-Nihat Zeybekçi
     2-Mehmet Yüksel
     3-Bilal Uçar
     4-Nurcan Dalbudak
     5-Cahit özkan
     6-Halil Pekdemir
     7-Ayhan Soyfidan
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1-İsmail Ağar
     2-Osman Çandır
     3-İsmail Hakkı Kavak
     4-Aysel Çakmak
     5-ömer Kılıç
     6-Turgay Urgan
     7-İsmail Sağer
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1-Adnan Keskin
     2-İlhan Cihaner
     3-Melike Basmacı Kayhan
     4-Adil Demir
     5-Kazım Arslan
     6-Huriye Çağlayan
     7-Ali Kavak
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1-Mustafa Aday
     2-Zübeyde Çataltepe
     3-Nermin Şahin
     4-Tahir Akçay
     5-Müzait Akman
     6-Yusuf Cemal Mutaf
     7-Süleyman Tezel
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1-Hüsnü Çatal
     2-Necati Varlıklı
     3-Erol Yaka
     4-Uğur Uzun
     5-Zafer Kodal
     6-Mehmet Bayrak
     7-Şükrü Demir
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Lütfi Erol
     2-Hakan Kaya
     3-Kamil Keçelioğlu
     4-Elmas Demiralp
     5-Himmet Üyümaz
     6-Ramazan Akşit
     7-Mediha Tuna
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1-Ali Rıza Alnıak
     2-Bayram Ünnü
     3-Ahmet Ergunt
     4-Cağfer Akınlı
     5-Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları
     6-Sait Arı
     7-Kamil Selçuk
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1-Rasim Etçioğlu
     2-İlksen Koptur
     3-Bünyamin Yıldız
     4-Nazan Yılmaz
     5-Selami Şevik
     6-İdris Karadağ
     7-Mukadder Duran
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1-Mehmet Uğur Tatar
     2-Taner İzgi
     3-Zeliha Güvenç
     4-Ramazan Yurtsev
     5-Ercan Koç
     6-Salih Tekin
     7-Süleyman Arslantürk
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1-Emin Haluk Ayhan
     2-Ali Keskin
     3-Ümit Bahtiyar
     4-Mehmet Ali Uzakgider
     5-Muzaffer Keçelioğlu
     6-Bekir Kaymakçı
     7-Nilgün Aksu Şener
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1-Serap Çetinkaya
     2-Mustafa Ali Darıviranlı
     3-Yalçın Ünal
     4-Zehra Eraraç
     5-Semra Taşkırmaz
     6-Ali Gökcen
     7-Ahmet Ali Arman
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1-Savaş Sarı
     2-Hülya Süzük
     3-Ali Çetin
     4-Veli Fırtına
     5-özlem Tölü
     6-Muharrem Kırkım
     7-İsmail Gümüşsoy
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-Mehmet Efe
     2-Hüseyin Sarı
     3-Süleyman Oruç
     4-Fatma Karaca
     5-Namık Selçuk
     6-Bekir Giritoğlu
     7-Halil İbrahim Yılmaz
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1-Hasan Erçelebi
     2-Meral Er
     3-İlhan Tufan
     4-Sadık Köyoğlu
     5-Kemal Açıkalın
     6-Hilmi Bali
     7-Mehmet Kamil Tarakçı
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Kemal Beler
     -Mustafa Güleç
     -Kazım Gürdal

– – – – – – – – – – – – – – -

ELAZIĞ

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Elazığ’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Zülfü Demirbağ
     2- Şuay Alpay
     3- Faruk Septioğlu
     4- Sermin Balık
     5- Metin Bulut
    
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Bayram Kavak
     2- Adnan Oğuz
     3- Ahmet Feti Çolakoğlu
     4- Abdurrahman Albayrak
     5- Murat Yeşilgül
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ali özcan
     2- Mustafa Kemal Atikeler
     3- Mehmet Çalışkan
     4- Hülya Ülkü
     5- Mustafa Ünsal Karatepe
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Havva Kılınç
     2- ömer İrfan Çetiner
     3- Hamza Topuz
     4- Baki Karasu
     5- Fatmaana Yakın
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Latif öztek
     2- İbrahim öcal
     3- İbrahim Hacıbekiroğlu
     4- Fikret Uymaz
     5- Mine Kaya
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Faruk Demir
     2- Aysel Kafkas
     3- Yusuf Teymur
     4- Murat Demir
     5- Muhammed Gür
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Kadir Çiçek
     2- Uğurhan Ergün
     3- Mehmet Sıdık Aran
     4- Erhan Emre
     5- Abdülkerim Avanoz
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Enver Erdem
     2- Yavuz Temizer
     3- Abdurrahman Kızgın
     4- Mehmet Akif Aladağ
     5- Sabahattin Aydın
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Halil İbrahim öğünç
     2- Savaş Yavuztuğruk
     3- Yusuf Biçer
     4- Ayla Serpil Bozkurt
     5- Alpaslan Aldırmaz
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Düzgün Narin
     2- Nuray Duman
     3- Güneş Gültürk Çapar
     4- Güvenç Kutlu Kılıç
     5- Zeynel Erenler
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Hacı Mehmet Karabaş
     2- Yüksel Yılmaz
     3- Turgut Balsözen
     4- Tuncay Alamur
     5- Ferdi Köksal
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Mustafa Selami
     2- Mehmet Hanifi Batı
     3- Erdal Gökmen
     4- Leyla Kömürcü
     5- Fethi Saydam
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Mustafa Yılmaz
     2- Talip Uz
     3- Nurgül öner
     4- Umur Buluç
     5- Cengiz Erkişi

– – – – – – – – – – – – – – -

BURSA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Bursa’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Bülent Arınç
     2- Mustafa öztürk
     3- Hüseyin Şahin
     4- Canan Candemir Çelik
     5- İsmet Su
     6- Mustafa Kemal Şerbetçioğlu
     7- Hakan Çavuşoğlu
     8- İsmail Aydın
     9- Tülin Erkal Kara
     10- Bedrettin Yıldırım
     11- önder Matu
     12- Cafer Yıldız
     13- Cemile Yiğit
     14- Sadettin Cangül
     15- Ali ömeroğlu
     16- Fahrettin Keskin
     17- Ayşe Hacıoğlu
     18- Mahmut Turunç
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Haydar Baş
     2- Füsun Yaşar
     3- Yusuf öz
     4- Ali Garaçoğlu
     5- İbrahim Pekbay
     6- Bilal Karamus
     7- Azmi Kaya
     8- Asuman Sevda Halaçlar
     9- Gürcan özsöz
     10- Arslan Arslan
     11- Ercan Ateş
     12- Rüstem önder
     13- Yunus Demiray
     14- Aysun Durak
     15- Hidayet Sevinç
     16- Nazlı Sargın
     17- Metin Cerev
     18- Nebahat Karadeniz
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Sena Kaleli
     2- Turhan Tayan
     3- İlhan Demiröz
     4- Aykan Erdemir
     5- Kemal Ekinci
     6- Lale Karabıyık
     7- Ali Semih özsaraç
     8- Salih Top
     9- Yaşar Karagöz
     10- Ulun Havva Kayı
     11- Fatma Altay
     12- Ahmet Aydın Akyol
     13- Oğuz Altınok
     14- Sevil Pamirol
     15- Orhan Karabaş
     16- Nurhayat Altaca
     17- İnan Keser
     18- Nuray Çohan
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Abdurrahman önder
     2- Mahmut Çil
     3- Hüsamettin Akyıldız
     4- Mehmet Kısa
     5- Tevfik Teoman
     6- Mehmet Ekiz
     7- Ahmet Avcı
     8- Mahmut Berkan Karakoç
     9- Ayşe Demir
     10- Faruk Tunalı
     11- Nazmi Amiz
     12- Münüre Cesur
     13- Temel Kaya
     14- Türkcan Sarıkaya
     15- İbrahim Üstün
     16- Kadir Kurt
     17- Nilgül Baş
     18- Ahmet Arık
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mehmet Nizam Kağıtçıbaşı
     2- Orhan Kılıç
     3- Zafer Nas
     4- Filiz Nas
     5- Oktay Buzcu
     6- Remziye Demiroğlu
     7- Neslihan Koçak
     8- Mesut Albayrak
     9- Gülsün Sözmen
     10- Erkan Gelenoğlu
     11- Hasan öztürk
     12- Hasan öztorun
     13- Mehmet Sinan Tuğrul
     14- Emine Küçükelliiki
     15- Hakkı Kanbo
     16- Mehmet Alkan
     17- İsmail Güner
     18- Serkan Lafcıoğlu
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Şevket Kazan
     2- Gökhan Gerçek
     3- Salih Berber
     4- Recep Aygün
     5- Handan Demirtaş
     6- Burak Çelik
     7- Nebi Yurtsever
     8- İbrahim Akbıyık
     9- Mevlüde Kurtuluş
     10- Ertan Sütçü
     11- Kadriye Sayın
     12- Necmettin Çamlıdere
     13- Erdoğan Aydın
     14- Neşe Yıldırım
     15- Erhan Şeşen
     16- Ebru Yeter
     17- Ramazan Tekin
     18- Serkan Demir
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Ergün Taşdemir
     2- Tayyar Çelik
     3- ömürlü Cebe
     4- Erkan Karamehmetoğlu
     5- Selda Yılmaz
     6- Nesrin Yıldızeli
     7- Ali Bayrak
     8- Gönül Turan
     9- Sibel Torun
     10- Hakan Tanrıkut
     11- Belgin Acemoğlu
     12- İlker Yasin Torun
     13- İbrahim İçin
     14- Uğurgül Karamehmetoğlu
     15- Aylin Çelik
     16- Cengiz Şen
     17- İsmail Yavaş
     18- Sezgin Çalışkan
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Ahmet Sünnetçioğlu
     2- Ramazan Albay
     3- Hayrunnisa Kökbıyık
     4- Mehmet Karakoyun
     5- İbadet Deniz
     6- Fahrettin Uludağ
     7- Mustafa Süngü
     8- Soner Aksoy
     9- Hasan Uçar
     10- Fikret Serkan
     11- Adnan Türkyılmaz
     12- Suat Boz
     13- Şaban Çelek
     14- Muhammet Kocaman
     15- Samet Doğan
     16- Ali Yıldırım
     17- Fatma Koca
     18- Şaban Yıldırım
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- İsmet Büyükataman
     2- Necati özensoy
     3- Cüneyt Karlık
     4- Fevzi Zırhlıoğlu
     5- Hasan Toktaş
     6- Arif Demirören
     7- Mehmet Ali Adak
     8- Gülten Sürücü
     9- Levent Burmalı
     10- Yavuz Koca
     11- İbrahim Yetim
     12- Zafer Milli
     13- Engin Er
     14- Şenay Uslu Doğan
     15- Levent Çelik
     16- Yalçın Gürel
     17- Orhan Babacan
     18- Murtaza Kılıç
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- İbrahim Erol
     2- Nazim Bektaş
     3- Evren Uzgören
     4- Burak Şunda
     5- Adem Çelik
     6- Yusuf Baştürk
     7- Erhan Sönmez
     8- Osman Filiz
     9- Ahmet Üstün
     10-Yılmaz Yorgun
     11-Süleyman Desovalı
     12-Necati Ayaş
     13-Saliha Akdemir
     14-Kıymet Kaya
     15-Sevinç Akbunar
     16-Kadriye Erol
     17-Ahmet Günaydın
     18-Gürkan Mustafa Sedef
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Salih Çam
     2- Mehmet Yavuzkan
     3- Eylem Yentürk
     4- Ulvi Yavuz
     5- Esen Ensari
     6- önder Dirik
     7- Barış Erakkuş
     8- Zafer Kırdar
     9- Gonca Turgutoğlu Demir
     10-Harun Yıldırım
     11-Hüseyin Kargı
     12-Sinem Yıldırım
     13-Nevriye Çimenli
     14-Murat Başaran
     15-Murat İnan
     16-Türker Civelek
     17-Umhan Deniz
     18-Günce Güneytepe
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Bilal Delibaş
     2- İbrahim Çırak
     3- Erol Odabaş
     4- İlyas öztürk
     5- Nazmi Eğilmez
     6- Yücel Aktaş
     7- Osman Çırak
     8- Zafer Yılmaz
     9- İsmail Onar
     10-Meryem Şahin
     11-Saadet Tuncay
     12-Ayhan Arslan
     13-Metin Yalçın
     14-Mikail özaydın
     15-Güngör Bayram
     16-Burcu Gümüş
     17-Mustafa özturna
     18-Leman Karabacak
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-Ekrem Alfatlı
     2-Salih Uçak
     3-Ülkü Sonki Armutçu
     4-Yakup Ayışık
     5-Mualla Kaymak
     6-ömer Ünsal
     7-Ayşenur Sevim
     8-Müzeyyen Toprak
     9-Ramazan Çakır
     10-Orhan özden
     11-Zekiye Bilen
     12-Selahattin Bayram
     13-Fırat Gümüş
     14-Adil özek
     15-İsmail Aslan
     16-İlknur Çimen
     17-Mehmet Selçuk Erginay
     18-Mehmet Gebeş
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hüseyin Kul
     2- Ahmet Murat özbilge
     3- Kadir Evren
     4- Hilmi Küçük
     5- Türkan Demirörs
     6- Nesrin Kalelioğlu
     7- Metin Güneş
     8- Fatih Dündar Gürel
     9- Ziya Doğanay
     10-Nuran Karabulut
     11-İlhan Soysal
     12-Türkan Kayacıkbaşı
     13-Çağdaş Yıldız
     14-Murat Sağduyu
     15-Selçuk Orkan Süglünoğlu
     16-Mustafa Saraç
     17-Cevat Erkul
     18-Mesut Sevimli
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Semi Kopuz
     -Mehmet Alanbel
     -Mehmet Deniz Büyük
     -Burcu Üzümcüler

– – – – – – – – – – – – – – -

Isparta

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Isparta’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1-Süreyya Sadi Bilgiç
     2-Recep özel
     3-Suat Kolukırık
     4-Pınar Taner Topsakal
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Nuri Kaplan
     2-Hasan Kaleli
     3-Fikret Sevinç
     4-Mehmet Ateş
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1-Ali Haydar öner
     2-İrfan Bakır
     3-Tanseli Çakmak
     4-Naci Yoldaş
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1-Şükrü Taş
     2-Sıla Söğütlü
     3-Mehmet Hamdi Balcı
     4-Gönül Karagenç
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1-Mehmet Zeki özen
     2-Ali İhsan Başat
     3-Osman Ertuğrul
     4-Mevlüt Yavuz
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Seyit Çakmakçı
     2-Enver Gülgen
     3-Evrim Mintaz
     4-Serhat Akkoyun
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1-Abdulbaki özyurt
     2-Dinçer Demirezen
     3-Hüseyin Yıldızhan
     4-Adem Oflaz
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1-Ali Meydan
     2-Ramazan Aydınlı
     3-Nuri Selam Çetin
     4-Emine Akgün
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1-Faruk Algınkılınç
     2-Zehra Kütükçü
     3-Ali Uysal
     4-Mermin Marulcu
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1-Süleyman Nevzat Korkmaz
     2-Hüseyin Avni Bıçaklı
     3-Ahmet Ziya Nuhoğlu
     4-Ahmet Ayyıldız
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1-İzzet Bilgin
     2-Hüseyin Ali Durmuş
     3-Doğan Hamza Koyu
     4-Ahmet Savcı
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1-İskender Aycan Doğer
     2-Zehra Adıgüzel
     3-Fatma özbek Şancı
     4-Erol Altıntaş
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1-Emrah Uslu
     2-Ali Altuğ
     3-Nuray Ordu
     4-Alev Gökdağ
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-Erdoğan Yeşilyayla
     2-Ayşegül Acar
     3-İsmail Yusuf Atasagun
     4-Yusuf Işık
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1-Erdinç Caner Erarslan
     2-Bircan Aslan
     3-Nihat Doğanay
     4-Hasan İsa Güneşsever
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Nejat Abdullah
     -Mehmet Deniz Yıldırım
     -Mehmet Şevket Savlu
     -Adem öcal

– – – – – – – – – – – – – – -

GİRESUN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Giresun’un milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Nurettin Canikli
     2- Mehmet Geldi
     3- Adem Tatlı
     4- Şengül Şahin
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Erdoğan Türkoğlu
     2- Cem Turan
     3- Mustafa Şahin
     4- Abdulkadir Bayram
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Selahattin Karaahmetoğlu
     2- Aykut Gezmiş
     3- Bülent Yener Bektaşoğlu
     4- Nılay Pınar
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Halit Keskin
     2- Orhan Kara
     3- Coşkun özbucak
     4- Yusuf Ziya Batuk
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Aydoğan Dede
     2- Yaşar Çakır
     3- İbrahim Yalçınkaya
     4- özcan Şentürk
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ali Sami Gonca
     2- Mert Mustafa Yücel
     3- Cenk Meşeli
     4- Pınar Gülay Kalender
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Süleyman Tekbaş
     2- ömer öztürk
     3- Davut Tepeyurt
     4- Musa Çakı
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Sezai Cengiz
     2- Orhan Patan
     3- Sabire Toraman
     4- Hüseyin Yılmaz
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mehmet Başer
     2- Mustafa Kahyaoğlu
     3- Sami Kadığolu
     4- Kaya Erdemir
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Murat özkan
     2- Ali Akgün
     3- Nihat Yirmibeş
     4- Savaş Yaman
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Yusuf Altınbaş
     2- Tolga Ümit Aytekin
     3- Rıfat Arslan
     4- Selami Çiftçi
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Hasan Ali Güngör
     2- Eriş Karanlık
     3- Recep Gül
     4- Evrim Çelik
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Ülfet özdemir
     2- Fatma Genç
     3- Bahadır Aydın
     4- Orhan Mumcu
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- ömer Anaç
     2- Haydar Uzun
     3- Erkan Ersan
     4- Murat öksöz
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Mehmet Turan
     2- Hüseyin Olgun
     3- Yılmaz Varol
     4- Ferhat Haliloğlu

– – – – – – – – – – – – – – -

HAKKARİ

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Hakkari’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     -ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Necip Zeydan
     2- Kasım Demir
     3- Abdulmuttalip özbek
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Haydar Yıldız
     2- Abdulgani Akdağ
     3- Veysel Kazel
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Necmettin Yardımcı
     2- Nurettin Çallı
     3- Gürgin Tomris
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Tayyip Ural
     2- Hüsamettin Akcan
     3- Hasan Günay
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mehmet Emin Akaslan
     2- Hakan Salamış
     3- İsmail Turan
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Habip Çiftçi
     2- Ahmet Emiroğlu
     3- Murat Çiftçi
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Rıfat Geylan
     2- Vahyettin Yılmaz
     3- Murat Sevinç
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Bedrettin Sayılgan
     2- Abdulaziz Gülbay
     3- Doğan Varol
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Güler Kuş
     2- Papatya Kılıç
     3- Sabiha Kuru
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Nedim Serkan Durak
     2- Veysi Atlı
     3- Günay Akbayır
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Ali Çon
     2- Şadiye Dönersu
     3- İrfan Dönersu
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Fehim Taştan
     2- Hüseyin Salık
     3- Mehmet Yücel
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Ali Baygüneş
     2- Abidin Geylan
     3- Barış Baran Çur
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Selahattin Demirtaş
     – Adil Kurt
     – Tacettin Karagöz
     – Esat Canan

– – – – – – – – – – – – – – -

ERZURUM

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Erzurum’un milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Recep Akdağ
     2- Adnan YIlmaz
     3- Fazilet Dağcı Çığlık
     4- Cengiz Yavilioğlu
     5- Muhyettin Aksak
     6- İbrahim Aydemir
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Halil Apaslan Kaya
     2- Nilgün Kolsarıcı
     3- Aziz Karaca
     4- Yetkin Gültekin
     5- Ayşe Aygül Başgelen Atsak
     6- Orhan Turgut
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Hamdi Palandöken
     2- Yaşettin Kışlak
     3- Mehmet Sait Şimşek
     4- Nurhan Banu Üner
     5- İsmail Nardemir
     6- Dursun Murat Çelikoğlu
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Ayhan
     2- Mehmet Şeref Ramazanoğlu
     3- Emine Güler
     4- Mürsel Kurt
     5- Sait Ermiş
     6- Zeliha Ekinci
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Atik Ağdaş
     2- Hasan Karataş
     3- Faik Çalık
     4- Mehmet Akbulut
     5- İbrahim Sirkecioğlu
     6- Yusuf Doğan
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Zerrin Kütrü
     2- Salih Kıcırgan
     3- Yakup Akar
     4- Nezih Kütrü
     5- Sedakat Başbuğ
     6- Ali Bahadır Zencir
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Teoman Kümbet
     2- Kahraman Şimşek
     3- Yusuf Türkmen
     4- Muhammet Yavuz Selçuk
     5- Selahi Çınarlıoğlu
     6- Muhammet Recai Demirci
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Oktay öztürk
     2- Kamil Aydın
     3- Ertürk Çimen
     4- Jale Hülya Alcan
     5- Fevzi Budak
     6- Muhsin Yılmaz
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Efrullah Hızarcı
     2- Engin özbey
     3- Dursun Yiğit
     4- Eyup Olgar
     5- Selami Aral
     6- Reşit örs
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Bulut Çiftçi
     2- Behram Aktemur
     3- Zeynep Pekel
     4- Birgül Zöngür
     5- Sultan Zor
     6- Sibel Topaloğlu
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
     1- Burhanettin Baysal
     2- Mahmut Gürler
     3- Muazzez Fide
     4- Nejmi Kurt
     5- İsa Baysal
     6- ömer Tekin
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Hüseyin Faruk Şahin
     2- İsmet Yiğit
     3- Hakan Akgün
     4- Ali Kürşat Bilgin
     5- Abamüslim Kalkan
     6- Yener Gözütok
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Cemal Koçak
     2- Dilek Yılmaz
     3- Yüksel Tür
     4- Ali Alagöz
     5- Osman Günay
     6- Ali Işıklı
    
     BAĞIMSIZ
    
     1- Sebahattin Yılmaz

– – – – – – – – – – – – – – -

GAZİANTEP

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Gaziantep’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Hüseyin Çelik
     2- Fatma Şahin
     3- Şamil Tayyar
     4- Abdullah Nejat Koçer
     5- Mehmet Sarı
     6- Mehmet Erdoğan
     7- Derya Bakbak
     8- İbrahim Halil Mazıcıoğlu
     9- Ali Şahin
     10- Fikret Murat Tural
     11- Abdullah Tombul
     12- Adem Yücel
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- ömer Eyercioğlu
     2- Yaşar Sağlam
     3- ömer Faruk Boztepe
     4- Davut Akdoğan
     5- özden Fatma Müftüoğlu
     6- Mehmet özden
     7- Bedrettin özdemir
     8- Ümit Demez
     9- Ali Konukseven
     10- Mustafa Hasan Elmas
     11- Mahmut özdemir
     12- İsmail Zateroğulları
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Şeker
     2- Ali Serindağ
     3- İrfan Kaplan
     4- Cennet Süzer
     5- Mehmet Gökdağ
     6- Bayram Yılmazkaya
     7- Akif Ekici
     8- Mahmut Kozbaş
     9- Lütfü Demir
     10- Yaşar Ağyüz
     11- Naci Kılıç
     12- Fehime Çifçi
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Emrullah
     2- Ali Bakım
     3- Mehmet Çetiner
     4- Mehmet Karakaya
     5- Hasan Ertürk
     6- Mehmet Sait İncearık
     7- Cuma Nacar
     8- Mehmet Ali Sivaslıoğlu
     9- Mehmet Ekinci
     10- Ali Yalvaç
     11- Nulifer İnceer
     12- Esma özdöver
    
     SAADET PARTESİ
    
     1- Mehmet Karalar
     2- Şükrü Koçak
     3- Ahmet Necati Sarı
     4- Serap Erkal
     5- ömer Balcı
     6- Ali Mullaoğlu
     7- Enver Polat
     8- Mustafa Akar
     9- Yavuz Batmaz
     10- Abdullah öztürk
     11- ömer Karabacak
     12- İsrafil Kılınç
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Mesut Ceyran
     2- Davut Savcı
     3- İsa Kök
     4- Ahmet Levent Kılıç
     5- Metin Yanardağ
     6- Zafer Kılıçparlar
     7- Yurda Gül Savcı
     8- Mehmet Fatih Yıldırım
     9- Pınar Ekinler
     10- Nuran Demir
     11- Oğuzhan Borahan
     12- Mehmet Yıldız
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Muhammed Vahit Abuşoğlu
     2- Suat Bozkurt
     3- Latif Can
     4- Bekir Şen
     5- Müzeyyen Köse
     6- Fetullah Genç
     7- Mehmet Dinç
     8- Erkan Karakaş
     9- Ramazan Diril
     10- İsmail Kök
     11- Fadime özbey
     12- Sinan Karakaş
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Edip Semih Yalçın
     2- Emine Aybüken Yıldırım
     3- Ali özdemir
     4- Behiç Şahin
     5- Mustafa Kızıklı
     6- Cuma Kaymakçı
     7- Hüseyin Söğütcü
     8- Mehmet Yavuz
     9- Bekir İnci
     10- Davut Karabacak
     11- Dündar Yahnici
     12- Ülkü Kanbur
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Levent İncedere
     2- Sibel Altıntaş
     3- Abdurrahim Kahraman
     4- Habip Sölü
     5- Emrah Uzunca
     6- Mustafa Hoşaf
     7- Ali Bakır
     8- Yaşar Tosun
     9- Hülya Kahraman
     10- Mehmet Fatih Aslanpay
     11- Mehmet Duran
     12- Fulya Zengin
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Halaf Serin
     2- Mehmet Kurt
     3- Osman Kılıç
     4- Müslüm Aslan
     5- Mehmet Polat
     6- Kürşat Yetişgen
     7- öztürk Yılmaz
     8- Nokta Civaoğlu
     9- Ali Şeremet
     10- Orhan Memoğlu
     11- Hakkı Yaroğlu
     12- Ali Civaoğlu
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- İhsan Kaya
     2- Ahmet Çavuş
     3- Adil Turnalar
     4- İsmail Kaya
     5- Yunus Seyhan
     6- Yılmaz özkan
     7- Vakıf Orhan
     8- Hayali Küçük
     9- Adem Karakurt
     10- Ercan Sarıkaya
     11- Mehmet Demir
     12- Hakan Kaya
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Erdal Çerkezoğlu
     2- Filiz Çıtacı
     3- Remzi Büyüknacar
     4- Ramazan Demircan
     5- Şükrü Ayhan
     6- Ercan Şahan
     7- Arzu Çıtacı
     8- Hacı Şenoğlu
     9- Mehmet Kalman
     10- Fatma Barna
     11- Cuma Şengül
     12- Cevdet Oğuz
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Abdullah Sabri Kocaman
     – Nizamettin özseven
     – Akın Birdal

– – – – – – – – – – – – – – -

GÜMÜŞHANE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Gümüşhane’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Kemalettin Aydın
     2- Feramuz Üstün
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Coşkun Gündüz
     2- Hulusi Aydın
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mutlu Güler
     2- Ercan özdemir
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Hasan Hacaloğlu
     2- Sadık Görpeoğlu
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Şerife Fatma Demir
     2- Abdullah Sarı
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Gediz Tetik
     2- Zefure Kömleksiz
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Akın Demir
     2- Yalçın Sevinç
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mustafa Atay
     2- İlhami Karagül
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Bedri Yaşar
     2- Çetin Işık
    
     DOĞRUYOL PARTİSİ
    
     1- Nazlı Erol
     2- Enes Nalbant
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Ulaş Kara
     2- Bahadır Yavuz
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Uğur Tanrıverdi
     2- İbrahim Solmaz
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Hamdi Daltaban
     2- Tayyar Parlak
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Güngör Çelik
     2- Ali Akyüz
    
     BAĞIMSIZ
    
     1- Necdet Gürpınar

– – – – – – – – – – – – – – -

IĞDIR

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Iğdır’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Yaşar Akkuş
     2- Nurettin Aras
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Abdullah Güngör
     2- İhsan Çetin
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ekber Taner
     2- Behman Gögce
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Yasin Yılmaz
     2- Seher Karaardıç
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Nurdan Alpsan
     2- Sinan Dereci
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Nadir Akar
     2- Çağdaş özerez
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Zehra Polat
     2- Çağdaş özerez
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Ayhan Kara
     2- Edip Emre Şeriati
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Sinan Oğan
     2- Gündüz Güneş
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- İsmail Parlak
     2- Erkan Deniz
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Serkan Parıltı
     2- ödül Eda Çakıcıoğlu
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Sadettin Koç
     2- Cuma Uzun
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Halide Demirel
     2- Filiz Akın
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Erkan Tutka
     2- Ali Ekiz
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Pervin Buldan

– – – – – – – – – – – – – – -

KARS

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Kars’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Ahmet Arslan
     2- Yunus Kılıç
     3- Suat Doğan
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Erkan Güneş
     2- Ekrem Polat
     3- Gencay Aytaş
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Naif Alibeyoğlu
     2- Cengiz Daşdemir
     3- Saffet özdemir
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- İsmail Can
     2- Halit Şirin
     3- İsmail Yiğit
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Harika özovalı
     2- Feride Dayanç
     3- Zerin Şık
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Piyami Aksu
     2- Mevlüt Ayçiçek
     3- Süleyman Turan
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Bora İzkübarlas
     2- Cemal Gökce
     3- Mahir Yeke
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mukayil Demir
     2- Taner Çetin
     3- Muhammet Ali Gökçek
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Umut Yılmazel
     2- Harun Yenice
     3- İrfan Topçu
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Alaattin Yıldırım
     2- Fatma Fidan
     3- Hüseyin Ali Tıraş
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Kelime Ata
     2- Emine özmen
     3- Banu Bedirman Soykan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Serkan ögel
     2- İzzet Altun
     3- Tuna Işık
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Selaattin Yıldız
     2- Muhittin Timur
     3- Gürkan Işık
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Serap Gençler
     2- Müzeyyen Demirkaya
     3- Ümit Dursun
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Mülkiye Birtane

– – – – – – – – – – – – – – -

KARAMAN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Karaman’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Lütfi Elvan
     2- Mevlüt Akgün
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mümtaz Kartal
     2- Yusuf Uğur
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Fikret Ünlü
     2- Osman Nuri Koçak
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Esme Uyan
     2- Şerif Karataş
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Sayar
     2- Salih Mısral
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- İlker Tekbaş
     2- Birhan Bora Erdoğan
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Şaban Şahin
     2- Hüseyin Uğuz
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Yücel Altun
     2- Saniye Kangooğlu
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Abidin Çağlayan
     2- Mehmet Macit
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Hasan Çalış
     2- Hamza Koçak
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Sevim Nazenin
     2- Süleyman Levent
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Nurhak Coşkun
     2- Rıza Tuna
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Erkan Söker
     2- Nusret Başol
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Hüseyin Arı
     2- Durmuş Ataş
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Emir Musa Beydili
     2- Mehmet Şengül

– – – – – – – – – – – – – – -

KAHRAMANMARAŞ

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Kahramanmaraş’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Sağlam
     2- Nevzat Pakdil
     3- Mahir Ünal
     4- Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu
     5- Sevde Bayazıt Kaçar
     6- Sıtkı Güvenç
     7- Hamdi Bülent Eken
     8- İdris Tezcan
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ramazan Deveci
     2- Zühtü Kazancı
     3- Cahit Güçlü
     4- Ali Demirci
     5- Ali Ceyhan
     6- Ejder Nafiz özdemir
     7- Güller Telek
     8- Celal Bağcı
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Durdu özbolat
     2- Kemal Sağ
     3- Duran özdal
     4- Murat Kapan
     5- Yaşar Güngör
     6- Ramazan Burhan
     7- Türkan özbek
     8- Mehmet Okuç
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- İbrahim Aksoy
     2- Battal Bayar
     3- Hidayet Kalınlıoğlu
     4- Erol Akkuş
     5- Ferhat Güzelgün
     6- İbrahim Keleş
     7- Erkan Seven
     8- Hasan Biçiçi
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Sıddık Çakıroğlu
     2- Mehmet Ali Kurtulan
     3- Ahmet Yontucu
     4- Muharrem Seyhan
     5- Oktay özdil
     6- Ahmet Emrullah
     7- Ülger İncearık
     8- Belkıs Çetiner
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Cuma Tahiroğlu
     2- ömer Polat
     3- Mehmet Tamer Gören
     4- Emin Odabaşı
     5- Sami Polat
     6- Veli Kabaağaç
     7- Ali Doruk
     8- Talip Gülbay
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Gebel
     2- Vedat Üçgöz
     3- Hakan Torun
     4- Harun Akkurt
     5- İbrahim Bayazıt
     6- Asuman Yılmaz
     7- Gürkan Emlik
     8- Abdulkadir Ceren
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mustafa Kabalcı
     2- Niyazi Güney
     3- Ali Fahri Şirikçi
     4- Fatih Polat
     5- Abdullah Genç
     6- Bünyamin Yumrukaya
     7- Hacı İbrahim Pıçak
     8- Kenan Akkurt
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Mesut Dedeoğlu
     2- Fahrettin Oğuz Tor
     3- Ejder Oruç
     4- Şule Arıkan
     5- Aydoğan Büyüköz
     6- Kamil Koca
     7- Hüseyin Cahit Gökşen
     8- Necati Karatuluk
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- İdris Akkaya
     2- İsmail Nacar
     3- Mehmet Fatih Eken
     4- Şaban Solak
     5- Murat Erdoğan
     6- Mehmet Ali Pekemen
     7- Durdu Çağlar
     8- İlhan Yıldız
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Meliha Çiğdem Sarı
     2- Sinem Bingöl
     3- Hüseyin özel
     4- Samittin Arslan
     5- Naciye Karaköçek
     6- Emine Devrim Erdoğan
     7- Pınar Bilici
     8- Zübeyde Gülmez
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Ali Akıl
     2- Mehmet Bars
     3- Şaban Küçükdağlı
     4- Burhan Dağ
     5- Abdullah Belibağlı
     6- Mehmet Çelebi
     7- Mustafa Kara
     8- Vedat Dişbudak
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Remzi Çayır
     2- Nedat Türk
     3- Elife özgül
     4- Ali Alagöz
     5- Musa Göztaş
     6- Feridun özdemir
     7- Bülent Kaya
     8- Fatma Kuşçu
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Salman Diliuz
     2- Canan Palalı
     3- Mesut Şahan
     4- Mevlüt öztütüncü
     5- Muzaffer Yıldırım
     6- Eyyüp Dalgın
     7- Bülent Bulut
     8- Hasan Sünbül
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Mustafa Mamaklı

– – – – – – – – – – – – – – -

ESKİŞEHİR

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Eskişehir’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ:
     1-Nabi Avcı
     2-Salih Koca
     3-Ülker Can
     4-Cemal Çavdarlı
     5-Ethem Kalın
     6-Ayten Kızılsu
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Mecit Hazır
     2-Yavuz Yıldız
     3-Fahri Gürgenburan
     4-Metin Eker
     5-Nevin Çelebi
     6-ömer Gül
    
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1-Bedii Süheyl
     2-Kazım Kurt
     3-Gaye Usluer
     4-Azmi Kerman
     5-Muharrem Şenel
     6-Muharrem Varlık
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1-Hüseyin öge
     2-Gürsel Şenşafak
     3-Arif Kilitçioğlu
     4-Gülnur Keser
     5-Yasemin özüay
     6-Ülker Alkın
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1-Celalettin Başer
     2-Mehmet Güngör
     3-Metin Erdoğan
     4-Bayram Ali Bekmez
     5-Ertuğrul Şakar
     6-Mehmet Ateş
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Muhterem Siviş
     2-Beril Eski
     3-İbrahim Murad Ilgıcıoğlu
     4-Fahri Demir
     5-Haydar Muharrem Uz
     6-Ferhat Yanar
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1-Fesih Bingöl
     2-Hamdi özayvaz
     3-Fehime Saran
     4-Muhammet Güney
     5-Halit öz
     6-Ensar Tuna
    
    
     HAK VE EŞİKLİK PARTİSİ
    
     1-Hasan Hüseyin Kısaoğlu
     2-Olcay Yılmaz Damar
     3-İsmet Demir
     4-Faruk Uğur
     5-Yusuf Yazgıç
     6-Serdar Aydın
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1-Hasan Tahsin Bayraker
     2-Ramazan Güngören
     3-Muharrem Akaydın
     4-Ümit Aslaner
     5-İsmail Erdoğan
     6-Mahmut özkeçeci
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1-Ruhsar Demirel
     2-Mehmet Emin Yeşil
     3-Fatımatüzzehra Kıraç
     4-Lütfiye öztetik
     5-Mustafa Doyuk
     6-Cemal Dedebağı
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1-Mustafa Kenan Aybastı
     2-özgür özlem öngel
     3-Gölüstan Kalik
     4-Uğur Demir
     5-Aylin Aslan
     6-Merve Uzuner
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1-Vural Köseoğlu
     2-Emin Çınar
     3-Şengül Kocabıyık
     4-Metin Tüysöz
     5-Nuri Yüksel
     6-ömer Toktaş
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-Yusuf Ziya Akdoğan
     2-Kadir Kılınçal
     3-Muhsin Başaran
     4-Leman Başol
     5-Hasan Akyıldız
     6-Tuğba Arıcı
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1-Osman Çoban
     2-Hüdaver Bekler
     3-Ali Turna
     4-Burhan Mermer
     5-Esra özmen
     6-Seçkin Yörükçü
    
     BAĞIMSIZ
    
     Ahmet Uluçelebi
     Nermin Yıldız
     Ahmet Yılmaz
     Hasan Yalçınkaya

– – – – – – – – – – – – – – -

HATAY

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Hatay’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Sadullah Ergin
     2- Orhan Karasayar
     3- Mehmet öntürk
     4- Adem Yeşildal
     5- Hacı Bayram Türkoğlu
     6- Filiz özüörekçi
     7- Fevzi Şanverdi
     8- Mehmet Saruhan
     9- Abdülkerim Güven
     10- Hür Emre önal
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Saadet özmen
     2- Fehmi Uçar
     3- ömer Aytekin
     4- Recep Tekin
     5- Ali Usta
     6- Zerrin Yalçın
     7- Şaban Erol Atılğanlar
     8- İhsan Süs
     9- Orhan Polat
     10- Mehmet Küçük
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Ali Ediboğlu
     2- Mevlüt Dudu
     3- Refik Eryılmaz
     4- Hasan Akgöl
     5- Nihad Matkap
     6- Suzan Alhasoğlu
     7- Uğur Bilkay
     8- Ali Oğuz
     9- Ali Aslan
     10- Yılmaz Şahutoğlu
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Mevlüt Bulgur
     2- Şükran Ertaş
     3- Mehmet Sarıkaş
     4- Diren Zorlucan
     5- Erdoğan Buyur
     6- Servet Solmaz
     7- Cavidan Nizamoğlu
     8- Bahriye Kelleci
     9- Cabir Güzel
     10- Cemile Topaloğlu
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Kundakçı
     2- Harun özeren
     3- Ali İçin
     4- Horik Yalçın
     5- İsmail Bağdatlı
     6- Medine Eraslan
     7- Mehmet Nuri Aktar
     8- Hülya Sıdan
     9- Menekşe Nural Adıgüzel
     10- Aysel Akarçay
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Necmettin Çalışkan
     2- Mehmet Ayaz
     3- Halil Geçer
     4- Atila Erol
     5- Ramazan öksöz
     6- Ahmet Nebih Yöney
     7- Nihat Yazıcı
     8- Necati Börklü
     9- Selami Çekiç
     10- Fahri Serdar özal
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Atila Duran
     2- Beşir Çağan
     3- İbrahim Hıdıroğlu
     4- Mehmet Arslan
     5- Fatma Eser
     6- İzzet Melih Erozan
     7- Medine Pınar Yörenç
     8- Ebru Aydoğan
     9- Bilal Arıcan
     10- Orhan Korkut
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Nizam Gövce
     2- Hüsamettin Aydın
     3- Ayla Ayan
     4- Songül Dağ
     5- Veysal Karani Zortukoğlu
     6- Cahit Ot
     7- Muhammet Mücahit Filiz
     8- Ahmet Yüksel
     9- Uğur Ağırman
     10- Mehmet Orhan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Adnan Şefik Çirkin
     2- Bilal Karaca
     3- İsmail Hakkı Yücel
     4- Selahaddin Gençer
     5- Bülent Bahadırlı
     6- Hüseyin Akgöl
     7- Canan Gencer
     8- Yaşar Gürakan
     9- İrfan Oktay
     10- ömer Girgeç
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Maruf Kaymaz
     2- Uğur Çalım
     3- Yılmaz Geçer
     4- Erdal Korkmaz
     5- Bedrettin Tunç
     6- Nurettin Yenen
     7- Tekgül Aslıpek
     8- Suna Hezer
     9- İzzettin Tunçer
     10- Ülger Göztepe
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Atıf özbay
     2- Nergiz örs
     3- Engin Kıra
     4- Emsel Dede
     5- Levent Paltacı
     6- Sibel Çapar
     7- Mehmet Ali Bağdatlı
     8- İbrahim Doğan
     9- Mustafa Toy
     10- Necati Çapar
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Aysel Koç
     2- Müslüm Gülistan
     3- Hasan Elmas
     4- Yahyahan Urfalıoğlu
     5- Ayşe Şahin
     6- Hasan Bayraktaroğlu
     7- Şevket Solmaz
     8- Mehmet Açıkgöz
     9- Zeynep Boydaş
     10- Gürbüz Ek
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Halil Akkaya
     2- Ahmet Gündüzalp
     3- Hüseyin Yunus
     4- Metin Yeşilkaya
     5- Nazmi Kalkar
     6- Mevlüt Atabek
     7- Halil Yazgeç
     8- Yusuf Ziya Şanverdi
     9- Fatih özer
     10- Ahmet Yıldızoğlu
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Adnan Günal
     2- Ali Bıkmaz
     3- Cuma Yurttakul
     4- Durmuş Arslan
     5- Varol Gürbüz
     6- özer İşçi
     7- Maşallah Erdoğan
     8- Hüseyin Yenigün
     9- Şerife Akkurt
     10- Mehmet Gündüz
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Mahmut Aksoy
     – Nihat Taşkın
     – Necati Yıldız
     – Hayrettin Arslan
     – Mahmut Aydıncı
     – Melih Sürmeli
     – Mevlüt Uslu
     – Ali Başkar

– – – – – – – – – – – – – – -

İSTANBUL 1. BöLGE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre İstanbul 1 Nolu Seçim Çevresi’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Recep Tayyip Erdoğan
     2- Egemen Bağış
     3- İdris Güllüce
     4- Erol Kaya
     5- Mihrimah Belma Satır
     6- Mustafa Ataş
     7- Muhammed Çetin
     8- İsmet Uçma
     9- Gürsoy Erol
     10- Alev Dedegil
     11- Mehmet Domaç
     12- Osman Boyraz
     13- Oktay Saral
     14- Metin Kölünk
     15- Ahmet Berat Çonkar
     16- Muhammet Bilal Macit
     17- Meltem Gürler
     18- özlem öztekin Vural
     19- Alican Taşçı
     20- Serkan Bayram
     21- Fahri Yasin Şener
     22- Bilal Topçu
     23- Hakkı Şanlı
     24- Derviş Yücel
     25- Ayşegül Esra Atik
     26- Faruk Bilal Şener
     27- Mehmet Fatih Bulaç
     28- Erkan Hacısalihoğlu
     30- Hayri Köse
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Bünyamin Ramazan Altunelli
     2- Ali Ünal Emiroğlu
     3- Vedat Erten
     4- Ali öz
     5- Tuncay Karahancı
     6- Mustafa Tunç
     7- Mustafa Velioğlu
     8- Yalçın Cihangiroğlu
     9- Neşe Şairoğlu Torunoğlu
     10- Muzaffer Karakoç
     11- Salim Gelen
     12- Hasan Selimoğlu
     13- Ümit Yalım
     14- Leyla Mine Tandağ
     15- Hakan Hüseyin Küçükali
     16- Sevtap Uzakgiden
     17- Gülşen Musluoğlu
     18- Hidayet Demir
     19- Mehmet Şerafettin Ünver
     20- Meral Çevik
     21- Mustafa Salih Peker
     22- Mustafa Akoğlu
     23- İlyas Turgay
     24- Hülya Karalı
     25- Arif Melih Çimir
     26- Levent Yılmaz
     27- Abdulkadir Kacemer
     28- Naciye Avşar
     29- Nimet Bulut
     30- Selma Arıklar
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Gürsel Tekin
     2- Osman Taney Korutürk
     3- Mehmet Akif Hamzaçebi
     4- Ayşe Eser Danişoğlu
     5- Şafak Pavey
     6- İhsan özkes
     7- Fatma Nur Serter
     8- Mahmut Tanal
     9- Müslim Sarı
     10- Celal Dinçer
     11- Kadir Gökmen öğüt
     12- Yakup Akkaya
     13- Ayten Kayalıoğlu
     14- Hasan Basri özbek
     15- Hüsnü Süslü
     16- Hasan Uzunyayla
     17- Osman Yazıcı
     18- Hilal Dokuzcan
     19- İhsan Güliz Kaptan
     20- Mehtap Düzova
     22- Ali Koç
     23- Aras Arslan
     24- Bahar özay
     25- Derya Şentürk
     26- Emrah Köksal
     27- Ali Yıldız
     28- Murat Günel
     29- Reşat Şahin öztürk
     30- Merih Türe
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mevlüt Koçoğlu
     2- Abdullatif Metin
     3- Bahri Gödek
     4- Salim Demirezen
     5- Navruz Ceylan
     6- Kadir Duru
     7- Aynur Karataş
     8- Esad Batal
     9- Hasan Ayhan
     10- İbrahim Ayan
     11- İbrahim Abdullahoğlu
     12- Turan Er
     13- Orhan Yay
     14- Ahmet Korkut Çiçekli
     15- Osman Gökmen
     16- Mehmet Zeki Alagöz
     17- Ahmet Şirin
     18- Akif Akgün
     19- Hasan Bucak
     20- Asiye Karaoğlu
     21- Nalan Savaş
     22- Emişe Söğüt
     23- Mustafa Yıldız
     24- Hidayet Uslu
     25- Ahmet Yarilkaya
     26- Süheyla Şahin
     27- Fatma Nacar
     28- Birsen Gökçe
     29- Melehat özeren
     30- Gülten Erdoğan
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Hande Tibuk
     2- Ali Külhan
     3- Süleyman Sedat Satal
     4- Alp Pamir
     5- Şenay Akyol
     6- Metin Mintaz
     7- Ali Tıraş
     8- Fikri Çakır
     9- Melek Banu Aktaç Memik
     10- Çağdaş Bayındır
     11- Emine Rana Belin
     12- Hasan Erol
     13- Hasan Tekin
     14- Beyzat Berraksu
     15- Kiyas Alhan
     16- Mehmet Çağnat
     17- Harun Koçin
     18- Abdülkadir Alçep
     19- Mehmet Ali Demirci
     20- Ayça Dolgun
     21- Meltem Emre
     22- Ali Fahri Altuneli
     23- Bora Yüce
     24- Fisun Runa
     25- Nadide Aydın
     26- Murat Aydın
     27- Mustafa Aypolat
     28- Ziya Çelebi Sinça
     29- Mümin Kuru
     30- Recep Türkgeldi
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- İsmail Müftüoğlu
     2- Selman Esmerer
     3- Abdullah Sevim
     4- Yılmaz Bayat
     5- Fatma Necin Gökçe
     6- Halil İbrahim Arıkan
     7- Zekayi Doğan
     8- Erdal Uçar
     9- Yusuf Yüksel
     10- Ali Haydar Haksal
     11- Abdülkadir Arslan
     12- Hami Aydoğan
     13- Ahmet Kökler
     14- Kadir İbrahim Saraçbaşı
     15- Mehmet Belen
     16- Efrail Ozan
     17- Tufan Emirçupani
     18- Recai Demiryürek
     19- Hasan Kahveci
     20- Fatma Alkan
     21- Zafer özbek
     22- Mustafa önügören
     23- Murat Kutlu
     24- Mehmet Ali özgür
     25- Neşe Saraçbaşı
     26- Mahmut Kılıç
     27- Ahmet Kadıoğlu
     28- Hayri Ayyıldız
     29- Dicle Şit
     30- Fahrettin Coşkun
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Sinan İşler
     2- İhsan Erkin özkan
     3- Mehmet Aziz Göksel
     4- Serkan Yılmaz
     5- Kubulay Tekin
     6- Sertaç Çelik
     7- Ali Ayhan Yılmaz
     8- Mesut Karasıl
     9- Çağlayan Canbulut
     10- Naci Memişoğlu
     11- Seyhan Ertosun
     12- Ertan Duman
     13- Berkin Nişel
     14- Volkan Kurt
     15- Alaattin özcan
     16- Serkan Duman
     17- Lütfiye Tuhan
     18- Nevil Arapoğlu
     19- Savaş Dakak
     20- Mehmet Süha Cincin
     21- Uğraş Boraka
     22- Aydan Geniş
     23- Ramiz Çolak
     24- Fevzi Yılmaz
     25- Necmi Karademir
     26- Volkan Acar
     27- Hakan Yel
     28- Deniz Karasıl
     29- Davut Bora
     30- Zafer Şimşek
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mehmet Bekaroğlu
     2- Şefik Dursun
     3- Ekrem Baki
     4- Sıtkı Abdullahoğlu
     5- Ahmet Kuru
     6- Mustafa Murat Sözüer
     7- Halil Mert
     8- Nebahat Çakar
     9- Ali Geylani
     10- Atıf özbey
     11- Zerrin Budak
     12- Yaşar Şahin
     13- Orhan Şanver
     14- Antoni Vilkoşevski
     15- Recep Zeki İskender
     16- Mehmet Arslan
     17- Gülşen Yiğit
     18- Hilal Şimşek
     19- Ahmet Mutlu
     20- ömer Faruk Gerçek
     21- Aydın Şanlıbayrak
     22- Kubilay Nasuhi
     23- Sinan Kerim Akoğlu
     24- Metin Kutlubay
     25- Fikri Kotan
     26- Reşit Kızılay
     27- Ayşe Ebru Koçak
     28- Erbay Yağışan
     29- Hayrettin Akbaba
     30- Turgut Aslan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Engin Alan
     2- Bülent Didinmez
     3- Durmuşali Torlak
     4- Hayrettin Nuhoğlu
     5- Kadir Boy
     6- Fuat Fettahoğlu
     7- Bahar Argın
     8- Mehmet Korutürk
     9- Baybora Cihan
     10- Vedat Bayram
     11- Alper Kaan
     12- Zekeriye Gündoğdu
     13- Bahattin Furuncuoğlu
     14- Bülent Buz
     15- Adil Erkoç
     16- Hasan Ali Karasar
     17- Namık Kemal Kurt
     18- Umur Arıkan
     19- Emine Saadet Karlıbel
     20- Cavit Gül
     21- Cengiz Gökçe
     22- Levent Akçay
     23- Zeycan Güzelsoy
     24- Senol Yöndemir
     25- Sabri Şenel
     26- Arif Tevetoelu
     27- Turgay özcan
     28- Sedat Rıfat
     29- Faruk Ülker
     30- İbrahim Halil Atlıoglu
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Çetin özaçıkgöz
     2- Erol Tutal
     3- Muharrem Ayrancı
     4- Şaban Saltık
     5- Yakup Ekşi
     6- Erol özbek
     7- Mehmet Nebih Ber
     8- Güler Arda
     9- Tayfur Yıldırım
     10- Mehmet Sait Şimşek
     11- Oğuzhan Altınsoy
     12- Ali Çetinkaya
     13- Abdurrahman Aydın
     14- Ahmet Zekayi Altınsoy
     15- Bilge Coşgun
     16- Fatma Kıbrıs
     17- Zeynep Akkaya
     18- Murat Yağlı
     19- Osman Taşçı
     20- Kasım Parlak
     21- Serpil Çalım
     22- Ülya Keskin
     23- Murat Ulağ
     24- Bilal Ek
     25- Songül Çalı
     26- Adem Tunç
     27- Arif Demir
     28- Andaç Dülgeroglu
     29- Mehmet Üzüm
     30- Metin Yaycı
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Kurtuluş Kılçer
     2- Ali önder öndeş
     3- Mustafa Oğuz Kavala
     4- Kemal Parlak
     5- Mehmet Barış
     6- Memet Adıgüzel
     7- Refet özkan
     8- Hasan Şükrü Aykutlu
     9- Şaduman özyürek
     10- Gül Feride Puhaloglu
     11- Şehriban Sipahi
     12- Tonguç Koç
     13- Hüseyin Harmancı
     14- Emine Suna
     15- Yusuf Yılmaz
     16- Recep Selçuk özel
     17- Yusuf Ziya Cansız
     18- Dilek Günsel Doğan
     19- Dilsaz Padar
     20- Ali Ayık
     21- Hasan Hüseyin Baykara
     22- Ogün Hakan Küçükünal
     23- Bahtiyar Şahin
     24- özgül Demir Afacan
     25- Olcay Tayanç
     26- Hüsniye Yeleser
     27- Türkhan Kıymazaslan Yılmaz
     28- Onur Aydın
     29- Mesut Eren
     30- Mahmut Ufuk Alp
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Sema Ersan
     2- Hüseyin Kurdoğlu
     3- İlhan Cankaya
     4- Meryem Kuru Kabaca
     5- Tulga Işık
     6- Levent Ocakçı
     7- Orhan Demiroğlu
     8- Bora Yılmaz
     9- Yakup Gedik
     10- Zekeriya öztürk
     11- Celal Karataş
     12- Tamer Turgut
     13- Veysel Keskin
     14- İlyas Fırat
     15- Esen Kale
     16- Orhan Genç
     17- İbrahim Bozsu
     18- Zahide Şahan
     19- Sülfıye Yıldırım
     20- Sacide Göktaş
     21- Emine Bilmece
     22- Hülya Çelik
     23- Hayriye Gümüş
     24- Ayşegül Arıkan
     25- Pervin Altug
     26- İbrahim Erişkin
     27- Yağmur ören
     28- Ergin Güldü
     29- Cumagölü Doğan
     30- Ümit Kekeç
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Türk
     2- Muhittin Açıcı
     3- özer Güneş
     4- Cemal Can
     5- Abdullah Genç
     6- Müjdat Durak
     7- Hasan Güngörmez
     8- Canip Yıldız
     9- Bülent Taş
     10- Serkan Arslan
     11- Kadir Akpınar
     12- Cengiz Demirci
     13- Metin Dündar
     14- Selma özlü
     15- Ahmet Yılmaz
     16- Erdal Dalcı
     17- Nurten Akbulut
     18- Kamil Karataş
     19- Sedat Akkuş
     20- Ayhan Arslan
     21- Zihni Kuturoğlu
     22- Hasan Hüseyın Çelikkaya
     23- Yunus Kılıç
     24- Mehmet Tan
     25- Necdet Kaya
     26- Yahya Albayrak
     27- Şenol Gedikli
     28- Latif Ayaz
     29- Firdevs Ayrancı
     30- Seyit Korkusuz
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Masum Türker
     2- Ayşe Jale Ağırbaş
     3- Derya Ataman Koçlar
     4- Orhan Yeşilyurt
     5- Cemil Mirasoglu
     6- Ercüment Tahiroğlu
     7- Mahmut Tekin Peker
     8- Emine Birnur Yenier
     9- Ayşe Çöl
     10- Hatice Çilenger Fırtına
     11- Eyüp Cem Karaoglu
     12- İbrahimhalil Sarar
     13- Ahmet Mümtaz Maden
     14- Raziye Karabey
     15- Hasan Çevik
     16- Cevdet Kurt
     17- Seyfullah Atçı
     18- Orhan Erten
     19- Hüseyin Gökçeoğlu
     20- Sinem Arslan
     21- Hacı Kemal Oruç
     22- Ayşe Hülya Yüceer
     23- Manuk İşyapar
     24- Erdoğan Kapan
     25- Adem Ercan
     26- Zeki Yıldız
     27- Ergül Yurdagün
     28- ömer Tabak
     29- Selami özsoy
     30- Musdava Orhan Türk
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Tufan Sevim
     – Muhammet Gulamoğlu
     – Namık Kurnaz
     – Turgut öker
     – Osman Yılmaz
     – Çiğdem Kılıçgün Uçar
     – Fatma Benal Yazgan
     – Bülent Bozkurt
     – Cem Serdar Tunaboylu
     – Ferhat Kurban Tanrıdağlı
     – Tamer Aydemir
     – Ertuğrul Korkut Erenkul
     – Ahmet Tuncay özkan
     – İbrahim Çiçek
     – Sadun Muhlis Altuncuoğlu

– – – – – – – – – – – – – – -

İSTANBUL 2. BöLGE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre İstanbul 2. Bölgenin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Nimet Çubukçu
     2- Ayşe Nur Bahçekapılı
     3- Burhan Kuzu
     4- Ekrem Erdem
     5- Volkan Bozkır
     6- İbrahim Yiğit
     7- Ahmet Kutalmış Türkeş
     8- İsmail Safi
     9- Türkan Dağoğlu
     10- Şirin Ünal
     11- Sevim Savaşer
     12- Hüseyin Bürge
     13- Osman Aşkın Bak
     14- Ahmet Haldun Ertürk
     15- Ahmet Baha öğütken
     16- Ahmet Hamdi Çamlı
     17- Osman Köksal
     18- Adem Ali Yılmaz
     19- Üzeyir İlbak
     20- Emin Haberdar
     21- Ahmet özel
     22- Hüseyin Eroğlu
     23- Ahmet Yıldız
     24- Seçil Sayın Elmas
     25- Nadir Uzun
     26- Erol Günay
     27- Ali Rıza Abdik
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Namık Kemal Zeybek
     2- Haluk Bozovalı
     3- İbrahim Berk
     4- Bahtiyar Muhammet Erdoğan
     5- Hakkı Çakır
     6- Ahmet Lacin
     7- Ayhan Aşan
     8- özcan Çoban
     9- Diğdem Akyazı
     10- Osman Yılmaz
     11- Mehmet özdemir
     12- Yaşar Gökdaş
     13- Murat Dönmez
     14- Mehmet Ergöl
     15- Müge Boncukçu
     16- Abdülhalim Semerkandı
     17- Ayten Yılmaz
     18- Hüseyin Aksoy
     19- Mehmet Kurhan
     20- Ali Rıza Tunay
     21- Safinaz Taşkıran
     22- İsmail Altun
     23- Emine Yerli
     24- Halit Paşalı
     25- Sevgi Aka
     26- Bekir Türkeş
     27- Kemal Bıyıklı
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Kemal Kılıçdaroğlu
     2- Bihlun Tamaylıgil
     3- Mustafa Sezgin Tanrıkulu
     4- Aydın Ağan Ayaydın
     5- Sedef Küçük
     6- Ercan Cengiz
     7- Haluk Eyidoğan
     8- Aykut Erdoğdu
     9- Melda Onur
     10- Bahri Sipahi
     11- Çetin Soysal
     12- İrfan Hüseyin Yıldız
     13- Bülent Seyhan
     14- Hüseyin Yaşar
     15- Gülseren Onanç
     16- Bayram Güven
     17- Yasemin öney Cankurtaran
     18- Raif Balkaroğlu
     19- Hakan Atalay
     20- Seyfullah Beysülen
     21- özge Çağrı Toraman
     22- Mari Gormezano
     23- Cem Seymen
     24- Müşerref Aksak
     25- Bilge Koçkaya
     26- Cem Cengiz Yılmaz
     27- Kenan Malkoç
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Aykut Edibali
     2- Filiz Edibali
     3- Mustafa Koçak
     4- özcan Yay
     5- Salim Yılmaz
     6- Celil Aydın
     7- Süleyman Ersen
     8- Nefise Demirezen
     9- Osman Kılıç
     10- Nedim Aksoy
     11- Serdal Batmaz
     12- Nebiha Doğan
     13- Hüseyin Abdullahoğlu
     14- Dursun Erdem
     15- Murat İstanbullu
     16- Aziz Çevik
     17- Abdullah Cankal
     18- Oya Veyis
     19- Mustafa Karataş
     20- Cemal özcan
     21- Necmiye Ünal
     22- Emine özdemir
     23- Hava Çelik
     24- Gürcan Dündar
     25- Kenan Kars
     26- Şükrü Cebeci
     27- Nilgün Üyüklüer
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- özcan Arslan
     2- Vedat Kohen
     3- Yusuf Köse
     4- Murat Daldaban
     5- Olcayto Satı
     6- Sonay Kale
     7- Zeki Karaoğlu
     8- Mustafa Mert Dolgun
     9- Birsen Süslü
     10- Abdullah Şengül
     11- Vural Köse
     12- Murat özmen
     13-aSibel Ersöz
     14- İbrahim Aksu
     15- Filiz Daştan
     16- Dudu Erol
     17- Bircan Alkan
     18- Fatma Çileci
     19- Mehmet Hayri Cüneydi
     20- İbrahim Köseoğlu
     21- Ferudun Aydoğan
     22- Murat Orhan
     23- Faik Mustafa Çelikdemir
     24- Çağın Külhan
     25- Müge İlgen
     26- Veysel Dağ
     27- Ali Işık
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Kamalak
     2- Temel Karamollaoğlu
     3- Lütfi Kibiroğlu
     4- Dursun Ali Düzenli
     5- Mustafa Kaya
     6- Yaşar Kangel
     7- Pakize Yüzbaşıoğlu
     8- Hasan Akpınar
     9- Abdullah Deniz
     10- Erol Urhan
     11- Hüseyin Bundar
     12- Cengiz Ertekin
     13- Necati Ermiş
     14- Mustafa Yaman
     15- Zeynep Şule Rıdvanoğlu
     16- Emre Ustaosmanoğlu
     17- Mahmut Celal Terzi
     18- Muzaffer Ercanlı
     19- Muhammet Hanefi Çolak
     20- Nihat Şadoğlu
     21- Burhan Satır
     22- Bilal Ay
     23- Burhan Akar
     24- özbay Yağmurkaya
     25- Ahmet Balcı
     26- Ali Candır
     27- İslam İnce
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Ali Atilla Arsan
     2- Kut Emre Ertan
     3- Selahattin Yavuz
     4- ömür Atahan
     5- Murat Akbaş
     6- Murat Can
     7- Turgay özbek
     8- Hande Coşkun
     9- Selim Serhatlı
     10- Volkan Emre Türk
     11- Aslıhan Yurdalan
     12- Kevser Sarıkök
     13- Hilal Arslan
     14- Yeliz Vayni
     15- Semra İrgin
     16- Şerife Handan Ozman
     17- Şebnem Pehlivan
     18- Alper Bahar
     19- Burak Baltacı
     20- Deniz Ilgaz Arıtan
     21- Cihan Berk
     22- ömer Efe
     23- Ertuğrul Birses
     24- Arzu Kahya
     25- İdris Çeşmeci
     26- Tolga Derindere
     27- Akif Ormancı
    
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Numan Kurtulmuş
     2- Hasan Basri Aktan
     3- Musa Demirci
     4- Emel Topcu
     5- Türker Saltabaş
     6- Cemal Avci
     7- Cahit Başaran
     8- Arif Calban
     9- Kerime Tunçbilek
     10- Recep Doğan
     11- Halit Atmaca
     12- Mehmet Akif Seylan
     13- Hamit Hatipoğlu
     14- Abdulkadir Akyol
     15- Nazmiye Kabakcı
     16- İdris Kara
     17- Devrim Alparslan
     18- Elif Gürgöl
     19- Ahmet Kabanlı
     20- Hanna Yılmaz
     21- Esra Hiçdurmaz
     22- Mustafa Arslan
     23- Erdoğan Tüysöz
     24- Hakan Zini
     25- Yaşar Demirci
     26- Ali Başaran
     27- İlker Aydın
    
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Murat Başesgioğlu
     2- Ümit Şafak
     3- Celal Adan
     4- Ümit özdağ
     5- Saffet Sancaklı
     6- Ahmet Çolak
     7- Esra Selimoğlu
     8- Yusuf Günay
     9- özcan Pehlivanoğlu
     10- İsrafil Çelik
     11- Yurdanur Çebi
     12- Sabahattin Yıldız
     13- Rüstem Fırat
     14- İrfan Perente
     15- Hikmet Karaçay
     16- Arif Köroğlu
     17- Yasemin Yıldırım
     18- Ahmet özyürek
     19- Rıza Erol
     20- Selahattin önder
     21- Kamil Balyer
     22- Zekeriya Kökrek
     23- Hamit Gürhan
     24- Aydın Deliktaşlı
     25- Muhammed Emin özkurt
     26- Mehmet Edip Tekkol
     27- Gülseren Güçlüer
    
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Erkan Baş
     2- Metin Kurt
     3- Selen Kartay
     4- Çetin Yüksel
     5- Sunay Gedik
     6- İrfan Ertel
     7- Ahmet Kamil Tekerek
     8- Raci Bostancı
     9- Gülten Çakıcıoğlu
     10- Sermin önal
     11- Şahin Arlı
     12- Tarkan Konar
     13- Koray Türkay
     14- Tahsin Erbaş
     15- Cemal Gül
     16- İsa Daşdemir
     17- Engin Arslan
     18- Bilge Han Acılıoğlu
     19- Emine Erdoğan
     20- Yelda Koçak Urfa
     21- Nazife Altuner
     22- Metin Ceylan
     23- İdil Zeynep öztürk
     24- Burçin Duan
     25- Muhammet Zafer Urfa
     26- Ünzüle Çelik
     27- özlem özdemir
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Burhanettin Aktürk
     2- Binali Arslan
     3- Bekir Resuloğlu
     4- Ali Demir
     5- Türkan Karabacak
     6- Beyhan Aktürk
     7- Mesut Şahin
     8- Nuri Soy
     9- Nejat Karadayı
     10- Menekşe öztürk
     11- Aydan Horat
     12- Mikail Göktaş
     13- Sevda Benli
     14- Şahin Göktaş
     15- Cengiz Açıkgöz
     16- Totoç Bektaş
     17- Münevver Ordu
     18- Murat Budak
     19- Erdal Şentürk
     20- Aysun Yıldırım
     21- Hamza Tabay
     22- Nuray Parlak
     23- Gülay Tatar
     24- Hatice Polat
     25- Sema Uslu
     26- Hatice Demirata
     27- Kenan Açıkgöz
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Bayram Karacan
     2- Ekrem Dörtbudak
     3- Cafer Sadık Doğan
     4- Muharrem Çelik
     5- Asim Deniz
     6- Sabri Temtek
     7- Salim Ethem Mican
     8- Cihan Şerbet
     9- Mesut Yegengil
     10- Mustafa Almalı
     11- Mustafa Karabulut
     12- Satılmış Yücel
     13- Alaattin Köse
     14- Mürvet Doğan
     15- Selahattin Keleş
     16- Meral Venedik
     17- Esengül Bakan
     18- Sinan Çayır
     19- Songül Ayaz
     20- Tülay Kızılarmut
     21- Gürsel Yılmaz
     22- Ayşe Peskütancı
     23- Kenan Helvalı
     24- Halil Yıldırım
     25- Birol Uçar
     26- Mehmet Tali
     27- Süleyman Şen
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Mahmut Yılbaş
     2- Hadimi Soydal Sılay
     3- Mustafa Aslan
     4- Mahmut Aslan
     5- Nesrin Altın
     6- Hikmet Kabuk
     7- Bayram İğdeli
     8- Mustafa Taşpulat
     9- Ali Kama
     10- Selami Büyükturgay
     11- İbrahim Bayraktar
     12- Uğur Seten
     13- Mustafa Yavuz Dizdar
     14- Semiha Sevimsoy
     15- Mustafa Ketenci
     16- Lebibe Yurdakul
     17- Nalan Ergin
     18- Hayri Ethem Yüksel
     19- Erdoğan Demircan
     20- Ahmet Aşıcı
     21- Mustafa Bodur
     22- Mehmet Sinan Keçeli
     23- İsa Şahin
     24- Tuğçe Güryol
     25- Uğur Şener
     26- Cem Karadağ
     27- İsmail Acer
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Refik özmen
     – Ayhan Bölükbaşı
     – Abdürrahim Göze
     – Ekrem Şit
     – Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu
     – Birol Şahin
     – Çetin Doğan
     – Cemal Şenol
     – Sedat Çetintaş
     – Sırrı Süreyya önder

– – – – – – – – – – – – – – -

İSTANBUL 3. BöLGE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre İstanbul 3 Nolu Seçim Çevresi milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- ömer Dinçer
     2- Abdülkadir Aksu
     3- Ünal Kacır
     4- Hakan Şükür
     5- Halide İncekara
     6- Mustafa Şentop
     7- Feyzullah Kıyıklık
     8- Tülay Kaynarca
     9- Nureddin Nebati
     10- Mehmet Doğan Kubat
     11- Bülent Turan
     12- Mehmet Muş
     13- Gülay Dalyan
     14- Enver Yılmaz
     15- Harun Karaca
     16- Cemal özdemir
     17 -Alpay Tarhan
     18- Behiye Eker Albayrak
     19- Sadık Danışman
     20- Emrah Kulaklı
     21- Esra Deniz
     22- Mezemmil Hevadpal
     23- Abdullah Başçı
     24- Hayati Güllük
     25- Necati Karagöz
     26- İsa Gümüş
     27- Yusuf İşler
     28- Salih Çağdaş
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Muharrem Bayraktar
     2- Selim Kotil
     3- Fuzuli Bektaş
     4- Faruk Korça
     5- Yasin Elmaslı
     6- Mehmet Solmaz
     7- Sıddıka Semahat Demir
     8- Gürkan Akbaba
     9- Necmettin Dönmez
     10- Sabiha Karamustafa
     11- Poyraz Uşkay
     12- Ulviye Cansu Hondor
     13- Hürriyet Ercan
     14- Neslihan Barkın Tümay
     15- Semra Atasoy
     16- Meltem önder
     17- İlker Hakan Terzioğlu
     18- Vildan Gencoğlu Çeçen
     19- Aygün Mahmutoğlu
     20- özcan Cirit
     21- Gökhan Tapan
     22- Seven Yılmaztürk
     23- Dilşat Sevgi Sayın
     24- Kenan Cengiz
     25- Seval Süzgün
     26- Ali Kılıç
     27- Cumhur Akgün
     28- Şakir Aynacı
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Erdoğan Toprak
     2- Umut Oran
     3- Süleyman Çelebi
     4- Osman Oktay Ekşi
     5- Binnaz Toprak
     6- Sabahat Akkiraz
     7- Faik Tunay
     8- Ali özgündüz
     9- Ferit Mevlüt Aslanoğlu
     10- Muhammet Çakmak
     11- Kenan Şimşek
     12- Mehmet Ali özpolat
     13- Kamil Uğurlu
     14- Bülent Kerimoğlu
     15- Kutsiye Benan Baykal
     16- Orhan Duran
     17- Selami özdemir
     18- Bayramali Çeşmeci
     19- Hüseyin Aydoğdu
     20- Berrin Balcı
     21- Derya Ekşi
     22- Yeğane Güley
     23- Emir Hüseyin Akın
     24- özge Utan
     25- Turan Aydoğan
     26- Taşkın Kılıç
     27- Cevahir Kılıç
     28- Tacettin Devran Çakmakçı
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Ahmet Aktaş
     2- Derviş Doğan
     3- Zehra Edibe Atli
     4- Tülay Yılmaz
     5- İhsan Turgut
     6- Metin Bucak
     7- Süleyman Karaoğlu
     8- Sebahattin Gülmez
     9- Ayten Görüşük
     10- Etem Kuri
     11- Fuat Çiçekli
     12- Emine özsoy
     13- Hasibe Korkmaz
     14- Muhittin Elmalı
     15- Elif Baykara
     16- Ayşe Ev
     17- Abdullah özsoy
     18- Fatma Yılmaz
     19- Erhan Sofu
     20- Ayşe özüelik
     21- Emin özsoy
     22- Ahmet Şahap
     23- İsmail Dedeoğlu
     24- Hatice Ertuğrul
     25- özgen Başat
     26- Halil Yalçınkaya
     27- Ebubekir Yıldız
     28- Ayşe Üyüklüer
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ayşe Pervin Sutaş Bozkurt
     2- Tuna Yıldız
     3- Mahmut Karamehmetoğlu
     4- İbrahim Aydın
     5- Hüseyin İstafiloğlu
     6- özden Ruşen Çairli
     7- İlker öZdel
     8- Necdet Kuyumcu
     9- Elçin Gürses
     10- Muhammet Karaoğlu
     11- Kemal Aydın
     12- Sevin özen
     13- Mehmet Dolgun
     14- Hakan Güneysu
     15- Noyan Demirtaş
     16- Ahmet Saygıner
     17- Cumhur Güneş
     18- Hikmet Peten
     19- Kaya Yalçınoğlu
     20- Hasan Ünlü
     21- Şaban Yücel
     22- Mustafa Can Duman
     23- Mustafa Dilek
     24- Yusuf Mercan
     25- Tulin Fulya Mutlutürk
     26- Hüseyin Erdoğan
     27- Meryem Türesel
     28- Akif Bulut Batman
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Hasan Bitmez
     2- Ali İhsan Gündoğdu
     3- Abdulkadir Çelebi
     4- Ebrar Bezci
     5- Ahmet Küçükağa
     6- Celal Ustacan
     7- Osman Baş
     8- Hüseyin Kavlu
     9- Veli Tunç
     10- Beşir İstemi
     11- Ramazan Boyalık
     12- Sebahattin Uçar
     13- Yunus Aksoy
     14- Hayati Gül
     15- Emine öztürk
     16- Ender Esiner
     17- Ali Küçük
     18- Metin öztürk
     19- Erdal Yılmaz
     20- Adem Çalış
     21- Erdinç Adanır
     22- Ebubekir Erduran
     23- Abdullah İlkadlı
     24- Muhammet Resuloğlu
     25- Turgay Akar
     26- Mürsel Başer
     27- Adem Okutan
     28- Erol Karabulut
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- İlyas Murat
     2- Nur Yasemin ölçener
     3- Celal Topuz
     4- Gökhan Er
     5- Türker Uygun
     6- Ayşe Uçar
     7- Birgül Köşemeci
     8- Sevgi Kefeli
     9- Zeynep Karataş
     10- Haluk Sarıcı
     11- Nurten Loklar
     12- Fatma Kocadüz
     13- Hasan Aras
     14- Ergin Mutaflar
     15- Burcu Konuk
     16- Hamdi Serkan Konuk
     17- Bekir Sıtkı Baysın
     18- Birgen Şıdım
     19- Serdar Şıdım
     20- Ayfer Zehra Baysın
     21- Mustafa Sönmez
     22- Oya Şeker
     23- Belgin Bahar
     24- Seyhan Akdere
     25- Kevser Keser
     26- Figen Bilgen
     27- İsmail Hakkı özaras
     28- Celal Atılgan
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Zeki Kılıçaslan
     2- Mukadder Başeğmez
     3- Musa Akbal
     4- Erol Erdoğan
     5- Yusuf Engin
     6- Zeynep Çanak
     7- Süleyman Pektaş
     8- Yaşar Yerlikaya
     9- Atilla Yılmaz
     10- Zeynep Camcı
     11- Selim Darıcı
     12- Abdurrahman Zafer Çuhadar
     13- Fatih Durşunkaya
     14- Mustafa Işık Şadi Kaşo
     15- Mehmet Faruk Haberveren
     16- Yavuz Kaskan
     17- Dilşad Tülgen öztürk
     18- Hikmet Yıldırım
     19- Abdulkadir Ayyılmaz
     20- Zübeyir Bekiroğlu
     21- Nil Gülsüm Gül
     22- Naci Uymaz
     23- Muhammet Ali Aygün
     24- Fatmagül Yakar
     25- Nedim Altun
     26- Emrah Evren
     27- Servet Yazıcı
     28- Yusuf Yıldız
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Meral Akşener
     2- Atilla Kaya
     3- Mehmet Taytak
     4- İhsan Barutçu
     5- Ahmet Mucip Gökçen
     6- Timur Can Ulusoy
     7- Ahmet Turgut
     8- Pınar Ergenekon
     9- Ercüment Yavuz Kılıç
     10- Orhan Genikli
     11- Sayit Yusuf
     12- Zeynep Yaman
     13- Ali Ekber Yeşil
     14- Erdem Demirci
     15- Doğan Avcı
     16- Azmi Karamahmutoğlu
     17- Enver Demir
     18- Gülay Doğanay
     19- Hami Arıcı
     20- Fazlı Yurdabak
     21- Aysun özer
     22- Bahattin Şengül
     23- İsmet Güngör
     24- Funda özkan
     25- Mustafa Ertekin
     26- Şenol Vatansever
     27- Muharrem Yıldız
     28- Mehmet Yasin Mumratal
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Hüseyin Karabulut
     2- Serkan Arıkışı
     3- Yaşar Çelik
     4- Selin Dingiloğlu
     5- Ersin Kılaf
     6- İbrahim Ağçal
     7- özge Helvacıoğlu Ballı
     8- Turan Soydan Keneş
     9- İlhami Durmazkeser
     10- Atakan Bağış
     11- Kazım Akgül
     12- Fatma Keleş
     13- İsmail Arısoy
     14- Şafak Karaçan
     15- Kenan Kündür
     16- Aynur Alataş
     17- Faruk Acar
     18- Hasan Ali Yanıker
     19- İsmet Küçükler
     20- Zafer Yavuz
     21- Tölün İçil
     22- Fulya Durak
     23- Ahmet Günaydın
     24- Saime Yılmaz
     25- Volkan Surgün
     26- Nurdan Yılmaz
     27- Vahit Atam
     28- önder özütemiz
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- İsmail Şeremet
     2- Zafer Aşkan
     3- Fatih Yardımcı
     4- Samiha Yasemin
     5- Uğur Kayısı
     6- Mehmet Karkın
     7- Hüseyin Eser
     8- Nazım Metin
     9- Erol Danyıldız
     10- Levent Kartal
     11- Çiğdem İpek
     12- İdris Karabulut
     13- Sönmez Döner
     14- Ahmet Kıyak
     15- Nuray Yeniçırak
     16- Melahat Şeremet
     17- Ergin Balcı
     18- Ayşe Yalçın
     19- Murat Karaca
     20- Eser Ekinci
     21- Gölümser Ünsal
     22- Gönül Bektaş
     23- Fulya Arnavutoğlu
     24- özlem Şeremet
     25- Mecit Çelik
     26- Ebubekir özkan
     27- Fahri Kılıç
     28- Muharrem Sandıkçı
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Tuna Koç
     2- Ahmet Rüştü Çelebi
     3- Remzi Akkoyun
     4- İrfan Bulut
     5- Suzan Çelik
     6- Türkan Karabulut
     7- Abdülkadir Kalay
     8- Ayhan Gökçe
     9- Mehmet Cem özel
     10- Ziya Karacan
     11- Tolga Aral
     12- Zafer Erel
     13- İbrahim Çelebi
     14- Durmuş Aslan
     15- Sancar Kaya
     16- Aslan Baykara
     17- Şevki Çay
     18- Halil Saka
     19- Mustafa Çırakkatı
     20- Sultan Erdoğan
     21- Bülent Dağdeviren
     22- Mahsen Uçan
     23- Muhammed Enes Kaya
     24- Abdulkadir Karahan
     25- ömer Kavran
     26- Mustafa Taş
     27- Nuri Dost
     28- Mahmut Yazıcı
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hasan Macit
     2- Hüseyin Mert
     3- Yalçın Avcı
     4- Asuman Sarıgül
     5- Mustafa özkan Kökçeli
     6- Hasan Fehmi Yavuzalp
     7- Hüseyin Ekici
     8- Muammer özkoca
     9- Emin Doğan
     10- Yüksel Yaşar
     11- Esin Gündoğmaz Dönmez
     12- Kurtuluş Bazu
     13- Arif özbay
     14- Bulcan Ergun
     15- Yakup Bektaş
     16- Nihal Yüzüak
     17- Semra Aydın
     18- Kerim Aksu
     19- Cemil Bilgiç
     20- Murat Güngör
     21- Orhan Dörttepe
     22- Abdulaziz Şimdi
     23- ömer Burkankolu
     24- Hasan Ertan
     25- Esengül Alıcı
     26- Kadriye Vildan Aslan
     27- Kenan Üşenmez
     28- Mustafa Durmaz
    
     BAĞIMSIZ
    
     ömer Coşkun
     Hanefi Avcı
     Teoman Aydan
     Kayhan Oğuz Karamustafaoğlu
     Hasan özbey
     Mustafa Avcı
     İsa Karaduman
     Ümit Ülgen
     Cafer özsoy
     Güneş öztanrısever
     Abdullah Levent Tüzel

– – – – – – – – – – – – – – -

İZMİR 1. BöLGE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre İzmir 1. bölge milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1-Ertuğrul Günay
     2-Mehmet Sayım Tekelioğlu
     3-İlhan İşbilen
     4-İlknur Denizli
     5-Ali Aşlık
     6-Rıfat Sait
     7-Bilal Doğan
     8-Cemal Bekle
     9-Tülin Bozkurt Hazar
     10-Harun özdemir
     11-Osman Sakman
     12-Maksut Karaosman
     13-Doğan Bayram
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Fatma Nuran Talu
     2-Harun Kayacı
     3-Erhan Kuzu
     4-Gülgün Beşerler
     5-Oktay Demet
     6-Mine Tilki
     7-özlem Başkaya
     8-Sevda Erkan
     9-Ezgi Yaman
     10-Selim Amato
     11-Şenol Alpat
     12-Mehmet Yurtseven
     13-Filiz Kösedağ
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1-Şükran Güldal Mumcu
     2-Rıza Mahmut Türmen
     3-Oğuz Oyan
     4-Musa Çam
     5-Hülya Güven
     6-Erdal Aksünger
     7-Aydın özcan
     8-Turgay Bozoğlu
     9-Adnan Erdil
     10-Kazım Umdular
     11-Seniye Nazik Işık
     12-Ebru Okay
     13-Şener Akdemir
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1-Nejat Cebeci
     2-Fatma Şentürk
     3-Rayhan Keleş
     4-Haluk Üyüklüer
     5-İsmail Yardımcı
     6-Nuri Kaya
     7-Ayşe Tekbaş
     8-Yasemin Emrullah
     9-Mehmet Çetintaş
     10-Medine Yalvaç
     11-Hatice Can
     12-Hülya Yaka
     13-Emine Şahin
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Orkun Köksoy
     2-özlem Erdem
     3-Metin Ferit Türkeli
     4-Erkal Altay
     5-Baki Baklan
     6-Mustafa Mermerci
     7-Sadrettin Turan
     8-Havva Kocaman
     9-Şevki Bakırbaş
     10-Saide Dırdır
     11-Şebnem Gümüş
     12-Nurcan Soydan
     13-Sevtap Pazarcı
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1-Şerafettin Kılıç
     2-Turhan Tutumlu
     3-Bayram Akgün
     4-Cemal Arıkan
     5-Mustafa Erduran
     6-Selçuk Kavuşan
     7-Zekeriye Hazırbulan
     8-Rumeysa Meryem Aslan
     9-Mümin Baştürk
     10-Mehmet İntaş
     11-Atilla Korkmaz
     12-Mukadder Temur
     13-Mumin Güzel
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1-Osman Pamukoğlu
     2-Celal Çalış
     3-Pınar Türkoğlu
     4-Oktay Ceylan
     5-İsmail Yazan
     6-Osman Ergin
     7-İnanç Akkaplan
     8-Yılmaz Şimşek
     9-Ayşe Nur Tümer
     10-Hatice Bedir
     11-Esma Balta
     12-Burcu Metin
     13-Gürsel Koçelli
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1-İbrahim Bengi
     2-Sadık Süleyman Şamlı
     3-Lina Gahun
     4-Hüseyin Aşıcı
     5-Bülent Bülent Köroğlu
     6-Mehmet Topçuoğlu
     7-Hayrettin Ertaş
     8-Yılmaz Şahin
     9-Bilgi Tokel
     10-Gülziye Şahin
     11-Nihat Demirhan
     12-Eyüp Baran
     13-Bülent Güçlü
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1-Oktay Vural
     2-Şenol Bal
     3-Dursun Müsavat Dervişoğlu
     4-Salahattin Şahin
     5-Ümit Akkuş
     6-Hasan Zerek
     7-Turan Gündoğan
     8-Hatice Bölük
     9-Hasan Yıldız
     10-Serap özöktem
     11-Mustafa Sepin
     12-Mehmet Üste
     13-Mevlüt Taga
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1-Ekrem önalan
     2-Remezan Satan
     3-Nuray özdilek
     4-Tamer Taşdemir
     5-Mehmet Ali özpınar
     6-Asuman Çulha
     7-Nurhayat Ant
     8-özdemir Keskin
     9-Bedrettin Akay
     10-Tarık Pehlivan
     11-Burhan Bakır
     12-Şerife Baytok
     13-Mustafa Oğuz Zenginoğlu
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1-Kemal İbrahim Okuyan
     2-İbrahim Bulut
     3-Burhan Aksakal
     4-Rağıp Ruhi Sayır
     5-Tahsin Yılmaz
     6-Birol Danabaş
     7-Fatma Yanar
     8-Ali Ekber Yurtsever
     9-Şerife Şengül Mert
     10-Serkan Başar
     11-Dilek Yüksel
     12-İbrahim Genç
     13-Canan Aköz
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1-Hasan Işık
     2-Şükrü Yılmaz
     3-Yılmaz Onarıcıoğlu
     4-Gülsüm Koçak
     5-İlker Yağcıoğlu
     6-Naciye Şeremet
     7-Ekrem Doğan
     8-Osman Arzıman
     9-Serkan Gökdağ
     10-Halit Uslu
     11-Fadime Çetin
     12-Ali Haydar önder
     13-Mesut Torun
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-İbrahim Uzun
     2-Vahap Usman
     3-İsmail Gider
     4-Mehmet özcan
     5-Ziynet Aydın
     6-Hüseyni Erenli
     7-Talip Tekyıldırım
     8-Ali Demiröz
     9-Ahmet Kuzucu
     10-Mustafa Çakmak
     11-İsmail Mergen
     12-Hayrettin Durur
     13-Ali Aydın
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1-Rıfat Mutlu
     2-Niyazi Emli
     3-Behaettin Karaca
     4-Süheyla Ceyhan
     5-Mesut özsabuncu
     6-Haydar Durgeç
     7-Ümit Rahmi Tuncel
     8-İnanç Balcı
     9-Turabi Turan Yılmaz
     10-Baki Tanışık
     11-Hüseyin Oğuz
     12-Süheyla Erbaşol
     13-Asiye Gülbin Sel
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Tuncer Sümer
     -Mehmet Tanhan
     -Secaattin Zenginoğlu
     -İsmail Altıkulaç
     -Yaşar Müjdeci

– – – – – – – – – – – – – – -

KIRIKKALE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Kırıkkale’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Beşir Atalay
     2- Oğuz Kağan Köksal
     3- Ramazan Can
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Cengiz Uysal
     2- Mehmet Subaşı
     3- Mustafa Çetin
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Yaşar Yılmaz
     2- Rafet Ulusoy
     3- Hacı Arap Karadurmuş
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Tahsin Ayna
     2- Mustafa Kadıoğlu
     3- Mahir Selami Sivri
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Ahmet Sağlam
     2- Kadir Çetin
     3- Ramazan Güler
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ziya Erkan Süelden
     2- Abdullah Kerem Hepşennur
     3- Bülent Gider
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Faruk Vurgun
     2- Selami Çakır
     3- Ramazan Gözalan
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Sibel Çelik
     2- Fatma Kürşadoğlu
     3- Aylin Gür
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Satılmış Aksun
     2- Mustafa Dede Aktaş
     3- Bilal Kayaalp
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Osman Durmuş
     2- İdris Karakuş
     3- Veli Uca
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Bülent Mustafa Güngenci
     2- Muharrem Çıkar
     3- Veli Şepitci
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Mustafa Tozkoparan
     2- Menşure özmen
     3- Zeliha özkan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Fatma Ekinci
     2- Yasen Şimşek
     3- Aynur Karacasu
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Hamza Halıcıoğlu
     2- Osman Yıldız
     3- Halil Günel
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hasan özmen
     2- Müslüm Ulusoy
     3- Ziya Kaya

– – – – – – – – – – – – – – -

KARABÜK

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Karabük’ün milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Ali Şahin
     2- Osman Kahveci
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Fikret Çatmakaş
     2- Recep özcan
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mustafa Eren
     2- Erdoğan Dincel
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Devrim Avcı özkurt
     2- Gölü Budak
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet özkaya
     2- Nuh Altılı
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Harun Demir
     2- Ahmet Memik
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Aziz Gündoğdu
     2- Fatma Güney
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Fahri Gürkan Söyler
     2- Selma Gebel
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Hayrettin Dilekcan
     2- Cemalettin Yavaşçı
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Bircan Akyıldız
     2- Nizamettin Arslan
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- İmran Aksoy
     2- Mehmet Bayar
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Şerif özgür Urfa
     2- Adnan Yeşilçam
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Süat Abay
     2- Banu Arslan
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Hüdayet Malakcı
     2- Şenol Diktepe
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Deniz Güryol
     2- Mehmet Sepkin

– – – – – – – – – – – – – – -

KİLİS

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Kilis’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Fuat Karakuş
     2- Ahmet Salih Dal
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mehmet Galip Akdağ
     2- Ahmet Hayrettin özuymaz
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ertuğrul Kekeç
     2- Cuma Dağlı
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Haydar Çiğdemal
     2- Mustafa Cansız
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Seyyit Tekbaş
     2- Ali Galip Emrullah
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Gülnaz Cenger
     2- İrfan Cenger
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Fatih Karakurt
     2- Mehmet Yaşar Canbal
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Akif Oğuz
     2- Mehmet Dalyanoğlu
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Nacar
     2- Okan Utku Erdem
    
     DOĞRUYOL PARTİSİ
    
     1- Ejder Savtur
     2- Fehime Bezirgan
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Arzu Kır
     2- Hakan Bulut
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Zekeriye Ulukışla
     2- İsmet Şahin
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Seydo Yıldırım
     2- Mehmet Korkmaz
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Canan Doğan
     2- Hasan Kahraman
    
     BAĞIMSIZ
    
     1-Barış Mülhim

– – – – – – – – – – – – – – -

İZMİR 2. BöLGE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, İzmir 2. Bölge’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Binali Yıldırım
     2- Aydın Şengül
     3- Erdal Kalkan
     4- Nesrin Ulema
     5- Hamza Dağ
     6- Bekir Pakdemirli
     7- Hasan Şahin
     8- Müjde özkumova
     9- Tolga Murat Balıkçı
     10- Uğur Türkan
     11- Abdullah Tekbaş
     12- Yeşim Demirali
     13- Mehmut Kavuk
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ayşe Sucu
     2- Ahmet Emirhan
     3- Metin Tekinözer
     4- Adem Birinci
     5- Hakkı Sayar
     6- Serhat Bilgili
     7- Ayşe Ayaz
     8- Edibe Nacir
     9- Doğan Bayık
     10- Aynur Yıldırım
     11- Haluk Güntan
     12- Mesut Yanık
     13- Feridun Aktı
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Alaattin Yüksel
     2- Mustafa Ali Balbay
     3- Mustafa Ali Susam
     4- Rahmi Aşkın Türeli
     5- Aytun Çıray
     6- Birgül Güler
     7- Mustafa Moroğlu
     8- Levent Eyipişiren
     9- Elfin Tataroğlu
     10- Levent Piriştina
     11- özcan Purçu
     12- Hüseyin Sezer
     13- Coşkun Çiflik
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Rafet Kaya
     2- Şenay Cebeci
     3- Ülkü Çoban
     4- Vedat Üyüklüer
     5- Bülent Ulutaş
     6- Ergün Boyacıoğlu
     7- Hüseyin Ay
     8- İbrahim Cibişoğlu
     9- Mehmet Ali Kayalıo
     10- Senem Sarılar
     11- Hatice Nergizciler
     12- Naciye Batmaz
     13- Davut Kayalıo
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Güler Nalbantoğlu
     2- Celal Görmüş
     3- Zekai Yılmaz
     4- Münüre Yeşil
     5- Gökhan Vatansever
     6- Neriman Oflaz
     7- Cihat Gümüş
     8- Gülcan Köksoy
     9- Suna Yasak
     10- Esergül öztürk Hepşennur
     11- Ali Bayrakdaroğlu
     12- Meral Köksoy
     13- Zayide Arslan
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Bayram Sakartepe
     2- Mesut Dağ
     3- Vedat Kolukısa
     4- Suna Canıtez
     5- Cenk Kılıç
     6- Nacettin Yolcu
     7- Orhan Halıcı
     8- Mustafa özüdoğru
     9- İbrahim Orakçı
     10- Ahmet Korkmaz
     11- Orhan Yıldırım
     12- Cengiz Utkulu
     13- Ayhan Bilgi
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Asım Taş
     2- İsmail Tetik
     3- Polat Vardar
     4- Nafiz Saraçlar
     5- Alper Akbaş
     6- Ahmet Şenol
     7- Melike Tunalı
     8- Emine Güven
     9- Fatma Nazan Tezver
     10- Meral Erdoğan Kocademir
     11- Osman Sönmez
     12- Fatma Yaykın
     13- Ece Yılmaz
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- ömer Vehbi Hatipoğlu
     2- Levent Peşker
     3- Sibel Sayilkan
     4- Hüseyin Tomruk
     5- Aydın Demir
     6- Mustafa Çakaray
     7- Fehmi Algan
     8- Altan Bozdemir
     9- Yılmaz Turan
     10- Numan Yıldırım
     11- Ferah Semet
     12- Uğur Gülgör
     13- Kübra Durmaz
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Ahmet Kenan Tanrıkulu
     2- Kamil Erdal Sipahi
     3- Süeda Neslihan Çelik
     4- Yalçın Koçyiğit
     5- Ebuzer özgür Çakmak
     6- Cengiz Bulut
     7- Mustafa Basmacı
     8- Sündüz Uzun
     9- Mehmet Toptaş
     10- Lütfi Kılıç
     11- İnanç Bilgi
     12- Mustafa Emre Eryıldırım
     13- Ebubekir Sıddık Korkmaz
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Muzaffer Tan
     2- Canan Atasayar
     3- Sacit Sedat Ebesek
     4- İsmail özer
     5- Murat Taşlıçay
     6- Süleyman Levent Koral
     7- Ali Turgut
     8- Yıldız Kesebir
     9- Şafak Ebesek
     10- Ahmet Alp Yapşık
     11- Hayriye Derya Balcı
     12- Hüseyin Kutluay
     13- Mehmet Altundağ
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Seher Ünver
     2- özgür Sarı
     3- Serdar Eliaçık
     4- Fatma Sema Say
     5- Mehmet Bektaş
     6- Nesil Güney
     7- Erol Geyik
     8- Bayram Töre
     9- Esma Bozkurt
     10- Selma Eraslan
     11- özlem Onay
     12- Ercan Güler
     13- Birand Berberoğlu
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Sibel Nebile Türük
     2- Bülent Ufuk Çayırcı
     3- Rafet Kara
     4- Serdar Gökdağ
     5- İsmail Başdemir
     6- Fatma Duru Uyanık
     7- Nalan Çam
     8- Durkut Hopacı
     9- Adnan Göksel
     10- Adalet Aydın
     11- Gülbahar Dalkıran
     12- Ali Zent
     13- Şaban Torun
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Vural Turan
     2- Mehmet Altaylı
     3- Mehmet Hopa
     4- Hacı İbrahim Kireşci
     5- Cahit Aguş
     6- Yavuz Nar
     7- Ayşe Serap Uslu
     8- Ahmet Takmaz
     9- Gürhan Ağbulak
     10- Erkan Budak
     11- Sedat Güngör
     12- Nizamettin Yılmaz
     13- Osman özarslan
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Erol Tuncer
     2- Fatih Taşdöğen
     3- Adnan Taşar
     4- Selçuk Karakülçe
     5- Bülent Sarı
     6- Hasan Tıraşoğlu
     7- Süleyman Karadayı
     8- Mahmut Açıkkar
     9- Muzaffer Tuzcu
     10- Hacı Bektaş önal
     11- özge Üngüt
     12- Recep özdilek
     13- Bülent Vatansever
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Mehmet Kürşat Kayabaş
     – Erdal Avcı
     – Tarcan Ülük
     – Ali Acar
     – Doğu Perinçek
     – Rahmiye Kubilay

– – – – – – – – – – – – – – -

KASTAMONU

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Kastamonu’nun milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Hakkı Köylü
     2- Mustafa Gökhan Gülşen
     3- Zafer Nalbantoğlu
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ahmet Rugancı
     2- Ayfer Demir
     3- Erhan Deler
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Bahri Gökçebay
     2- Hasan Baltacı
     3- Ayşenur özden
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Başak Sopacı
     2- Derya Kaplan
     3- Pınar Yavuz
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Bilge
     2- Sevim Gür
     3- Sibel öztürk
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mehmet İleri
     2- Türkan Kuzucu
     3- Ümmiye Tüzer
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Halim Balcı
     2- Hamit Serdar Yılmaz
     3- Nihat Yazıcıoğlu
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- İsmail Yüce
     2- Birol Bal
     3- Semra Vakit
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mücahit Dağdelenoğlu
     2- Hasan Mete Dikişçi
     3- İbrahim Tevfik Tiryaki
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Emin Çınar
     2- Mehmet Çiftçi
     3- Murat Savaş Yücel
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Mustafa Türkistanlı
     2- Hakan Çoban
     3- Soner Demircan
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Niyazi Kebelioğlu
     2- Erol Boduroğlu
     3- Deniz Yılmazgil
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Faruk Kabakcı
     2- Satılmış Çolak
     3- Turan Kayacan
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Yelis
     2- Galip Yaman
     3- Satılmış Külçe
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Salih Çelebi
     2- Şenol Çeli
     3- Faik Kaya

– – – – – – – – – – – – – – -

KAYSERİ

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Kayseri’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Taner Yıldız
     2- Sadık Yakut
     3- Mustafa Elitaş
     4- Yaşar Karayel
     5- Pelin Gündeş Bakır
     6- Ahmet öksözkaya
     7- İsmail Tamer
     8- Murat Cahid Cıngı
     9- Mehmet Adıgüzel
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Osman Çilsal
     2- Mustafa Tekin
     3- Rüştü Karataş
     4- İbrahim Yusufoğlu
     5- Gülay Teke
     6- Ahmet Refik özüoban
     7- Hamza Dinçer
     8- Okan özgür özturan
     9- Naci Demir
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Şevki Kulkuloğlu
     2- Çetin Arık
     3- Ali Paşa Tan
     4- Türker Tok
     5- Figen Alçı
     6- Emin Yıldırım
     7- ömer Bayrak
     8- İsmail Yavuz
     9- Ali Kemal Açilkan
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Metin Yıldız
     2- Afet Erdoğan
     3- Bülent Gülcemal
     4- Süleyman Demir
     5- Buket Sarıaslan
     6- Aynur öner
     7- Mesut Şahin
     8- Afet Alp
     9- Erdin Daşdemir
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mustafa İdiz
     2- Mustafa Temizer
     3- Süleyman özhan
     4- Fatma Deniz
     5- Fatma Karaoğlu özyurt
     6- Hasan özkan
     7- Zeliha Kiraz
     8- Altan Karadağ
     9- Mehmet özdağ
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Haşim özüelik
     2- Ahmet Recai Tekin
     3- Duran Soyuğur
     4- Güzün Yiğit
     5- Güner Şahin
     6- İllas Yıldız
     7- Mehmet Yaşar Paköz
     8- Ahmet Ulusoy
     9- Ahmet Fatih Karaman
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- İrfan Altıparmak
     2- Ümit Dogan
     3- Neziha Akkaya
     4- Hatice Kahraman
     5- Tahsin Yener
     6- Göknur Göktürk Halaç
     7- Naci Yavuz
     8- Oktay Erdogdu
     9- Hasan Gürbüz
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Lütfi Aslanhan
     2- Hülya öztürk
     3- Hasan Balcı
     4- Fatma Oytun
     5- Mustafa Ulu
     6- Volkan Kıraç
     7- Hasan Doğanay
     8- Mustafa Köseahmetoglu
     9- Sadullah Kavak
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Yusuf Halaçoglu
     2- Nihat Canpolat
     3- Mazhar Gündoğ
     4- Hüseyin Tekin
     5- Ünal Polat
     6- Sami Eker
     7- Ayfer Solak
     8- Levent Livdumlu
     9- Faruk Çolak
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Seyit özdemir
     2- Mustafa Akkurt
     3- Durak Karaca Dulkadiroğlu
     4- Türkay Ceylan
     5- Emre Deniz
     6- Murat Polat
     7- Mehmet Bağıç
     8- Bekir Akel
     9- Rukiye Bağıç
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Ahmet Tarık Yenil
     2- Nezihe özdemir
     3- Sibel Güzey
     4- Ayhan Apaydın
     5- Sabahat Şengül
     6- Badem Çamöz
     7- Selma Enginar
     8- Fikret İşeri
     9- Veli Üzgün
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Dilek Yıkılmaz
     2- Nizamettın Şafak
     3- Ahmet Duran Işık
     4- Deniz Sürücü
     5- Aslıhan Çınar
     6- Ahmet Güçlü
     7- Sona Yılmaz
     8- Osman Alsan
     9- İhsan Kaya
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Kadir Hikmet Bayazıt
     2- ömer Faruk Gunca
     3- Ramazan Silay
     4- Hikmet Tamer
     5- Halil Çıklaçevik
     6- Şeref özel
     7- Nursen Şahin
     8- Vahdi Köroğlu
     9- Hasan Karaalp
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Memduh Taşkın
     2- Sevin Ulusoy
     3- Osman Türkaslan
     4- Sinan Kolukısa
     5- Ayla Aşıkgil
     6- Erkan Karabulut
     7- Celil Yol
     8- Halil Kılıç
     9- Mustafa Aktaş
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Muhammet Emin Karapaça
     – Hasan Parkan

– – – – – – – – – – – – – – -

KIRŞEHİR

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Kırşehir’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1-Abdullah Çalışkan
     2-Muzaffer Aslan
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Alaattin Yılmaz
     2-Adem özhan
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1-Cahit Gürses
     2-Yılmaz Zengin
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1-Hasan Altınışık
     2-Resul Uyan
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1-Muzaffer Şimşek
     2-Mahmut Ağca
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Zeynep Varnatopu
     2-Ali Tuna
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1-Necip Yavuz
     2-Turgay Turgut
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1-Hüseyin Armağan
     2-Mahmut Bektaş
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1-Metin Çobanoğlu
     2-Ahmet Hakkı
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1-Hacı Kütük Ünal
     2-Bahadır Sayıcı
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1-Ender Kendirli
     2-Bektaş Tekin
    
     MİLLIYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1-Asiye Kahraman
     2-Murat Gözüküçük
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-Ozan Gürhan
     2-Celalettin Gökmen
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1-Sedat Yalçın
     2-Metin Nacioğlu
    
     BAĞIMSIZ
    
     1-Faik Karadaş

– – – – – – – – – – – – – – -

KIRKLARELİ

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Kırklareli milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Şenol Gürşan
     2- Şaban Erden
     3- Volkan Göç
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Sinan Katnaş
     2- İsmet Karadöl
     3- Arif Deniz
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Siyam Kesimoğlu
     2- Turgut Dibek
     3- Türabi Kayan
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- özlem Boyraz özel
     2- Aynur Toso
     3- Erdal Tektaş
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Hikmet Sofu
     2- Rahime Edibali
     3- Şevket Kara
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ahmet özen
     2- Şuayip Demirci
     3- Gül Denge Düzelt
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- özay Dilber
     2- Dilek Gündüz
     3- Feridun Mercan
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Erdem Esmer
     2- Alİ Uşar
     3- Erdem özdemir
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Nihat Karaçam
     2- Abdurrahman Aslan
     3- Yakup Küçüker
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Cemal özbilen
     2- Armağan Ayyıldız
     3- Cemal Terzi
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Zekayi Algur
     2- İbrahim Ethem Hekimoğlu
     3- Ferhan İnoğlu
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Ekim Orhan İsmi
     2- Nevin Erbil
     3- Yeter özkan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Sedat Tosun
     2- Mehmet Göç
     3- Adem Köse
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Alİ Kaplan
     2- Hayati örencik
     3- Necati Çetin
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Kemal İnebolu
     2- İlhan özaltan
     3- özkan Yar
    
     BAĞIMSIZ
    
     1- Halil İbrahim Nebiler

– – – – – – – – – – – – – – -

KONYA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Konya’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Ahmet Davutoğlu
     2- Kerim özkul
     3- İlhan Yerlikaya
     4- Ayşe Türkmenoğlu
     5- Cem Zorlu
     6- Hüseyin Üzülmez
     7- Mustafa Baloğlu
     8- Mustafa Kabakcı
     9- Gülay Samancı
     10- Mustafa Akış
     11- Harun Tüfekci
     12- Abdullah Ağralı
     13- Halil Etyemez
     14- Rahim Türk
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Hüseyin Akbal
     2- Atif Güzel
     3- İbrahim Yılmaz Bahçeci
     4- Hasan öztürk
     5- Cumaali Akbudak
     6- Ümit Doğruöz
     7- Hasan Hüseyin Bilgi
     8- Ali Seçmen Çevik
     9- Müşerref Küçüktabak
     10- Hasan Bedel
     11- Emine Yalçın
     12- Süleyman Ercan Yaman
     13- Mehmet Uyar
     14- Münir Nair Kapandı
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Atilla Kart
     2- Mehmet Topbaş
     3- Mahir Dilek
     4- Orçin Güney Çalık
     5- Nurcan Birgül öztürk
     6- Durmuş Ali Karamut
     7- Ali Tekiş
     8- Hüseyin Kaya
     9- Seher Avşar
     10- Şeniz Kurtuluş
     11- Kemal Mutlu
     12- Arslan Üstündağ
     13- Hüseyin Yağcı
     14- Köksal Filorinalı
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Ali Küçükgüzel
     2- Kemal Kale
     3- Sıttıka Kara
     4- Mustafa Korkmaz
     5- Celal Toklu
     6- Hatice Sayar
     7- Hilmi Muştu
     8- Zeynep Banu Yıldız
     9- Perihan Mısral
     10- Hamdi Erdem
     11- Rifat Akbaş
     12- Yaşar Sert
     13- Abdullah Nacır
     14- Bayram Tutar
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mustafa özkafa
     2- Tacettin Çetinkaya
     3- Mustafa Derbentli
     4- Necati Eroğlu
     5- Ali Mücevher
     6- Şuayip Koçak
     7- İsmail Aydilek
     8- Mahmut Sami Büyükyılmaz
     9- Hüseyin Akkaya
     10- Ahmet Gönç
     11- Hatice Gerçeker
     12- Hasan Hüseyin Uyar
     13- İbrahim Çelik
     14- Rauf Büyüktermiyeci
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Teoman Rıza Güneri
     2- Veli Tolu
     3- Mustafa Necati özkan
     4- Süleyman Boyalı
     5- Hasan Basri Sayı
     6- Fatma Kola Bozkurt
     7- Ali Şanal
     8- Yaşar Güngör
     9- Hüseyin Seleş
     10- İsrafil Kösedağ
     11- Mevlüt Cihat Şahin
     12- Yavuz Sözer
     13- Ahmet Arıkoğlu
     14- Bülent Canca
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Faruk Bal
     2- Mustafa Kalaycı
     3- Mustafa Sait Gönen
     4- Zühal Ekici
     5- Hasan Kaya
     6- Oğuz Kürşat Ünal
     7- Hacı Mustafa Tombuloğlu
     8- Okday Metli
     9- Durmuş Ali Açıkel
     10- Faruk Sonkaya
     11- Salih Akça
     12- Habibe Sevil Altınışık
     13- Sabit Çevik
     14- Tahsin Koyuncu
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Murat Papuç
     2- Serhan Poçan
     3- Hava Çankaya
     4- Fatih Bilici
     5- Fadime Saday
     6- İshak Saday
     7- Kerim Metli
     8- ömer Kara
     9- Dilara Güven
     10- İlknur Yılmaz
     11- Safiye Karabulut
     12- özge özkan
     13- Mehmet Cengiz
     14- Bora Sayın
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- İbrahim Faruk Evirgen
     2- önder Demirok
     3- Mehmet Yücel Şentürk
     4- Yasemin Aydogan
     5- Miyase Höke
     6- Serpil Yener
     7- Hakan Polat
     8- Mehmet Ok
     9- Erdal Yiğit
     10- Tümay özcan
     11- Menderes Tamayar
     12- Mustafa Büyükçeşmeci
     13- Mefaret Karademir
     14- Mevlüt Karademir
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Osman Seçgin
     2- Osman Balcı
     3- Veysel Karakaş
     4- ömer Karabudak
     5- Murat Çetin
     6- Necati Çivlik
     7- Havva Yıldız
     8- Mehmet Torun
     9- Ali Osman Soydoğan
     10- Hüseyin Altun
     11- Arzu Çimi
     12- özcan Kurt
     13- Hüseyin Doğan
     14- Ahmet Polat
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Ahmet Göksu
     2- Pakize Güleray
     3- Veli Karademir
     4- Nefibe özüelebi
     5- Mehmet Tokat
     6- Ali Demirel
     7- Bahriye Filiz
     8- Enver Gencer
     9- Zühal Erdem
     10- Ali Onay
     11- Osman Akbinar
     12- Hasan Ali Kunt
     13- Mustafa Oflaz
     14- Mustafa Turfan
    
     BAGIMSIZ
    
     – özgür Akın
     – Hacı Mehmet Bozdağ

– – – – – – – – – – – – – – -

KÜTAHYA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Kütahya’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Soner Aksoy
     2- Hasan Fehmi Kinay
     3- İdris Bal
     4- Vural Kavuncu
     5- Bediha Türkyılmaz
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Hüseyin Tüysöz
     2- Hüseyin Zengin
     3- Servet Bilgin
     4- Ahmet Çoban
     5- Münevver Azmioğlu
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Seref Han
     2- Zeliha Aksaz Şahbaz
     3- Şeref Doğan
     4- Ruhsen Kumdalı
     5- Faruk Behram Soydan
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Ramazan Erdönmez
     2- Mesut Soykal
     3- Gölüsüm Şimşek
     4- Ahmet Can
     5- Halit Utku
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Kiraz
     2- Halil özcan
     3- Bayram örnek
     4- Davut Erdoğmuş
     5- İsa İsmail Pekuslu
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Ali İhsan Oturak
     2- Ali Kemal Derin
     3- Halil Hamzaoğlu
     4- Mehmet özdemir
     5- Şerif Ahmet Günel
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Eşref Uğurlu
     2- Muzaffer Sargın
     3- Muhammed Murad Aydın
     4- Ergün Kuzu
     5- Erkut Yenigün
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mehmet Akif Ulusoy
     2- Berna Ergen
     3- Ali Osman Şahin
     4- Hayati Asiltürk
     5- Muammer Yüğrük
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Alim Işık
     2- Ahmet İça
     3- önder Kıcıroglu
     4- Mehmet Armut
     5- Osman Barut
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Yücel Üçel
     2- Hayriye Üşümezgezer
     3- Aytül Tezel
     4- Hülya Neşe Uzuner
     5- Hande Tunca
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Umut öztürk
     2- Zafer Karaca
     3- Vahap Demir
     4- Melek Pınarbaşı
     5- Kemal Yerli
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Sarı
     2- Harun Karaarslan
     3- İsmail Bozyiğit
     4- Mehmet Cemal Tanrıkulu
     5- Hasan Söyler
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- İclal Nimsi
     2- Fatma Nuran Yedekçi
     3- Hürriyet Tuğral
     4- Deniz Uçar
     5- Ayten İnceer

– – – – – – – – – – – – – – -

KOCAELİ

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Kocaeli milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1-Nihat Ergün
     2-Fikri Işık
     3-Azize Sibel Gönül
     4-Muzaffer Baştopçu
     5-Zeki Aygün
     6-İlyas Şeker
     7-Mehmet Ali Okur
     8-Sami Çakır
     9-Ayşe Müge Olşen
     10-Serkan Seyhan
     11-Yalçın Coştur
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Muhiddin Fuat Şengül
     2-Fevzi Canbaz
     3-Şükrü Gül
     4-Selma Aydın
     5-Cahit Barutçu
     6-Erdoğan Uzun
     7-Arzu Aykanat
     8-Neriman Şerifoğlu
     9-Nazmiye Köprölü
     10-Coşkun Köseoğlu
     11-Şenol Kalafat
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1-Hurşit Güneş
     2-Mehmet Hilal Kaplan
     3-Haydar Akar
     4-ömer Kurtaş
     5-Tuba Aydın
     6-Sadettin Yazıcıoğlu
     7-Tahsin Tarhan
     8-Mahmut Akyol
     9-Ehlinaz Torun
     10-Hamiyet Göksu
     11-Ayhan Halavurta
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1-Ali Araba
     2-Mesut Elmasulu
     3-Arif Gökdemir
     4-Kemali Taşkın Şen
     5-Enver Göktepeli
     6-Mustafa Soytürk
     7-Ertuğrul Nabi Dağüstü
     8-Ramazan Binbir
     9-Hasan Topdemir
     10-Musa Demiröz
     11-Yusuf Ayverdi
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1-Birol Aydın
     2-Ahmet Kul
     3-Sinan Ejderoğlu
     4-Ruziye Tan
     5-Ahmet özen
     6-Mehmet Kaymak
     7-Zafer Mutlu
     8-Mustafa Sezgin
     9-Orhan Gökmen
     10-İbrahim Altay
     11-Fatih Yıldız
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1-Haci Cazim Gürbüz
     2-Gürbüz Aslan
     3-Ali Al
     4-özlem özer
     5-Muzaffer Nafiz Burdurlu
     6-Orhan Yavuz
     7-Zerrin Kılıçaslan
     8-Turan Gündüz
     9-Ali Atasoy
     10-Sezai Ayaz
     11-Ümit özdemir
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1-Hüseyin Emre Bağce
     2-Mehmet Batuk
     3-Tülay Çırak
     4-Mustafa Süreyya Susam
     5-Arif Aküzüm
     6-Sami Çakar
     7-Mustafa Yaylak
     8-Murat Köse
     9-Atilla Ertuğrul
     10-Yaşar Erdem
     11-Çağlar Marangoz
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1-Lütfü Türkkan
     2-Ruhi Çavdar
     3-İsmail Kurt
     4-Hilal Elmas
     5-Çağdaş Duyar
     6-Rıza Ağdağ
     7-Mehmet Veysel Besnili
     8-İsmail Okumuş
     9-Filiz Kıymaz
     10-Veysel Çelik
     11-Hamit Kuş
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1-Musa Koç
     2-İsa Gülsoy
     3-Hüseyin Çimen
     4-Murat Kurt
     5-Mustafa Dalkılıç
     6-özcan Sağlam
     7-Ahmet Dünen
     8-Bülent Ulusu
     9-Veysel Emanet
     10-Besim Çakır
     11-Osman Demirbaş
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1-Mine Gültepe
     2-Alpaslan Savaş
     3-Barbaros Tantan
     4-Yusuf Ziya Tom
     5-Perihan Ok
     6-Atila Işık
     7-Mehmet Kılıç
     8-öner Ada
     9-Emel Şahin
     10-Mehmet Vahit Yılmaz
     11-Cihat özkal
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1-Mustafa Yıldırım
     2-Hayri öztürk
     3-Ayhan Korkmaz
     4-Hüseyin Baş
     5-Recep Koçak
     6-Ezo Topal
     7-Adnan Menderes
     8-Murat Er
     9-Sadül Cebeci
     10-Sedat Kara
     11-Sertaç Fidan
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-Elvan Şahin
     2-Bayram Kurtaran
     3-Şemistan Subaşı
     4-Feramuz Çakmak
     5-Ali Rıza Ayman
     6-Ziya Polat
     7-Vedat Yıldırım
     8-Hasan Cebeci
     9-Turhan Yılmaz
     10-Hasan Hüseyin Dede
     11-Bilge Artik
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1-Yakup Kalmuk
     2-Tülin Keçeci Güngör
     3-Celal Yıldırım
     4-Selman Gürpınar
     5-Rıdvan Subaşı
     6-Orhan Yılmaz
     7-Hasan Yıldız
     8-Şeraza Nüvehan Sertoğlu Gedik
     9-Gülbanu Erçetin
     10-Tuncay Sayılgan
     11-Yusuf Ünel
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Mustafa Hekimoğlu
     -Aynur Akkemik
     -Recai Alkan
     -Emrullah Bingül
     -Ahmet Odabaş
     -Selim Burak

– – – – – – – – – – – – – – -

MALATYA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Malatya’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mahmut Mücahit Fındıklı
     2- Mustafa Şahin
     3- öznur Çalık
     4- Hüseyin Cemal Akın
     5- ömer Faruk öz
     6- Şanal Tosun
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mehmet Sait Şerafettin Arpacı
     2- Oktay Doğan
     3- Şükrü Akar
     4- Murat Tekin
     5- İbrahim Sağır
     6- Selahattin Çimenyayla
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Veli Ağbaba
     2- Ali Dağdelen
     3- Dila Boztepe
     4- Ekrem Dernek
     5- Erol Bingöl
     6- Güzide Yıldırım
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Hasan Yıldırım
     2- İbrahim Atilla Emrullah
     3- Duygu Bardak Dertli
     4- Bayram Soğancı
     5- Abuzer Karadağ
     6- Nesim Şahin
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Kaya Asiltürk
     2- Mustafa Sertkaya
     3- Ahmet Şahin
     4- Cumali Akça
     5- Bayram Oral
     6- Habip Düzcan
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Fikret Karabekmez
     2- Hülya Eroğlu
     3- Gürsu İnan
     4- Mustafa Gümüşboğa
     5- Ali Durak
     6- Tahsin özarslan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Hasan Tunç
     2- Saime Palancıoğlu
     3- Ubeyt Akçin
     4- Hacı Hakan Keleş
     5- Adem özbay
     6- Yaşar özer
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Ünal Tunç
     2- Ahmet Turan Ayrancı
     3- Nalan Ertekin
     4- Hıdır Tolga Erkan
     5- Atilla Erkan
     6- Murtaza Kırık
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Zelal özgür Durmuş
     2- Muammer Takmaz
     3- Mustafa Adıgüzel
     4- Ali Çolak
     5- özlem özer
     6- Meral Aktaş
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİSİ
    
     1- Muzaffer Kurt
     2- Mahmut Çelik
     3- Zeki Kılıç
     4- İhsan Kaya
     5- Abuzer Gaffari Karakaya
     6- Neşet Göçmel
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ramazan Keltaş
     2- Selahattin Tuncal
     3- Alirıza Ulutaş
     4- Abdullah Değer
     5- Hüseyin Ulukaya
     6- Bilal Yılmaz
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hasan Şişli
     2- Abdulvahap Tamberk
     3- Ramazan Akbudak
     4- Fazilet Tekin
     5- İzzet İpek
     6- Müjdat Yumuk
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Hanifi Kartal
     – Kani Şavata
     – Ahmet Gültekin
     – Ahmet Yener

– – – – – – – – – – – – – – -

MANİSA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Manisa’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Hüseyin Tanrıverdi
     2- Recai Berber
     3- Uğur Aydemir
     4- Muzaffer Yurttaş
     5- Selçuk özdağ
     6- Sait Han Bakşi
     7- Abdurrahim Arslan
     8- Mehmet Uçak
     9- Murat Erbil
     10- Mustafa Irmak
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Naci Akın
     2- Halim İnç
     3- Cansın Tunçdirek
     4- Fatih özdemir
     5- Hüseyin Kıcıroğlu
     6- Ufuk Yurt
     7- Elif Çetin
     8- Arman Uludemir
     9- Şükrü Emel
     10- Meltem Tuhan
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Hasan ören
     2- özgür özel
     3- Sakine öz
     4- Mazlum Nurlu
     5- Hasan Cahit Kaplan
     6- Şahin Mengü
     7- Muharrem Ekici
     8- Mustafa Başgülşen
     9- Abdullah Saka
     10- Tur Yıldız Biçer
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Osman Can
     2- Ahmet Doğanay
     3- Hava Bozkaya
     4- Nasuh Ali özkara
     5- Yahya Kahraman
     6- İbrahim Altılı
     7- Feyyaz Bardakçı
     8- Rasim Oturak
     9- Enver Güleç
     10- Ahmet Bozkaya
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Süleyman Dolgun
     2- Suat Arslanoğlu
     3- Hüsnü öber
     4- Aytuğ Sungur
     5- Kemal Tabak
     6- Ahmet Çağan
     7- Bülent Altürk
     8- Serdar Keskin
     9- Mehmet Çağatay Yıldızoğlu
     10- Seval Yalın
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Cemil Bağcı
     2- Hakan Lalebaş
     3- Mustafa Tosun
     4- Adnan Yükalan
     5- Sami Çelen
     6- Muhammed Veysel Çiçek
     7- Hüseyin öztürk
     8- Ali Büyükdalı
     9- Ahmet Çakıl
     10- Murat Yaşar Güner
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Murat Şırnak
     2- Işıl Durak
     3- Hayrullah Tuğrul
     4- Zihnigür Dereli
     5- Sevilay Karataş
     6- İsmail Baştürk
     7- Engin Bilgeç
     8- Aydın Atliya
     9- Gökhan Fidancı
     10- Cenk örde
    
     HALKAN SESİ PARTİSİ
    
     1- İbrahim Yıldırım
     2- Sadettin Koç
     3- Şaban Arpa
     4- Hüseyin Sarı
     5- Sibel Onbaşıoğlu
     6- Bahaddin Arvasi
     7- Mehmet Efe
     8- Abdullah Tuzoğlu
     9- Ercan Rafet Taylan
     10- Sadık Karaköse
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Sümer oral
     2- Erkan Akçay
     3- Turgay Şirin
     4- Kadir Daş
     5- Mansur Onay
     6- Zeki Kayda
     7- İbrahim Emre
     8- Ersoy Arslan
     9- Nurhan Selçuk
     10- Hüseyin Tanrısevsin
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Asım Kudal
     2- Şeyda Yılmaz
     3- Batu Zaçkaya
     4- Nilgün Koral
     5- Harika Yaşayan
     6- Erkan Sarıcan
     7- Rıdvan Çiftçi
     8- Oktay Eşal
     9- Savaş Parlak
     10- Elvan İlhan
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Yümni Kement
     2- Tülay Karaoğlu
     3- Ahmet Çınar
     4- Okan Esen
     5- İbrahim Boğaç Yahyalar
     6- İlyas Yüksel
     7- İsmail Ural
     8- Hüseyin Yılmaz
     9- Onur Üçtepeler
     10- Mehmet Emin Dikici
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Mehmet Yetik
     2- Hatice Keskin
     3- Ali Ağzım Asker
     4- Mehmet Bostancı
     5- Yunis Bodur
     6- özcan Deniz
     7- Muharrem Alsan
     8- Turgay Bilgiç
     9- Hakkı Binbir
     10- Sebahat Pulat
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
     1- Tuncay özfidan
     2- Hakan Fatih Ovalıoğlu
     3- Sevim Kuran
     4- Niyazi özer
     5- Nedim Gerçek
     6- Sadi Çakan
     7- Recep öçay
     8- Hasan Hüseyin Harman
     9- Leyla İbaş
     10- Mehmet Savaşçı
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hüseyin Safa Dağlı
     2- İrfan Kurt
     3- Mustafa Temiz
     4- ömer Doğan
     5- Nihat İksir
     6- Nurdan önder
     7- Şamil Toğay
     8- Nevin öztürk
     9- İlhan Sakman
     10- Cemil Onbaşılar
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Zihni Hoşkar
     – Teslim özdemir
     – Nizamettin öztürk

– – – – – – – – – – – – – – -

MARDİN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Mardin’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Muammer Güler
     2- Gönül Bekin Şahkulubey
     3- Abdurrahim Akdağ
     4- Hikmet Bülent Gözü
     5- Edip Demirdağ
     6- Ahmet Karahan
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ayçe Gülçin Kavak
     2- Ardal Karanlık
     3- Sadettin Emer
     4- Abdulhalik Çalışkan
     5- Zuhal özkar
     6- Mehmet Selim Selçuk Baytürkmen
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Reşit Kılıç
     2- Mustafa Kemal Tuğmaner
     3- Muhammed Olğaç
     4- Mehmet Beşer
     5- Mehmet Çiftçi
     6- Cemal Şahin
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Bedia İrban
     2- Zeki Koçak
     3- Muharrem Mutlu
     4- Hatice Koçak
     5- Yakup Harmankaya
     6- Mahmut Gençtürk
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Can Yerli
     2- Emine Dilek Balkan
     3- Ayşe Yakşı
     4- Vadullah Deha
     5- özcan Şar
     6- Aytaç Tekin
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Doğan Bekin
     2- Mehmet Rıdvan Can
     3- Basri Durmaz
     4- Akile İmamoğlu
     5- Feyzi Erkınay
     6- Ahmet İletmiş
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mehmet Timurağaoğlu
     2- Murat özmen
     3- Musa öğredik
     4- Pervin Çetin
     5- Murat Erdinç
     6- Ümran Mercen
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- İzzet Ertem
     2- Faysal Bedir
     3- Bedran Aydın
     4- Hüsamettin Köse
     5- İsa Bucak
     6- Hakan Güngör
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Murat Hiçbezmez
     2- Ferdi özcan Dilmen
     3- özgü Türk
     4- Gökçe Erbil
     5- Fulya Sönmez
     6- Bengü Toksöz
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Mustafa Aydın
     2- Kutlay özütüm Aşcıoğlu
     3- Gönül Kaymak öner
     4- Erol Yeşil
     5- Sefa Köksal
     6- Ahmet Çevik
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Erdal Dilen
     2- Abdurrahman Kızılboğa
     3- Murat Kırmızıoğlu
     4- Sevim İleli
     5- Mehmet Kadiroğlu
     6- Tahsin Kocaer
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Abdulhalim Taş
     2- Nurettin Işıkhan
     3- İbrahim Akgündüz
     4- Süleyman Aktolon
     5- Ayşegül Buket Teker
     6- Hıdır örüker
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Zübeyda Zümrüt
     -Ahmet Türk
     -Erol Dora
     -Gülser Yıldırım
     -Hüseyin Cangir
     -Süleyman Bölünmez

– – – – – – – – – – – – – – -

MERSİN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Mersin’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Zafer Çağlayan
     2- Ahmet Tevfik Uzun
     3- Nebi Bozkurt
     4- Çiğdem Münevver ökten
     5- Mustafa Sami Cüceloğlu
     6- Mustafa Turan
     7- Fatma Tansel Gürel
     8- Atillah Olçum
     9- Mustafa Sever
     10- Abdullah Kuz
     11- İlhan Kahraman
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Enise Gülay Tat
     2- Harun Göksel
     3- Mehmet Kaygısız
     4- Bayram özbay
     5- Zeynep Zeren
     6- Fatma Oksayoğlu
     7- Ali İşli
     8- Nesli önel
     9- Muazzez Gençer
     10- özlem Arslan
     11- Musa Tuhan
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Aytuğ Atıcı
     2- Vahap Seçer
     3- İsa Gök
     4- Ali Rıza öztürk
     5- Necmi Doğan
     6- Hüseyin Çamak
     7- Mustafa Selçuk Dereli
     8- Soner Yıldırım
     9- Nursel Yücesoy Temizkan
     10- Zehra özyiğit
     11- Teoman Yanık
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Fikret Adıgüzel
     2- Sadık Emen
     3- Hasan Demircan
     4- Mustafa İnce
     5- Osman Kale
     6- İbrahim Ayhan Koçak
     7- Gülşen Aykun
     8- Osman Uçar
     9- Şakir Tölü
     10- Mustafa Oğuz
     11- Hürü Emen
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Soner Çontar
     2- Sezai İncesu
     3- Hacı Genç
     4- Ferhan Beyaz
     5- Metin Kızılok
     6- Faik Ayten
     7- Hüsamettin Alınmış
     8- Münevver Bekar
     9- Mehmet Yılmaz
     10- Mevlüt Koç
     11- Murak Seskin
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Uğur Taşkın
     2- Mehmet Ali Yelkovan
     3- Yusuf Uyanık
     4- Bülent Kayhan
     5- Mehmet Keskin
     6- Emre Karatay
     7- Güneş Şahin
     8- Nefise övül Sucugil
     9- İlker Kiriş
     10- Gülşen Karatay
     11- Murat Erden
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mustafa Namık Sinanoğlu
     2- ömer Faruk Demirci
     3- Erkan Elmaz
     4- Ali Fethi Kocatürk
     5- Ayşe Yalçıntay
     6- Medet Dolaş
     7- Cem Karaçubuk
     8- Hanife Üzmez
     9- Neşe Karakoç
     10- Ali özdemir
     11- Ahmet öz
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Şandır
     2- Ali öz
     3- Kadir Ural
     4- Behiç Çelik
     5- Akif Akkuş
     6- Gürcan Kasap
     7- Volkan Şeker
     8- Ali Rıza Bozkurt
     9- Hüseyin Aksan
     10- Abdil Mustafa Çömez
     11- Ali Rıza özdeniz
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Fahri Şen
     2- Mehmet özkan
     3- Mehmet Emin Aslan
     4- Yaşar Ersevil Çolak
     5- Mehmet Salih Elçin
     6- Erdoğan Polat
     7- Nadir Çimen
     8- Halil Şah
     9- Seyde Saçkan
     10- Murat Türkmen
     11- Halil İn
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Aydemir Güler
     2- Bülent Ufuk Ateş
     3- Derya Demir
     4- Uğur özer
     5- Gonca Oyardı
     6- Yaprak Üredi
     7- İsmail Takmaz
     8- Erhan Kurt
     9- Şerife Yıldız
     10- İhsan Can
     11- Ümit Sönmez
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- İlyas Avcı
     2- Meryem Avcı
     3- İlknur Tanrıverdi
     4- Murat Ramazan Benli
     5- Mustafa özbek
     6- Zafer Topuz
     7- Selçuk Türkan
     8- özgür Sarıaltın
     9- Ümit Çolak
     10- Yüksel Büyükkol
     11- Ayfer Tunçalp
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Kaptan Kartal
     2- Oğuz Uysal
     3- Bestami Yıldırım
     4- Sinan Kılıç
     5- Hatice Kurt
     6- Adnan Çobansarı
     7- Bektaş Adıgüzel
     8- Muhammet Eyceoğlu
     9- Kemal Can
     10- özge öztürk
     11- Durdu Beyazıt
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Levent Dakika
     2- Mehmet Nejat Antalyalı
     3- Müyesser Altuntaş
     4- Mehmet uysal
     5- Mehmet Ali Erdoğan
     6- Ruhan Atile
     7- Melike Bilir
     8- Mahmut Baha Aktaş
     9- Fatma Ablay
     10- Ali İhsan Akış
     11- Burak Şarman
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Mahmut Şentut
     – Hasan Pektekin

– – – – – – – – – – – – – – -

MUĞLA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Muğla’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Ali Boğa
     2- Yüksel özden
     3- Hayati Nizamoğlu
     4- Yeşim Avcı
     5- Gültekin Akça
     6- Mehmet Yavuz Demir
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Oktay Agah Güner
     2- Beyler Koca
     3- Ülker Gökalp
     4- Oktay Yönter
     5- Mehmet Yılmaz
     6- Nevin özkaya
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Tolga Çandar
     2- Nurettin Demir
     3- ömer Süha Aldan
     4- Emrah Doğu
     5- Ali Arslan
     6- Mustafa öztürk
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Yusuf Ertuğrul
     2- Sebahattin Durmuş
     3- Hüseyin Ünal
     4- Rıza Yeşilbaş
     5- Gülabı Taşgın
     6- Mevlüt Aydın
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Ertuğrul
     2- Hüseyin Kara
     3- İzzet Uslu
     4- Seyyithan ömer Şimşek
     5- İsmail Kara
     6- Mesut Şimşek
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Galip Baran
     2- Alper Korkmaz
     3- Mehmet Akif Yiğit
     4- Ali İstafiloğlu
     5- Vahdettin Demirtaş
     6- Tuncer Yılmaz
    
     SAADET PARTISI
    
     1- Muhammet Levent Cengiz
     2- ömer Uludağ
     3- Cebrail Tümenci
     4- Saliha Güzel
     5- Ahmet Ergin
     6- Kemal Tosun
    
     HAK VE ESITLIK PARTISI
    
     1- Aynur Genç
     2- Halil Gürcan Akçakın
     4- Murat Serdar Çabuk
     5- Aydın Çalışkan
     6- Halis Efe
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mehmet Gökdal
     2- Gönül Şenol
     3- Necla özcan Yıldırım
     4- Muzaffer Tuna
     5- Aysel Döşeme
     6- Ferat Bölük
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Erdoğan
     2- Süleyman Taşkın
     3- Saim Gürsoy
     4- Ferat Kırtaş
     5- Doğan Demiröz
     6- Şevket Tokur
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Salih önel
     2- Kamil Gönül
     3- Fatih Ahi
     4- Ersin Emin Varvil
     5- Nedim Burgu
     6- Hayrettin örücü
    
     TÜRKIYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Ahmet Aksüt
     2- Rauf Cankurtaran
     3- Osman Celil Çetok
     4- Metin Kesikçiler
     5- Aygül Coşkun
     6- Ateş Akbaba
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Neslihan Aktürk
     2- Hasan Arslan
     3- Miktat Yağcı
     4- Mehmet Ali Tomar
     5- Yılmaz Erkoçoğlu
     6- Murat özkurt
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ramazan Yılmaz
     2- Zeynel Abidin Gezici
     3- Yalçın Tüzün
     4- öznur öz
     5- Adem Göçmen
     6- Yüksel Orer
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Ali Konakcı
     2- Mehmet Salih Ayas
     3- ömer Berkul
     4- Kemal Bünyamin Sönmez
     5- Nuriye Herkesecan
     6- Kamil Tosun
    
     BAGIMSIZ
    
     – Hasan Hüseyin Bafalı
     – Mehmet Oktay Karakamışlıoğlu
     – Şehbal Şenyurt Arınlı
     – Mustafa Çakıroğlu

– – – – – – – – – – – – – – -

MUŞ

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Muş’un milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Faruk Işık
     2- Muzaffer Çakar
     3- Mehmet Emin Şimşek
     4- Melik Emre
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Selman Aydın
     2- Mehmet Arda
     3- Hüseyin Dağ
     4- Vahdeddin Engin
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Serkan Demirel
     2- Zihni Sayan
     3- Mustafa Fırat
     4- Fuat Kaya
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Ahmet Erdoğan
     2- Fatma Şan
     3- Mehtap Vural
     4- İbrahim Yakın
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Muhittin Aytunç
     2- Bahattin Dost
     3- Mehmet Emin Şener
     4- Sadık Aydın
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Selahattin Erol
     2- Ercan Selvi
     3- Letif Yatmaz
     4- Tekin Mete
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Giyasettin Yıldırım
     2- Aydın Koçu
     3- Seraceddin Solhan
     4- Ayşegül Günay
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Aydın Bozdağ
     2- Celil Bingöl
     3- Ferit özcan
     4- Gökhan Çınar
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Geysu Güleryüz Kılıç
     2- Ertan Erhan
     3- Fatma Yılmaz
     4- Mesut Işık
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Zekiye Demirata
     2- Şükrü Kotan
     3- Ercan Gezmiş
     4- Orhan Bayraktar
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Abdullah Alptekin Has
     2- Mehmet Asan
     3- Fevzi Bayram
     4- Salahattin Aran
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Mevlut Güvenir
     2- Sabri özkan
     3- Aydın Aslan
     4- Mustafa Karadeniz
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Sırrı Sakık
     – Demir Çelik

– – – – – – – – – – – – – – -

NİĞDE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Niğde’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Alpaslan Kavaklıoğlu
     2- ömer Selvi
     3- Erdoğan özegen
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Cengiz Sefer
     2- Nihat özbek
     3- Yusuf Tıkır
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Doğan Şafak
     2- Ahmet Oğuz özmen
     3- ömer Fethi Gürer
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Ayşen Güven
     2- Ercan Karakaya
     3- Nezihe Seyhan
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Hidayet özkan
     2- Mehmet Alp
     3- Naci Yılmaz
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Bayram Zırh
     2- Cüneyt Çabuk
     3- Veysel Yarayan
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Nihat Altıparmak
     2- Mahmut Karaca
     3- Abdülnafi Yılmaz
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- yusuf Adıyaman
     2- Hasan Türkeş
     3- Bülent İnce
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Hikmet Bekil
     2- Hasan Hüseyin Alınak
     3- Mahide Yaramış
    
     DOĞRUYOL PARTİSİ
    
     1- Hüsniye Onay
     2- Abdulgani öztürk
     3- Mehmet Kenanoğlu
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Ergül Sakarya
     2- Hülya Tekin
     3- Ayşe Vural
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- ömer Yıldırım
     2- Fatih Aksel
     3- Mahmut Çam
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Bünyamin Karataş
     2- Hasan Hüseyin Gezer
     3- Hacı Ahmet Kılınç
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Dilek Tavukçuoğlu
     2- Rasim Koç
     3- Enver Yücel
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Mehmetemin Akyüz

– – – – – – – – – – – – – – -

NEVŞEHİR

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Nevşehir’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Ahmet Erdal Feralan
     2- Murat Göktürk
     3- Ebu Bekir Gizligider
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- İlhan Gültekin
     2- Mehmet Ali Türkcan
     3- Mustafa Orhan
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Bülent Yumuş
     2- Atılgan Sert
     3- Hilmi Bülent Tekiner
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Mustafa Tarlacı
     2- Ali İhsan Keser
     3- Ekrem Gerçeker
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Hasan Günenç
     2- Haşim Akkurt
     3- Yahya Şöhretli
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Fatma Sibel Lilioğlu
     2- Gürkan Topraklı
     3- Ali Çelik
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Kenan Tetik
     2- Osman Arıkan
     3- Cemalettin özdemir
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Serap Karagöz
     2- Türkan Dal
     3- Tuğçe Yılmaz
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Miktat Şahin
     2- Hulusi Eryılmaz
     3- Muhammed Sayılan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Sahir Solmaz
     2- Mehmet Varol
     3- Semra Kılıç
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- ömer Kaya Aksoy
     2- Erdoğan Genç
     3- Şerife Şen
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Nazife Gülçin Bostancı
     2- Yüksel Yüksek
     3- Hüseyin Karabacak
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Okan Arkun
     2- Aziz Tanyıldızı
     3- Efrail Esirik
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Sefer Tavukçu
     2- Emir Kabaktepe
     3- Erdal Bayram
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Osman Kılıç
     2- Ali Torun
     3- Fuat Çifçibaşı
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Tarkan Tekeoğlu

– – – – – – – – – – – – – – -

ORDU

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Ordu milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- İdris Naim Şahin
     2- Mustafa Hamarat
     3- Fatih Han Ünal
     4- İhsan Şener
     5- Harun Çakır
     6- Mustafa Çaya
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Sebahattin öztürk
     2- Yakup Halıcı
     3- özer Yücel
     4- Bahtiyar Yamaner
     5- İbrahim Ayhan Mağden
     6- Mehmet Şahin
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- İdris Yıldız
     2- İdris Sami Tandoğdu
     3- Şanser Eren
     4- Gökhan Karayel
     5- Emine Yücetürk
     6- Süleyman Çelenk
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Yasemin Anıl Poyraz
     2- Nazım Yüksel
     3- Elvan Korkmaz
     4- Gülten Üzüm
     5- Ayşe Bulut
     6- Nizam Kaya
    
     MILLET PARTİSİ
    
     1- Kadir Çalışkan
     2- Mehmet Beğendi
     3- Metin Şahap
     4- Mehmet Doğan
     5- Mehmet Fatuh Algül
     6- Necdet Zorlutuna
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Cem Yılmaz
     2- Mustafa Sakarya
     3- Büşra Tunca
     4- Birsen Limoncu Birbilen
     5- Emre Kıtlık
     6- Mustafa Kayaurun
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Adem Sevgi
     2- Veysel İlhan
     3- Adem Akbulut
     4- Belgin Tok
     5- Birol Ocak
     6- Ahmet Fidan
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Fahri Apaydın
     2- Nazlı Ceylan
     3- Serkan özkan
     4- Erol Türker
     5- Müjgen Yıldız
     6- Zeki Satı
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mustafa Kemal Şahin
     2- Hasan Kartal
     3- Kadir Aydın
     4- Güzide Baş Korkmaz
     5- İzzet Nuhoğlu
     6- Tuğba Kılıç
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Yener Yıldırım
     2- İsmail Faruk Aksu
     3- Mehmet Onur Sarıhan
     4- Ahmet Erkan Birben
     5- Muammer Demir
     6- Cihan Çevirme
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Gökhan Çakmak
     2- Taner Yılmaz
     3- Erdem Nalbant
     4- Sedat Temir
     5- Ferhat Gökce
     6- Gürsel Yıldız
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Zikri Demiröz
     2- Atanur Güneysu
     3- Diler Güneytepe
     4- Gülseren Baykara
     5- Derya Kündür
     6- Gülnur Anlar
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Engin Yılmaz
     2- Atilla Birsen
     3- Emre Şafak
     4- Ali Kemal Ocak
     5- Süleyman Oral
     6- Yılmaz Yılmaz
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Metin Gündoğdu
     2- Erol özkan
     3- Perihan Ersoy
     4- Tuncer Usta
     5- Yasin Gökhan
     6- Selim önal
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Turgay Altunışık
     2- Adil Yalın
     3- Gürkan Gözükan
     4- Işın Ertürk
     5- Gülşen Kırca
     6- Sunay Kaşdan
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Murat Hazinedar

– – – – – – – – – – – – – – -

OSMANİYE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Osmaniye’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1-Suat önal
     2-Durdu Mehmet Kastal
     3-Mustafa Dayangaç
     4-Abdulkadir Şahin
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Ali Dinç
     2-Hasan Kaya
     3-Malik Sökmen
     4-Erdinç Say
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1-Baha Ünlü
     2-Nihat Çerçi
     3-Ünal Köksal
     4-İrfan Erdem
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1-ökkeş Nergiz
     2-Ekrem Kaya
     3-Memet Akarsubaşı
     4-Erman Koçak
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1-İlyas Demirdüzen
     2-Bekir örün
     3-Meral Güneş Ata
     4-Miyase Kabcı
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1-Yüksel Orman
     2-ömer Çiçek
     3-Osman Onur
     4-Harun Karaburç
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1-Kemal İspir
     2-ökkeş Curacoğlu
     3-Durdane Köksaldı
     4-Hacı Akbay
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1-İrfan İlker Şanlı
     2-Osman Taşkıran
     3-Fatih Gök
     4-Mehmet Sünbül
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1-Devlet Bahçeli
     2-Hasan Hüseyin Türkoğlu
     3-Akif Küçükcan
     4-İbrahim Karayiğit
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1-özgür Göktürk
     2-Halil Arslan
     3-Naim Canbolat
     4-Hakan Çiçek
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1-Samet Beyaz
     2-Gökhan Demir
     3-Gülçin Baş
     4-önder Doğan Doğanay
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1-ömer Cinkara
     2-Ahmet Fettahlıoğlu
     3-Emine Çifçi
     4-Sevgi Güngör
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-İsmail Gümüş
     2-Aslan Düz
     3-Süleyman özer
     4-Abdulkadir Yeşildemir
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1-Feramuz Kabalcı
     2-Mustafa Tuncer
     3-Ahmet Çiçekli
     4-Cemal Kınış
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Kamuran Babrak
     -Halis Efe

– – – – – – – – – – – – – – -

RİZE

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Rize’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Hayati Yazıcı
     2- Hasan Karal
     3- Nusret Bayraktar
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Hasan Peçe
     2- Yusuf Reşit Beyazal
     3- İbrahim Kuvel
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Kenan Bıyık
     2- Başar Cumbur
     3- Hatice Nesrin Sarı
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Gülbeyaz Ercan
     2- Onur Erşahin
     3- Ayşe Turp
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Osman Şimşek
     2- Mehmet Tevfik Saruhan
     3- Kadir Ocak
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ahmet Semiz
     2- Ahmet Emin Şık
     3- Seyfettin Serdaroğlu
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Cemil Çolak
     2- Sait Eksilmez
     3- Bilal öztürk
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Selçuk Avcı
     2- Ali Rıza Yılmaz
     3- Tahir Gören
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Abdullah Günen
     2- Necdet Gülbay
     3- Recep Peçe
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Salih Zeki Mayı
     2- Fatma Sancaktutan
     3- ömer Lütfi Kanburoğlu
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Fakirullah Fırat
     2- Eşref Gülsever
     3- Hasan Yarar
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Tunç Tatoğlu
     2- Dilek İsmailoğlu
     3- Çetin Dili
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Bahri Civaoglu
     2- Mustafa İpek
     3- Zeliha Katip
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
     1- Nusret Kaya
     2- Mustafa Sarıkaya
     3- Muhittin Ayrılmış
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hasan Sual
     2- Hanife özkan
     3- Fatih Albayrak
    
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Bayram Ali Köse

– – – – – – – – – – – – – – -

SAKARYA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Sakarya’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1-Hasan Ali Çelik
     2-Ayhan Sefer Üstün
     3-Şaban Dişli
     4-Ayşenur İslam
     5-Ali İhsan Yavuz
     6-Ziya Cevherli
     7-Ender Serbes
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Muammere Batuboylu
     2-Osman Baş
     3-Kazım Ender Arapoğlu
     4-Tülay Bildan
     5-Ayfer Balaşirin
     6-Metin Ayaz
     7-Bahadır Coşkan
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1-Engin özkoç
     2-Gürkan Canol
     3-Raşit Dünya
     4-Ayça Taşkent
     5-Ecevit Keleş
     6-Ümit Usal
     7-Melek Gürevin
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1-Hüseyin Atılgan
     2-Nurcan Yılmaz
     3-Tülay Demirtaş
     4-Arif Birçok
     5-Tuncay Demirtaş
     6-Erhan Yunus Demir
     7-Salih Gülçiçek
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1-Mustafa Kemal Köksal
     2-Zeliha Genç
     3-Ramazan Sevindik
     4-Gülnaz Küçükgüzel
     5-Meral İncekara
     6-Yeşim Sarı
     7-Sultan Doğan
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Gültekin Tırpancı
     2-Haluk Avcı
     3-Muharremi Çileci
     4-Meral Uslu
     5-Kadir Çobanoğlu
     6-Serkan Kumral
     7-Tacettin Kılıç
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1-İsmet Aksoy
     2-Eyüp Yıldırım
     3-Cevat Soy
     4-Murat Kosova
     5-Mustafa Balkaya
     6-Abidin Birinci
     7-Abdullah Satır
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1-Ergün Süzer
     2-ömer Çalışır
     3-Hanife Yaz
     4-Tamer Biçer
     5-Gökhan Coşkun
     6-Recep Demir
     7-Ümit Bozyiğit
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1-Osman İbrahimbaş
     2-Recep özdemir
     3-Sabahattin Bedir
     4-ömer Faruk Bürtek
     5-İrfan Metin
     6-Ebubekir Erbakan Yaşar
     7-Zafer Can Kamiloğlu
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1-Münir Kutluata
     2-Enver Toçoğlu
     3-Recai Coşkun
     4-Mehmet Erdoğan
     5-Oya Arapoğlu
     6-Zihni Açba
     7-Gökhan Taşdeviren
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1-Lokman Ali Albayrak
     2-Hatice Gülle
     3-Saadet Münevver
     4-Şener Düzgün
     5-Hüsnü Kalkan
     6-İlyas Berber
     7-Eyüp Güzel
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1-Deniz Badem
     2-Ali Akgül
     3-Uçar öztürk
     4-Evren Demircan
     5-özlem Zeylan
     6-Gökçe Yılmaz
     7-Fikret Sancaklı
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1-Yaşar Göktaş
     2-Adem Köse
     3-Güzin Koçak
     4-Vedat Kahraman
     5-Hüseyin Kahya
     6-Gökhan Ortanca
     7-Türkan İnce
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-Hasan Eminoğlu
     2-Şahin Bayraktar
     3-Nurettin Gerçek
     4-Ekrem özkan
     5-Ülkü Bilgin
     6-Orhan Simit
     7-Salih Kahraman
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1-Necati Eker
     2-Nurhayat özdemir
     3-Ali Sait Çatar
     3-Tuncer Aksoy
     4-Jale Tapşın
     5-önder Yıldırım
     6-Fikret İp
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Hüseyin Tanas

– – – – – – – – – – – – – – -

SİİRT

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Siirt’in milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Afif Demirkıran
     2- Osman ören
     3- Bayram Kızılay
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Medeni Sevgi
     2- Melek Demirbaş
     3- Mehmet Ağırdil
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Muhdi Koyuncu
     2- Kamile Balcı
     3- Abdullah Hezer
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Aykut Gümüşkaynak
     2- ömer Ereğiz
     3- Emine Karasu
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Gülsen Akdoğan
     2- Mehmet Yavaşi
     3- Bahattin Karaman
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- İdris Yıldız
     2- Abdullah Bilgili
     3- Dursun Şengan
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Mehmet Emin Aydın
     2- Süleyman Engin
     3- Şakir Erol
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Davut Ertek
     2- Hacı Osman Alaşhan
     3- Perihan Efeoğlu
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Nuray Yenil
     2- Emine Banu Budak Şamiloğlu
     3- Duygu Boyoğlu
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Fatih Taş
     2- Nihat Demirata
     3- Yeter İnce
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- İhsan Uzun
     2- Muhdi Tarhan
     3- Murat Veysi Gökmen
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Doğan Demirel
     2- Seyfettin Kol
     3- Hayrettin Dayanan

– – – – – – – – – – – – – – -

SİNOP

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Sinop’un milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Ersoy
     2- İbrahim Felek
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Rahmi özdemir
     2- Hamdi Kabaer
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Engin Altay
     2- Abdullah Şişek
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Yaşar Aydın
     2- Ekrem Yıldırım
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- İsmail Ergün
     2- Halil Ergün
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Serdar Aktan
     2- Ayhan Topçu
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Hüseyin Cavit Üçüncüoğlu
     2- İsmail Teziç
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Fehmi Arslan
     2- Kemal Yılmaz
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Recep Büyükkayıkçı
     2- Hüseyin Şen
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Metin Oktay Fındık
     2- Nazım Demiray
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Gürhan Rahmi Koçbay
     2- Mustafa Çalım
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Hüseyin Murat Yurttaş
     2- Etkin Bilan Eratalay
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Murat Altın
     2- Çetin Ural
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ali Doğan
     2- Ahmet Çetin
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Davut Çalhan
     2- Hilmi Kara

– – – – – – – – – – – – – – -

SAMSUN

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin geçici aday listeleri, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.
     Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Samsun’un milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mustafa Demir
     2- Suat Kılıç
     3- Cemal Yılmaz Demir
     4- Tülay Bakır
     5- Akif Çağatay Kılıç
     6- Ahmet Yeni
     7- Kamuran özden
     8- Aslan Karanfil
     9- Mehmet Taşan
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Vedat Çınaroğlu
     2- Kadir Bıçakçı
     3- Fahrettin Canbolat
     4- Levent Güneş
     5- Aygül Aydın Durmuşoğlu
     6- Harun özden
     7- Fethi Zeki Sayar
     8- Nedret Taşar
     9- Yaşar Şenocak
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Haluk Koç
     2- Ahmet İhsan Kalkavan
     3- Kemal Zeybek
     4- Fatma Necile Çokay
     5- Cengiz Sezgin
     6- Osman Zümrüt
     7- Neşe Kangüleç
     8- Müşfik Veysel Erdoğan
     9- Orhan Aykanat
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Sait Kocaman
     2- Ersal Gemici
     3- Aşkın Kırımlı
     4- Saadet Karaca
     5- Cuma Ercan
     6- Çelebi Şahin
     7- Seyhan Can
     8- Müzeyyen Aydın
     9- Mehmet Mercan
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Rıfat Yılmaz
     2- İsmail Ev
     3- Necati Köksal
     4- Alipaşa Albayrak
     5- Medine Çetin
     6- Galip Salkum
     7- Şükrü Kaya
     8- Mercan Çelik
     9- Gamze Yalçınkaya
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Hakan Zer
     2- Nesrin Bilgiç
     3- Serpil Altuntaş
     4- Gonca Tuna
     5- Vedat Hacıoğlu
     6- Yaşar Kuru
     7- Cemil Şahin
     8- Fahri Kuru
     9- Recep Bilgiç
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Hasan Bayram Var
     2- Ali Okutan
     3- Salih Şen
     4- Faik Dündar
     5- Süleyman Karagöz
     6- Aydın Hacıhüseyinoğlu
     7- Necati Yusufoğlu
     8- Muharrem Kayaer
     9- Dursun Ağca
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Korkmaz
     2- Şeref Yaman
     3- Salih Derebey
     4- Enver Eriş
     5- Ahmet Piloğlu
     6- Ahmet Gürkök
     7- Gülnur Gürkök
     8- Mehmet Baloğlu
     9- özlem Tuylu
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Ahmet Demircan
     2- Hasan Tahsin Şengül
     3- Kemal özdemir
     4- Nur Seda Şener
     5- Faruk Sayın
     6- Ünal örel
     7- Yusuf Demircioğlu
     8- Ferhat Ayyıldız
     9- Mehmet Cürebal
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Osman Çakır
     2- Cemalettin Şimşek
     3- İbrahim özyer
     4- Turan öz
     5- Gürhan Gündüz
     6- Nermin Ülker
     7- Yücel Şahin
     8- Ahmet Yardım
     9- Nuray Yılmaz
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Murat Namlıoğlu
     2- İsmail Ok
     3- Nuh özbulut
     4- Mehmet Uyar
     5- Kazım Karaman
     6- Nurten Ok
     7- Murat Ülker
     8- Burhan Yılmaz
     9- İbrahim Eybek
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Belma Nur Kartal
     2- Mahmut Çelik
     3- Gülser Aksoy
     4- İsa Şahin
     5- Nilgün Atalay
     6- Necmettin Bülent Umut
     7- Mehmet Atilla Berberoğlu
     8- öznur Gevze
     9- Ecmel Al
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Osman Altun
     2- Ferdi Dursun
     3- Okan Ayan
     4- Mustafa Yavuz
     5- Muharrem öztürk
     6- Cihangir Sorgıt
     7- Sonnur Yılmaz
     8- Cennet Gökmen
     9- Elife Tekin
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Karabacak
     2- Şahin Polat
     3- Bilal Mürtezaoğlu
     4- Rasim Kani
     5- Fatih Ay
     6- Süleyman Demir
     7- Murat Aydın
     8- Mehmet Çelebi
     9- Bayram Candan
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Oktay Ergör
     2- Mehmet Orhon Ergin
     3- İsmail Hakkı Saral
     4- Selma Alper
     5- Ayşe Yürükoğlu
     6- Atila Uzun
     7- Yaşar Niyazi Kılıç
     8- Mazhar Ergürtuna
     9- Alime Aslan
    
     BAĞIMSIZ
    
     Erdal Eski
     İsmail Çelik

– – – – – – – – – – – – – – -

SİVAS

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Sivas’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- İsmet Yılmaz
     2- Mesude Nursuna Memecan
     3- Hilmi Bilgin
     4- Ali Turan
     5- Adem Yıldırım
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Nurhan Mursal
     2- Muammer Sözübek
     3- Fadime Amaç
     4- Aşur özer
     5- Necati Kılınç
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Malik Ecder özdemir
     2- Metin Keskin
     3- Etem Erdal Erşan
     4- Baki Çoban
     5- Bülent Renda Deniz
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Satılmış Başkavak
     2- Gazal Polat
     3- Ebru Ünal
     4- Cemal Dursun
     5- Ertuğrul Ünlütürk
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Muhammet Emin Ural
     2- Nermin Başer
     3- Yakup Altıntop
     4- Kezban Ural
     5- Şerife Zaim
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Zahide Akgül
     2- Yaşar Haluk B. önol
     3- Mukaddes Yıldırım
     4- Savaş Koç
     5- Okan Oktay
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Cemil Laçiner
     2- Samet Sami Temel
     3- Dursun Coşar
     4- Osman Gönay
     5- İsmail Yeşildağ
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Cihan Deneyci
     2- Faik Yücel
     3- Bekir Tellioğlu
     4- Süreyya Deneyici
     5- Aynur Işıklar
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Halil İbrahim Karademir
     2- Adem Arslan
     3- Sebati Manav
     4- Burhan Pınarbaşı
     5- Ferhat Korkmaz
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Hüsnü Yusuf Gökalp
     2- Cemal Çevik
     3- Ünal Coşkun
     4- İsmahan Aydın Göze
     5- Muammer Demirci
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Ali Kalem
     2- İnci Türkel
     3- Aynur Aydın
     4- Esen Akgün
     5- Gönül Tülay Moltay Kayaöz
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Nimet Çakıcı
     2- Remzi öztürk
     3- Güngör Keleş
     4- Erengül Kaya
     5- Fatma Pınar Arslan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Ercan Uzmay
     2- Gülser Vacid
     3- Ali Doğan
     4- Nevzat Polat
     5- Ali Cırık
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Çetin Aygün
     2- Hikmet Kuzu
     3- Hatice Bilgin
     4- Ahmet Karaman
     5- Şeref Ağca
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Ümit Çubuklu
     2- Soydan Kadir Karasu
     3- Fuat Taşdemir
     4- Şehriban Deniz
     5- Taner Yılmaz
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Abdüllatif Şener

– – – – – – – – – – – – – – -

ŞIRNAK

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Şırnak’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Mehmet Emin Dindar
     2- Mehmet Tatar
     3- Nazan Birlik
     4- İbrahim Baykal
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- İsmet Bilir
     2- Mehmet Bayar
     3- Tuba Ünlü
     4- Zekeriye Bülent Bulut
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Kıydem ökten
     2- Osman Yeren
     3- Hişyar Budak
     4- Sadun Sezer
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Yaşar Orhan
     2- Mehmet Yavaş
     3- İbrahim Çavuş
     4- Şeyma Geçioğlu
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Razi Tatar
     2- Sait Bilik
     3- Ahmet Atak
     4- Agit özden
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- İskan Uçar
     2- ömer Arasan
     3- Selim Binzet
     4- Orhan Cumur
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Hakim Zeyrek
     2- Hakan Atmaca
     3- Erdal özdemir
     4- ömer Çiçek
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Nesrullah Kelekçi
     2- Dursun Tamnan
     3- Mikail Çakır
     4- Mehmet Hanifi Andiç
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Fırat Noyan
     2- Gürkan Baki
     3- Esra Nehir
     4- Halil Erel
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Ahmet Türk
     2- Hüseyin Tolan
     3- Ertuğrul Ural
     4- Yaşar Karaca
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Haci Güneş
     2- Yahya Aydoğdu
     3- Kemal Durmaz
     4- Fatih Çaltı
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Mesut Babat
     2- Erdal Barkın
     3- Übeydullah Babat
     4- Mehmet Yağan
    
     BAĞIMSIZ
    
     Dirayet Taşdemir
     Faysal Sarıyıldız
     Hasip Kaplan
     Selma Irmak
     Abdulkerim Pusat

– – – – – – – – – – – – – – -

ŞANLIURFA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Şanlıurfa’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Faruk Çelik
     2- Seyit Eyyüpoğlu
     3- Mehmet Kasım Gülpınar
     4- Mehmet Akyürek
     5- Zeynep Armağan Uslu
     6- Halil özcan
     7- Mahmut Kaçar
     8- Abdulkadir Emin önen
     9- Yahya Akman
     10- Abdulkerim Gök
     11- Bekir Eren
     12- Zeynep Müjde Sakar
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Mustafa Polat
     2- Şemi Şemsettin Çakır
     3- Namık Kemal Cirit
     4- Mehmet Tataş
     5- Muzafer Yağmur
     6- Ş. Müslüm Derici
     7- Mehmet Emin Atmanoğlu
     8- Ahmet Açmaz
     9- Mehmet Bağış
     10- Necmettin Kara
     11- Mahmut Tokmak
     12- Mehmet Dam
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ferhat Karataş
     2- Süleyman Gök
     3- İbrahim Hatipoğlu
     4- Naile Şükran Yalçın
     5- Güler Yılmaz
     6- ömer Çağdaş
     7- Fatma öztay
     8- Emine Müsri
     9- ömer Faruk Atbinici
     10- Türkan Ayas
     11- Mehmet Ekinbaş
     12- Mehmet özüelik
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Seydi Ateş
     2- Hacı Ateş
     3- ömer Yıldırım
     4- Hacı Kubilay
     5- Mehmet Akan
     6- Metin Dertli
     7- Hüseyin Sivaslıoğlu
     8- Mehmet Gazi Külek
     9- İbrahim Halil Emrullah
     10- Aykut İncearık
     11- Zekiye Nacar
     12- Nimet Karakaya
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Halil Çiftçi
     2- Mehmet Emin Erdimez
     3- Ali Kaçan
     4- Hacı Karadaş
     5- Ramazan Zeydoğlu
     6- Mehmet Hanifi Çelik
     7- Mehmet Taşçı
     8- Mehmet Cengiz
     9- Faruk Seyhanlı
     10- Salih Şipak
     11- Hasan Çavana
     12- Mahmut Apaydın
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Abdurrahman Kırıkçı
     2- Mahmut Birlik
     3- Mehmet özmodanlı
     4- Hacı ömer Faruk Bayram
     5- Ahmet Serkan Arıcı
     6- Faruk Yaşar
     7- Gülsen Çölgeçen
     8- Mehmet Münir Altıparmak
     9- İshak Bıdık
     10- Adnan Altınsulu
     11- Mehmet Kahyaoğlu
     12- Demir Evcin
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Muzaffer Çakmaklı
     2- İbrahim özyavuz
     3- Mahmut Subaşı
     4- Ahmet Keleşabdioğlu
     5- Ahmet Çoban
     6- Aziz Aslan
     7- Emine Ağaç
     8- ömer Altınyüzük
     9- Abdullah Fatiştooğlu
     10- Fahrettin Akbaba
     11- Murat Erdoğdu
     12- Ülkü Cengiz
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Mevlut Koyunsever
     2- Serdar Gümüştaş
     3- Mehmet Ali Galyan
     4- Nuh Okur
     5- Nuri Uzunağaç
     6- Remziye Akel
     7- Celal Çakın
     8- Mehmet Sami Doğan
     9- Hikmet Kılıç
     10- Hasan Merey
     11- Kadri Uruk
     12- Fevzi Saz
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- ömer Yalçın Ceret
     2- Mehmet Altıntaş
     3- Ayşe Ekinci
     4- Perihan Hüner
     5- Neslihan Eroğlu
     6- Serap özüelik
     7- Merih Delibalcı
     8- Semra Ceylan
     9- Deniz Ünver
     10- Canan Harmancı
     11- Tayfun Ünlütürk
     12- Meltem Başbuğ
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Mehmet Çamdireg
     2- Ali Adıgüzel
     3- İbrahim Yıldız
     4- İsmail Tekeboğan
     5- Mehmet Aslanlı
     6- Hatice Çayırcı
     7- Kenan Civaoğlu
     8- Mustafa Civaoğlu
     9- Süleyman önder
     10- Mehmet Delibaş
     11- Yusuf Gökhan Türk
     12- Mehmet Açıkgöz
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- İsa Bucak
     2- Mahmut Karaoğlan
     3- Fadıl Yüksel
     4- Mehmet İsa Elçi
     5- Cumali Kolkara
     6- Halil Gümer
     7- Ali Başak
     8- Mehmet özgürcü
     9- Ahmet Yasin Kaplan
     10- Bekir Kolkara
     11- Ahmet Keseroğlu
     12- Mehmet Kolkara
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Emin Durak
     2- Mahmut Çerkez
     3- Ahmet Alban
     4- Halil Doğan
     5- Şeref Burç
     6- Netice Kaya
     7- Erkan Atmanoğlu
     8- Mehmet Emin Bilgin
     9- Mehmet Atmak
     10- Ali Coşkun
     11- Ahmet Kılıç
     12- Mehmet Kurt
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Mahmut Cevheri
     – Ahmet Ersin Bucak
     – Lütfü Doğru
     – Zülfükar İzol
     – İbrahim Tatlıses
     – ömer Uçar
     – Zeynel Fatih Şıhanlıoğlu
     – İbrahim Ayhan
     – İbrahim Binici
     – Mehmet Dilan

– – – – – – – – – – – – – – -

TEKİRDAĞ

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Tekirdağ’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Tevfik Ziyaeddin Akbulut
     2- özlem Yemişçi
     3- Sait Yazı
     4- Mestan özcan
     5- Mustafa Yenel
     6- Hakan Şık
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Nazmi Güner
     2- Hakan Güler
     3- Ahmet Şeniz
     4- Alper Erdönmez
     5- Kemal İşcan
     6- Mustafa Yürük
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Faik öztrak
     2- Candan Yüceer
     3- Emre Köprölü
     4- Gülferah Güral
     5- Şerafettin Kurt
     6- Ayhan Civan
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Erdal Koçer
     2- Meryem Koçer
     3- Veli Bölük
     4- Gülhan Erol
     5- Hatice Akay
     6- Şaziye Türkeli
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Sevim Ateş
     2- Kazım Şen
     3- Mürüvvet Sofu
     4- Bahattin Yerlikaya
     5- Fikret Kütükoğlu
     6- Zeynep Aslı özdemir
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Veli Göktepe
     2- Tarık Şen
     3- Aykut Güçlü
     4- Cengiz öztabak
     5- Nesrin Beyaz
     6- Yavuz Güzelsoy
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Muhammet Yalçın
     2- Bülent Şahin
     3- İbrahim Gündüz
     4- Taner Düzyurt
     5- Abdullah Gümüş
     6- Mukadder Seis
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Hasan Salih Hoşboy
     2- Tuncay Biltekin
     3- Ayhan Bakırcıoğlu
     4- Dilek Gündoğdu
     5- Rafet Çelebi
     6- Kadir Avcıoğulları
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Zeynel Şen
     2- Cansu Helin Yarar
     3- Ramazan Tahir Eke
     4- Abdullah Koca
     5- Hasan Tüfekçi
     6- Yaşar Caymaz
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Bülent Belen
     2- Hamdi Budak
     3- Belma Kuvancı
     4- Bahadır Baykal
     5- Fikret Yıkılmaz
     6- Ergün Vardar
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Emrah Akansu
     2- Enver özdemir
     3- Metin Karaca
     4- Emine özdemir
     5- Atiye Sökük
     6- Mehmet Bayırlı
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Fırat Taşdan
     2- Serkan Sayar
     3- Tarık Ekşi
     4- Murat Kaynak
     5- Filiz Demir
     6- Remziye öztürk
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Salih Küpelioğlu
     2- İsmihan Tunç
     3- Bekir ökten
     4- Mehmet Kula
     5- Murat Yıldız
     6- Can Demir
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Arzu Mandalı Sucu
     2- Gülnur Sangdıç
     3- Cezmi Yüce
     4- Tacettin İkiz
     5- Kadri Taysen
     6- Kazım Haldun Eroğlu
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Cenab Ersöz
     – Zafer Şen
     – Kerem Tosun

– – – – – – – – – – – – – – -

TRABZON

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Trabzon’un milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Faruk Nafız özak
     2- Erdoğan Bayraktar
     3- Aydın Bıyıklıoğlu
     4- Safiye Seymenoğlu
     5- Yunus Karabela
     6- Salih Cora
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Nihat Hekimoğlu
     2- İsmail İnan
     3- Lale Murathan
     4- ömer Turan
     5- Hasan Marabaoğlu
     6- Gülden Katipoğlu
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Volkan Canalioğlu
     2- Ali Türen öztürk
     3- Sedat Gözaçan
     4- Güzide Uzun
     5- Ahmet Kaya
     6- Ali Koç
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Devrim Osmançelebioğlu
     2- Celal Kukul
     3- Suna Şen
     4- Neşe Dilek Türtat
     5- Nezihat Uçar
     6- Naime Akbay
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Mutluoğlu
     2- Yahya Demeli
     3- Şenol Demet
     4- Kenan Sarı
     5- Yüksel Soytürk
     6- Hasan Ali Mumcu
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- İbrahim Akınet
     2- Melike Aydın Meşeli
     3- serpil Gaygusuz
     4- Nurullah Çokaklıoğlu
     5- Meral öbekci
     6- Ayşe Bahçeci
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Muhittin Hamdi Yıldırım
     2- Ümit İsmailçebioğlu
     3- Necati Eraydin
     4- Mustafa Yılmaz
     5- Mehmet uz
     6- Mustafa Güney
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Alper Sert
     2- Aziz Ali Alparslan
     3- Ayşe Köroğlu
     4- Davut Holoğlu
     5- Abdullah Altuntaş
     6- Bülent Çevik
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Şeref Malkoç
     2- İsmail Hakkı Küçükali
     3- Ali Haydar Baş
     4- Mehmet Arif Köroğlu
     5- Ahmet Aktoğan
     6- Murat İskender
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Koray Aydın
     2- Halil Memiş
     3- Sabri Sadıklar
     4- Hayriye Nurcan Yazıcı
     5- Rahmi Coşkun
     6- Osman Karaduman
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Servet Gedikli
     2- Arif Hacıoğlu
     3- Ahmet Taş
     4- Tuğçe Ersez
     5- Fatmana özbek
     6- Canan Baleren Ek
    
     TÜRKIYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Erkan Yıldız
     2- Avni Sevinç
     3- Murat Kara
     4- özlem Koç
     5- Çiğdem özmen
     6- Nurcan Topal
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Ali Küçük
     2- Kadriye Kurdoğlu
     3- Ayhan Aslan
     4- Ahmet Verep
     5- Nilhan Kaptan
     6- Sultan Bayraktar
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Korkut
     2- Yavuz Ağıralioğlu
     3- Yılmaz Şen
     4- Mustafa Aksoy
     5- Haşim Aykurt
     6- Mahmut Güler
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hadiye Solmaz
     2- Ekrem Eski
     3- Hacıpir Abdioğlu
     4- Hakan Bayraktar
     5- Leyla Küçük
     6- özlem Ataman
    
     BAGIMSIZ
    
     – Hüseyin Cafer Karahasan
     – Katip Çolak
     – Bülent Baş
     – Hüseyin Karahan

– – – – – – – – – – – – – – -

TOKAT

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Tokat’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Zeyid Aslan
     2- Şükrü Ayalan
     3- Dilek Yüksel
     4- Celil Göçer
     5- Cüneyt Aldemir
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- ömer Yeleser
     2- Yusuf Eraslan
     3- Ali Demir
     4- Abdullah Göktürk
     5- Galip Aktaş
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Orhan Düzgün
     2- Cevat Atılgan
     3- Fedai Toyran
     4- Esat Erdönmez
     5- Sinan Yavuz Yavaş
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Mustafa Gürsoy
     2- Nermin Yaş
     3- Gölüzar Aydın
     4- Nurten Yıldız
     5- Rıza Durna
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Yılmaz
     2- İbrahim özyurt
     3- İsmail Uca
     4- Salih Akkoç
     5- İsmail Gürüf
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mesut Doğan
     2- Bilal Metehan Aydın
     3- Cemal Güngör
     4- Mustafa özdemir
     5- Gökhan Aydın
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Erdal Düzgün
     2- Mehmet Üneş
     3- Alpaslan Akyüz
     4- Baha Burak İkikat
     5- Fahrettin Başara
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Reşat Doğru
     2- Cahit Açıkkapı
     3- Kemal Omrak
     4- Seldah Kara
     5- İbrahim Taşdemir
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Sibel Avar
     2- Vedat Yedibela
     3- Cevat Ulakçı
     4- Serkan Kurt
     5- Murat Gürel
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Zeynep Yıldız Koç
     2- Turan Doğan
     3- Nuri özen
     4- Şehriban özen
     5- Nuriye Yıldız
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Muhammed Kürşad Kaya
     2- Savaş Tekiner
     3- Muharrem Arı
     4- Bayram Demirel
     5- Ümit Lambacı
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Rüstem Ergen
     2- Hasan Koç
     3- Faruk Babur
     4- Hacı Mustafa Bora
     5- Nadire Kadiroğlu
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hasan Ertaş
     2- Erdal Keskin
     3- Celal San
     4- Hüseyin Uzuner
     5- İsmet Eşgül
    
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Yaşar Gençay

– – – – – – – – – – – – – – -

TUNCELİ

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin geçici aday listeleri, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.
     Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Tunceli’nin milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Cihan Açıkgöz
     2- Bedri Aşam
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Ahmet Geçer
     2- Veli Aydın
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Kamer Genç
     2- Hüseyin Aygün
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- İbrahim Gökçe
     2- Recep Akşit
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Işın Ünal
     2- İsmail Arslan
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Süleyman Yıldırım
     2- Azime Uzun
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Nevin Hedef
     2- Hıdır özüelik
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Zilfi Akbulut
     2- Murat Şahin
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Osman Akın
     2- Serkan Yıldız
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Emre Yağan
     2- Çiğdem Camkıran
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- İbrahim Aydın
     2- Kemal Durmuşoğlu
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Nusret özfidan
     2- İlhan Dinç
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Süleyman Can
     2- Bayram Çopuroğlu
    
     BAĞIMSIZ
     Ferhat Tunç Yoslun

– – – – – – – – – – – – – – -

UŞAK

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Uşak’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1-İsmail Güneş
     2-Mehmet Altay
     3-Hazim Sesli
    
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Muammer Uludoğan
     2-Sefa özcan Gebeş
     3-Ramazan Uğur
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1-Dilek Akagün Yılmaz
     2-Mustafa Aydın
     3-Erol Gilim
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1-Sedat Tuğcu
     2-Bahri Mercan
     3-Melik Sarı
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1-Hilal Gündüz
     2-Hatice Soydal
     3-Nasuh İrban
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1-Erdal özen
     2-Gökhan Girgin
     3-Zafer Hakan Solmaz
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1-Yunuz Acar
     2-Ramazan Eryılmaz
     3-Uğur Tunaboylu
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1-Hüseyin Akağaç
     2-İlker Güran
     3-Osman Yorulmaz
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1-Ethem Uludağ
     2-Mehmet Yaşar
     3-Raziye Çetin
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1-Metin Deniz Savaş
     2-Filiz Yüksel
     3-Emine Yıldırım
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1-Medine Akşit
     2-Mehmet Emin Akkoyunlu
     3-İbrahim Dertli
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1-Halil Sevim
     2-Cüneyt Deniz
     3-özlem öngörü
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1-Ramazan Korkmaz
     2-Celalettin Cengiz
     3-Gülşen Ballı
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1-Tuncer Kurucu
     2-Hatice Ergüven
     3-Ayhan Kurt
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1-Nihat Dıbırdık
     2-Zeynep Kavak
     3-Turgut Aydın

– – – – – – – – – – – – – – -

VAN

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Van’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Burhan Kayatürk
     2- Fatih Çiftçi
     3- Mustafa Bilici
     4- Gülşen Orhan
     5- Zahir Soğanda
     6- Abdulahat Arvas
     7- Necat Görentaş
     8- Hasan Karadaş
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Yalçın özmüş
     2- Mehmet Hanifi Yığrap
     3- Adnan Altın
     4- Zeydin Avcı
     5- Bülent Acar
     6- Şükran Karakoç
     7- Erol Kayhan
     8- Sedat Ceyhan
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Zahir Kandaşoğlu
     2- Mehmet Acar
     3- Abdulbari Melek
     4- Selim Karakuş
     5- Sabriye Çabuker
     6- Şahin Efendioğlu
     7- Nurettin Erörs
     8- Niyazi Çınak
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Bünyamin Muştu
     2- Adıgüzel Eraslan
     3- Necip Koç
     4- Elif Türer
     5- Ümmügülsüm Nazik
     6- Mustafa Has
     7- Mehmed Emin özdemır
     8- Saliha özdemır
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- İsmail Kırtay
     2- Erkan Şişman
     3- Galip İlhaner
     4- Kutbeddin Alataş
     5- Kadir Aslan
     6- Hayrettin Karasi
     7- Emrullah Emre Runa
     8- Hakan Doğru
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Fethullah Erbaş
     2- Fesih Maral
     3- Mevlüt Gündüz
     4- Muhamet Fevzi Arvas
     5- Sinan Yıldırım
     6- Memet Salih Ayten
     7- Ali Demir
     8- Mustafa Terim
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Halil İbrahim Elban
     2- Ahmet Karabulut
     3- Erkan Orhan
     4- Kenan Gönül
     5- Sinan Bilici
     6- Erbakan Baysa
     7- Arife Bildim
     8- özay İlhan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Kaçmaz
     2- Ahmet Erbaş
     3- Ümit Akdağ
     4- Mustafa Alkoç
     5- Ali özturan
     6- Turgut Lenk
     7- Yüksel Hanalp
     8- Mehmet Emin İnce
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Aysel Tekerek
     2- Sedat Cengiz
     3- Leyla Çiftçi
     4- Meral Doğar
     5- Zehra Kısmet
     6- Oya Benlioğlu Gülesan
     7- Nadide Korkmaz
     8- Melih Coşkun
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Salman Eke
     2- Halit Nişancı
     3- Hatice Furan
     4- Mustafa Soydan
     5- Mustafa Yetişgen
     6- Hasan özyanık
     7- Salih Yuğrtçu
     8- Turgut Bağlan
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Nihat Güleç
     2- Mehmet Taş
     3- Muammer Çolakoğlu
     4- Hasan Arıkiz
     5- Vahyedin Gökbörü
     6- Orhan Ergün
     7- Zülfükar Karayılan
     8- Zühdü Tahtacı
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Cahit Akbaş
     2- Metin Orakçı
     3- Caner Okuldaş
     4- Erol İspiroğlu
     5- Yaşar Bandırma
     6- Muzaffer Uyar
     7- Funda Turhal
     8- Remzi Işıktan
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Mustafa Sancak
     – Muhammed Ferhat Kesmez
     – Aysel Tuğluk
     – Süleyman Bayram
     – Kemal Aktaş
     – Fevziye Şıran
     – Cüneyt Caniş
     – İdris Ahi
     – özdal Üçer
     – Nazmi Gür

– – – – – – – – – – – – – – -

YALOVA

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Yalova’nın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Temel Çoşkun
     2- Mustafa Pehlivan
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Zafer Demirarslan
     2- Yüksel Durak
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Muharrem İnce
     2- Alattin Fitoz
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Sedat Yeşilköy
     2- Şahin Çoban
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Recep Yıldırım
     2- Ahmet Üstün
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Sezer Sevinçler
     2- Hüseyin Altaylı
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Mustafa Balta
     2- Dursun Güleç
    
     HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
    
     1- Akın Çakmak
     2- Ali Türk
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Halil İbrahim Büyükgümüş
     2- Osman Demirel
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Yusuf Bıyıklı
     2- Cumhur Ümit Serpen
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Mustafa Pehlivan
     2- Kevser Durakoğlu
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Murat Türkoğlu
     2- Taner Üstün
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Fatma Diner
     2- Reyhan Kasımoğlu
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Server Çoşar
     2- Talip Bayburtlu
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Hasan Hakan Bayraktar
     2- Durmuş Yiğit
    
     BAĞIMSIZ
    
     -Yaşar Okuyan
     -İhsan Çoşkun

– – – – – – – – – – – – – – -

YOZGAT

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre Yozgat’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Bekir Bozdağ
     2- Ertuğrul Soysal
     3- Yusuf Başer
     4- Abdulkadir Akgül
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Yavuz Erbaş
     2- Kıyası Başgül
     3- Recep Erdoğan
     4- Hacı İbrahım Demir
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Ali Ayık
     2- Ali Keven
     3- Burhan Sarıarslan
     4- Ergün Ersoy
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Tunç Şenel
     2- Vural Nasuhbeyoglu
     3- Dersim Demir
     4- Güleser Kulaksız
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- İbrahım Küçükoğuz
     2- Cafer Tayyar Dogan
     3- Nihat Çetın
     4- Veysel Cavlak
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- ömer Tansel
     2- Erdal özbey
     3- Ali Yoldaser
     4- Durmuş Köse
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Ramazan Yıldız
     2- Zülgarı Atpınar
     3- Mehmet Demirel
     4- Hüsnü Zeki
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Kazım Arslan
     2- Hasan özdemir
     3- Cıhangır Caner
     4- Çavus Başer
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- Mehmet Ekici
     2- Sadır Durmaz
     3- Mehmet Ali Çakır
     4- Nevzat Kemal Adıbelli
    
     DOGRU YOL PARTİSİ
    
     1- Murat Asıl
     2- Rafet öncül
     3- Ali Bayar
     4- Mesut Bağcı
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Bektaş Gelbal
     2- Fatıma Erol
     3- Neslihan Sen
     4- Murat özkan
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Sezer Erdoğan
     2- Eyüp Ateş
     3- Okan Erdoğan
     4- Fethı Yılmaz
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Selahattın Şenliler
     2- Tuçe Tuğba Aydoğmuş
     3- Mustafa Çıtak
     4- Ethem Yücel
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Nuriye Koçak
     2- Bülent Erol
     3- Eyuphan Erol
     4- Mustafa Karaçınar

– – – – – – – – – – – – – – -

ZONGULDAK

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici aday listelerine göre, Zonguldak’ın milletvekili adayları şöyle:
    
     ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
    
     1- Köksal Toptan
     2- Ercan Candan
     3- özcan Ulupınar
     4- Hüseyin Yılmaz
     5- Polat Türkmen
    
     DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Hakan Karagüzel
     2- Recep Üstün
     3- Mustafa Adil özkan
     4- Yunus Emre Beşinci
     5- Muammer Salman
    
     CUMHURİYET HALK PARTİSİ
    
     1- Mehmet Haberal
     2- Ali İhsan Köktürk
     3- Neriman Posbıyık
     4- Erol Sarıal
     5- Ünal Demirtaş
    
     EMEK PARTİSİ
    
     1- Hayri Kuş
     2- Seyfullah Yılmaz
     3- Gülcan Erdem
     4- Serpil Türkoğlu
     5- Satı Oğuz
    
     MİLLET PARTİSİ
    
     1- Ahmet Gümüşefe
     2- Hasan Bıldırcın
     3- Rifat Aslıipek
     4- Huriye Erdem
     5- Hatice Erciş
    
     LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
    
     1- Yusuf Çolak
     2- Umut Salta
     3- Yasemin Gökdemir
     4- Eyüp Taşpınar
     5- Aysun Aktaç
    
     SAADET PARTİSİ
    
     1- Şahin Kalça
     2- Uğur özmekik
     3- Burak Erol
     4- Salih Dönmez
     5- Hanife Aydın
    
     HALKIN SESİ PARTİSİ
    
     1- Ahmet Gül
     2- Emrullah Erdoğan
     3- Hüsamettin Emanet
     4- Hülya Demiröz
     5- Serkan Doğan
    
     MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
    
     1- İlhami Yılmaz
     2- Oğuz Turhan
     3- Semih Çolak
     4- Ahmet Tunç Yavuztürk
     5- İsmet Karcı
    
     DOĞRU YOL PARTİSİ
    
     1- Hülya öztürk
     2- Hülya Altun
     3- Ali Galip Zaman
     4- Ceylan özdemir
     5- Nurten Gün
    
     TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
    
     1- Bilgütay Hakkı Durna
     2- Sami Baykut
     3- Hulusi Sevimli
     4- Cafer Tayyar Aksu
     5- övünç Ballı
    
     MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
    
     1- Hülya Yılmaz
     2- Orhan Okumuşoğlu
     3- Cevat Yılmaz
     4- Hakan Elbir
     5- Erdem Avcı
    
     BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
    
     1- Ahmet Pulat
     2- Nizamettin Halıcıoğlu
     3- Sefer Eren
     4- Gamze özmen
     5- Serkan Günaydın
    
     DEMOKRATİK SOL PARTİ
    
     1- Nurhan Başoğlu
     2- Kenan Yıldırım
     3- Deniz Sinoplu
     4- Cafer Ercan
     5- Arife Oğuzüınar
    
     BAĞIMSIZ
    
     – Mehmet Akkaya
     – Ali Uzun

Kredi kartlarında kart aidatı almıyoruz kurnazlığı
Demirtaş'tan sert sözler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>