Başbakan Yıldırım şehit sayısını açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Yıldırım “Darbe kalkışmasında 208 şehidimiz var, 60’ı polis, 3’ü asker, 145’i sivil” dedi.

Yıldırım’ın konuşmasında öne çıkan başlıklar:

Türkiye büyük beladan daha kurtulmuştur. Bu kalkışma milletimizin ülkesine sahip çıkmasıyla başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Başta Cumhurbaşkanımızın ‘gerekirse biz bedel ödeyelim’ anlayışıyla başkomutanımızın iradesiyle gereken adımları geciktirmeden atmasıyla olmuştur.

TSK GÖZBEBEĞİMİZDİR

Ayrımız gayrımız yok biz Türkiye’yiz. Hayatını ortaya koyan sivil ve polisşehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Canilerle silahlı kuvvetlerimizi aynı tutmayın TSK gözbebeğimizdir.

MİLLETİMİZE MİNNETTARIZ

Tanklara rağmen meydanlardan ayrılmayan aziz milletimize minnettarız. Bu işe kalkışanlar şunu bilmelidir ki dökülen her kanın hesabını vereceklerdir. Bu hesabı sormadan bize bu dünyada da öteki dünyada da rahat yoktur.

“208 ŞEHİDİMİZ VAR””

“Darbe kalkışmasında 208 şehidimiz var, 60’ı polis, 3’ü asker, 145’i sivil 1491 yaralımız var. Gözaltına alınan şahıs 7 bin 543 kişi, 100 polis 6038 asker, 750 hakim savcı, 650 sivil, 316 kişi şu an itibariyle tutuklandı.Darbecilerden ölü olarak ele geçirilen 24, yaralı olarak 50 kişi ele geçirildi.

2 bin 745 hakim ve savcı hakkında açığa alma kararı verildi. 1500’e yakın kamu görevlisi hakkında açığa alınma işlemi başlatıldı, devam edecek. 7 bin 543 şahıs gözaltına alındı. Bunlar değişebilir. 316 tutuklama var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Başbakan Yıldırım şehit sayısını açıkladı için yorumda bulun

    Başbakan Yıldırım şehit sayısını açıkladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Başbakan Yıldırım şehit sayısını açıkladı için ilk yorumu yapabilirsin.