4 Eski Bakan Yüce Divan’a gönderilmedi

Okunuyor | 4 Eski Bakan Yüce Divan’a gönderilmedi

Soruşturma Komisyonu Başkanı AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, yaklaşık 3,5 saat süren toplantının ardından alınan kararı basın mensuplarına açıkladı. Köylü, Komisyon’un 5’a karşı 9 oyla eski bakanların Yüce Divan’a gönderilmemesine karar verdiğini bildirdi.

Köylü, Gerekçelerini, kararımızda yazacağız. Her Bakan ve her suçla ilgili olarak üyeler görüşlerini tek tek belirtti. Sonuç itibarıyla bu şekilde bir karar ortaya çıktı. Herkes, her Bakan ve isnat edilen fiilleriyle ilgili görüşünü söyledi. Ona göre oylama yapıldı.  Köylü, 9 Ocak’a kadar raporlarını TBMM Başkanlığı’na sunmaları gerektiğini hatırlatarak, raporun TBMM Genel Kurulu’nda görüşüleceğini söyledi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi Mesut Dedeoğlu, dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilmemesi kararıyla ilgili olarak, “Sayısal çoğunlukla Yüce Divan’a göndermediler ama vicdanlarda hiçbir zaman aklanmayacaklar” dedi. Dört eski bakanın mahkemeden kaçırıldığını ifade eden Dedeoğlu, “Bugün TBMM’nin yaşamaması gereken, vicdanların sızladığı bir gün. Bunu siyasetin hukuka müdahalesi olarak telakki ediyoruz. TBMM gelecek nesillere de çok kötü örnek gösterdi” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın