Türkiye okuyor, Isparta okuyor

Isparta - Mart 6, 2018 6:28 pm A A

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kitap Fuarı Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinde 5. gününde de birbirinden değerli yazarları ağırlamaya devam etti.

Yazarlar ile buluşan binlerce kitapseverde aldıkları kitapları imzalatmanın mutluluğunu yaşadı. Fuarın 5. gününde İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş sevenleriyle buluştu. Karataş, okuyucularıyla imza gününde bir araya gelirken, ayrıca konferans salonunda da vatandaşlarla söyleşide bulundu.

Prof. Dr. Mustafa Karataş için hazırlanan stant önünde yüzlerce kitapsever imza için uzun kuyruklar oluşturdu. Karataş kendisine gösterilen ilgiden dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ında ailesi ile birlikte katıldığı imza günü ve söyleşi de duygularını aktaran Karataş, “Isparta’daki bu fuarda bulunmaktan son derece memnunum” dedi.

Ayrıca, kitap fuarında bir önceki gün imza günü düzenleyen Pelin Çift ve İclal Aydın da, okurları tarafından kendilerine gösterilen ilgiden dolayı duydukları mutlulukları dile getirdi. Yazar Pelin Çift, “Isparta programımı pazartesi gününe ancak ayarlayabildim ama ona rağmen Ispartalıların teveccüh gösterdiklerini görüyorum. Sağ olsunlar işlerini, evlerini hatta bazı çocuklar, öğrenciler de var. Çok güzel bir organizasyon olduğunu gördüm. Hem temiz, hem ferah. Bazı kitap fuarları iç içe oluyor. O insanı daraltabiliyor. Burada görevli arkadaşlarımızda çok yardımcı oluyor. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olduğunu görüyorum. 2.’si düzenlenmiş bir geçen seneki tecrübesi var. Buna rağmen çok başarılı buldum. İnşallah gelecek senelerde de bu vesileyle buluşuruz” dedi.

‘Çok mutluyum, kitaplarım bitmiş’ diyen Yazar İclal Aydın da, “Bir yazar daha ne kadar mutlu olabilir. Bir şehirde kitap fuarı açılıyor, yazar oraya geliyor ve diyorlar ki kitap bitti son kitabı ben aldım. Her yazar arkadaşımın aynı mutluluğu yaşamasını isterim. Aynı zamanda bu bir fuarın ne kadar amacına ulaştığını göstermektedir. Türkiye okumuyor diyorlar, ama Türkiye okuyor, Isparta okuyor” görüşlerinde bulundu.
Yazarlardan aldıkları kitaplarını imzalamalarını bekleyen kitapseverlerde, “Kitabı imzalatacağım için çok heyecanlıyım. Çok çeşitli kitaplar var, bu imkanları bulamayanlar var. Çok şanslıyız. Bizlerde elimizden geldiğince kitap alarak okumaya çalışıyoruz. Bizi yazarlalar, yayınevleriyle ve kitaplarla buluşturan başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

Kitap fuarının 5.gününde de Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, yazarlar, yayınevleri ve kitapseverleri fuarda yalnız bırakmadı. Tek tek yayınevlerini gezen yayınevi görevlileri ve yazarlarla bir araya gelen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın minik kitapseverlere de kitap hediye etti.

2.Kitap Fuarında 7 Mart 2018 Çarşamba günü Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinde şu yazarlar yer alacak:
Erol Altun, Hidayet Karakuş, İbrahim Ünsal, Tuncel Altınköprü, Suat Turgut, Semra Çöl, Hasan Basri Bilgin, Savaş Ünlü, Ercan Kesal, Mehmet Kemal Erdoğan, Hasan Tanrıverdi, Erol Büyükmeriç, Burcu Bahar, Fikret Eroğlu, Barış Şimşek, Feride İlgün, Bilal Özbay, Yahya Türkeli, Öztürk Acun, Bekir Manav, Erkan İşeri, Gülşen Gazel ve Feyza Altun

Isparta - 6:28 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER