Samsung Galaxy A9'un çıkış tarihi belli oldu

Samsung Galaxy A9 şu özelliklere sahip olacak: 8 çekirdekli İşlemciye sahip Snapdragon 620 yongaseti, Snapdragon 620 yongasetine; Adreno 510 grafik işlemcisi eşlik ediyor.
5.5 inçlik Dokunmatik Kapasitif Ekranın sahip olduğu çözünürlük Full HD: “1920×1080”. 3 GB ana belleği, Samsung; Galaxy A9 için uygun görmüş.
Telefon ilk olarak Eylül ayında ortaya çıkmıştı. Kısa bir süre önce de performans testine tabii tutulmuştu. Testle ilgili sonuçlar; Geekbench 3 veri alanı tabanlı.
Yeni telefon A3, A5, A7 serisine bir yenilik katacak. A9; 2016 model bir A olarak karşımıza çıkacak. Çin’de ortaya çıkan Metal kasalı ilk Samsung telefon Alpha çok tutulunca A adıyla da diğer tüm Ülkelerde satışa çıktı ve popüler oldu.
Telefonda; Google’ın Taşınabilir Cihaz İşletim Sistemi Android Lollipop 5.1.1 yer alıyor. SamMobile’da yer alan bilgilere göre telefon, 2016 yılının ilk aylarında satışa çıkacakmış. Muhtemelen yeni yılın ilk ayları ile beraber telefon Android 6.0 Marshmallow’a da terfi etmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung Galaxy A9'un çıkış tarihi belli oldu için yorumda bulun

    Samsung Galaxy A9'un çıkış tarihi belli oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Galaxy A9'un çıkış tarihi belli oldu için ilk yorumu yapabilirsin.