Microsoft’tan Lumia kullanıcılarına uyarı

Microsoft bazı Lumia uygulamalarına destek vermeyeceğini duyurdu. Ekim 2015ten itibaren bazı programlardan desteği çekecek olan firma bunun nedenini, “Windows’taki fotoğraf deneyimini düzene koymak” olarak açıkladı. Desteği sona eren uygulamalar arasında Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer, Lumia Refocus, Lumia Panorama ve Video Uploader yer alıyor. Değişiklik sonrasında Storyteller, Beamer, Refocus ve Photobeamer, çevrimiçi olarak çalışmayı durduracak.

Windows 10 Mobile’a yükseltilecek
Microsoft, çevrimiçi hikayelerini saklamak isteyenlere Storyteller uygulamasını açmalarını, ardından çevrimiçi hikayeleri seçmelerini ve yayınlanan her hikayeye web üzerinde göz atmalarını öneriyor. Ardından saklamak istediğiniz tüm fotoğraf ve videoları web sitesinden indirmeniz gerekiyor.Lumia Panorama ve Video Uploader çevrimiçi olarak hizmet vermeye devam edecek olsa da, güncelleme almayacaklar. Microsoft, bu değişikliğin sebebini Windows 10′un Fotoğraflar ve Kamera uygulamalarına odaklanmak olduğunu söylüyor.Önceden yüklemiş olanlar kullanmaya devam edecek. Bahsedilen uygulamalar mağazadan kaldırılmış olsa da, telefonuna daha önce yüklemiş olanlar onları kullanmaya devam edebiliyorlar. Uygulamaların Windows 10 Mobile’a yükselttikten sonra da cihazdaki yerini koruyacağı söyleniyor. Bununla birlikte 30 Ekim 2015′ten sonra hizmetlerin kapanmasıyla bazı işlevler çalışmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Microsoft’tan Lumia kullanıcılarına uyarı için yorumda bulun

    Microsoft’tan Lumia kullanıcılarına uyarı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft’tan Lumia kullanıcılarına uyarı için ilk yorumu yapabilirsin.