İşte iPhone 7’nin bilinmeyenleri!

Her iPhone serisi ile bir önceki nesile göre daha fazla satışa ulaşarak büyüyen Apple, iPhone 7 ile ilgili ise iddialı geliyor.
Teknoloji - Mart 6, 2016 9:58 am A A

Son 6 ay içinde iPhone 7’nin arka kamerası, stereo hoparlörleri gibi yeni özellikleri hakkında birçok dedikodu çıktı. Şimdi de Japon Mac Otakara sitesi bu söylentileri doğrulayan yeni bir rapor yayınladı

iPhone 7’nin sırrı

Sitenin taze makalesine göre iPhone 7’de anten bantları kalkacak ve kamerası ise çıkıntısız olacak. Ayrıca kaynak muhtemelen stereo hoparlörlerin de telefondaki yerini alacağını belirtiyor.

Geçtiğimiz sene KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 7’nin 6.1 mm’lik iPod touch kalınlığında olacağını iddia etmişti. Mac Otakara bu konuda Ming-Chi Kuo ile aynı fikirde. Çünkü yeni raporda iPhone 7’nin iPhone 6s’den 1 mm daha ince olacağı not edilmiş.

Kaynağa göre iPhone 7’de kulaklık girişi kalkarken, daha ince Lightning portu yer alacak.Ancak site bu portun şu anda piyasada olan Lightning kabloları ile uyumlu olabileceğini iddia ediyor. iPhone 7’de aynı alüminyum alaşımının kullanılacağı (7000 serisi alüminyum) ve iPhone 6s gibi duya dayanıklı olacağı raporda yazılan diğer ayrıntılardan biri.

Teknoloji - 9:58 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER