Suriyeliler izin almadan Isparta’dan çıkamayacaklar

Isparta - Kasım 29, 2017 11:41 am A A

Isparta Valiliği, il sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı hizmeti veren kişi ve firmalar tarafından, Isparta’da geçici koruma kapsamında bulunan Suriyeli yabancılara yanlarında yol izin belgeleri olmaksızın bilet satılmasını ve il dışına çıkarılmalarını yasakladı. Yasaklara uymayanlara idari para cezası uygulanacak.

Alınan kararla, Isparta il sınırları içerisinde kara, deniz, hava ve demiryoluyla yolcu taşımacılığı yapan taşımacılar, acente, taşıma işleri komisyonculuğu, taşıma işleri organizatörlüğü, terminal işletmeciliği, araç kiralama işletmeciliği, taksi durakları gibi ulaşım hizmeti veren firma, şirket ve duraklar tarafından, geçici koruma kapsamında bulunan Suriyeli yabancılara, yanlarında ‘Yol İzin Belgeleri’ olmaksızın bilet satışı yapılması, taşımacılık suretiyle il dışına çıkarılmalarına yasak getirildi.

“UYMAYANLAR CEZALANDIRILACAK”

Isparta Valiliği tarafından alınan bu karara aykırı yolcu taşımacılığı yapanlar hakkında, fiilleri ayrı bir suç oluşturmuyorsa 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 66. maddesi delaleti ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesinde öngörülen idari para cezası uygulanacak.

Isparta - 11:41 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER