• DOLAR
  3,8051
  % 1,25
 • EURO
  4,7011
  % 0,78
 • ALTIN
  164,0316
  % -0,44
 • BIST
  $11.554
  % 3,89
Chevrolet, pazar payını artırıyor

Chevrolet, pazar payını artırıyor

Son 4 yıldır Türkiye’de pazar payını düzenli olarak artıran Chevrolet’nin tüm modellerde ve en gözde modeli Camaro satışlarında İstanbul birinci sırada, Ankara ikinci sırada yer alıyor. Chevrole Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca, pazar paylarını 4 yıldır düzenli olarak artırdıklarını ifade etti.Chevrolet’in Ankara bayilerinden olan Opis’in yenilenen showroomunun açılışı için Ankara’ya gelen Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca, Ankara’nın Chevrolet’yi sevdiğini söyledi. İstanbul’un ardından en çok Chevrolet modelini Ankara’da sattıklarını belirten Atmaca, “2012 yılı için konuşursak Türkiye pazarı geçen yıla oranla yüzde 15’e yakın bir daraldı. Chevrolet markası olarak bu yıl geçen yılki kadar satmayı başardık. Pazar payımızı 0.5 artırdık. Son 4 yıldır artan pazar payını bu yılda devam ettiriyoruz” dedi.

Chevrolet’nin üç tane lokomotif modeli olduğunu ve bu modellerin satışında dünya genelinde ilk sıralarda olduklarını ifade eden Atmaca, “Şuanda üç tane lokomotif modelimiz var. Öncelikle yeni Aveo Türkiye’de çok sevildi. Yeni Aveo satışında dünyada 7. sıraya geldik. İkinci lokomotifimiz yeni Kaptiva. Yeni Kaptiva’nın gelmesiyle ilgi arttı, segmentte liderliğe oynuyor. Yine yılların Cruze’u şuanda lokomotifimiz olarak devam ediyor” diye konuştu.

Ankara’nın İstanbul’un ardından en çok araç sattıkları şehir olduğunu vurgulayan Atmaca, “Türk halkı seçimde zorlanıyor, çünkü üç model üzerinde yoğunlaşıyorlar. Ankara bizim gurur duyduğumuz şehirlerden birisi.

İstanbul’dan sonra en çok araç sattığımız yer Ankara. Ankara’da üç bayiimiz var. Türkiye’de pazar payımız 4.5’lardayken, Ankara’da pazar payımız yüzde 8. Bence Ankaralılar Chevrolet’i seviyor” şeklinde konuştu.

Chevrolet’nin en gözde modeli olan Camaro’nun satışını yapacak bayileri özel olarak belirlediklerini söyleyen Atmaca, “Şuanda Ankara Opis Türkiye’de Camaro satan 11. bayiimiz. Camaro satışını yapacak bayileri belirlerken bizim için öncelikle showroom standartları çok önemli. Özel bir araç, özel müşterilerin ilgisini çeken bir araç. Camaro Ankara’da Şubat ayında showroomlara girdi, şuana kadar üç tane satışımız var. Opis’in Camaro bayisi olmasıyla yıl sonuna kadar 6-7 tane satışımız olabilir. Camaro satışında birinci il İstanbul, 6 tane satıldı. İkinci olarak Ankara var, toplam satışta da, Camaro satışında da Ankara ikinci sırada” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Pazar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?