MHP lideri Bahçeli Isparta’da (Foto Galeri)

Isparta - Eylül 9, 2017 11:40 pm A A

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açılış ve temel atma töreni için Isparta’ya geldi.

Karayolu ile şehre gelen Bahçeli, partisinin Isparta İl Teşkilatı tarafından karşılandı. Kendisini bekleyen partililerle tek tek tokalaşan Bahçeli, daha sonra MHP’li Isparta Belediyesini ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleştirilen kısa süreli toplantının ardından Bahçeli, zabıtaları selamladı. Devlet Bahçeli, Belediye Caddesi’nden yürüyerek, Ispartalı girişimci kadınlar ve Isparta Belediyesinin desteği ile oluşturulan Elizi Mağazası’nın açılışını gerçekleştirdi.

TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta Belediye Meclisi kararıyla kendi adının verildiği, toplam 15 milyon TL’ye mal olan Gökkubbe Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin de aralarında bulunduğu 9 tesisin açılışını gerçekleştirdi.

“ISPARTA BELEDİYESİ DESTAN YAZMIŞTIR”

Devlet Bahçeli, gül diyarı Isparta’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Bahçeli, “9 eserin 9 farklı yerde ve 9 Eylül’de açılması ayrı bir mana bulmuştur. Isparta Belediyesi 9 muhteşem eserle Isparta’dan destan yazmıştır” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gökkubbe’deki açılışın ardından Isparta Belediyesi’nin Gökçay girişinde inşa ettiği Etnografya Halı ve Kilim Müzesi’ni gezdi. Devlet Bahçeli buradan Çayboyu üzerindeki 9 köprüde yapılan Türk mimarisi çalışmalarını inceledi. Şehir süsleme sanatı uygulamalarının yer aldığı köprülerde Isparta’ya önemli hizmetleri geçen Hafız İbrahim Demiralay ve Böcüzade Süleyman Efendi gibi kişilerin heykelleri yapıldı. Ayrıca köprü üzerinde elma, kiraz ve üzüm heykelleri yapıldı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli daha sonra parti teşkilatını ziyaret etti. Ziyaret basına kapalı gerçekleştirildi.

Isparta - 11:40 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER