Parçalı az bulutlu

Mevsimlik Tarım İşçilerinin yaşam alanları düzenleniyor

Isparta’nın Senirkent ilçesinde bulunan yaklaşık 7 bin dekar alanda üretilen fasulye ve bezelye hasat işi için il dışından gelen binin üzerinde mevsimlik işçi, çocukları ile birlikte garip köyüne kurulan çadırlarda yaşıyor.
Isparta - Haziran 24, 2020 3:02 pm A A

Mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi projesi kapsamında Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun talimatları ile Garip Köyünde BAKA destekli mevsimlik tarım isçilerinin çalışma ve sosyal hayatlarının iyileştirilmesi projesinde sona yaklaşıldı.

Vali Ömer Seymenoğlu beraberinde Senirkent Kaymakamı Alay Yazıcı, İl Özel İdaresi teknik ekibi, BAKA ve yüklenici firma ekibi ile birlikte inşaat çalışmalarının yapıldığı alanda incelemelerde bulunarak ilgilerden bilgi aldı.

Proje kapsamında bölgeye su, elektrik ve kanalizasyon alt yapıları ve kurulacak konteynır ünitelerle yaklaşık 3500 kişilik mevsimlik tarım işçilerinin duş, tuvalet, çamaşırhane, mutfak ihtiyaçlarını daha hijyenik ortamda sağlayarak COVİD-19 pandemisinin olumsuz etkilerini azaltmak amaçlanıyor.
Mevsimlik Tarım İşçilerinin yaşam alanları düzenleniyor

Proje Kapsamında Yapılacak Temel Faaliyetler:

1- Kanalizasyon, İçme suyu, elektrik alt yapılarının hazırlanması.

2- 10 adet erkek, 7 adet bayan duş- tuvalet, 3 adet mutfak ve 1 adet çamaşırhane konteynırlarının kurulması

3- 6 adet hatıllı çeşme inşaası

4-kurulan konteynırlara sıcak su sağlamak için konteynırların üzerine 21 adet güneş enerjili su ısıtma sisteminin kurulması

5- 2 adet Projeksiyon cihazı ve perdesi alınarak EBA sistemi kurulacak.

Isparta - 3:02 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER