Melikler Köprüsü açıldı

Isparta - Eylül 30, 2017 10:01 am A A

Isparta’nın Sütçüler İlçesinde bölge halkının 1980’li yıllarda Karacaören Göletinde ki suların toplanmasından sonra bir hayal haline gelen bağlantı yolu Melikler Köprüsü hizmete açıldı.

380 metre uzunluğunda inşa edilen köprünün açılması ile birlikte Sütçüler ilçesindeki turizm potansiyelinin artması ve bölge halkının ulaşımının kolaylaşması sağlandı. Antalya’nın turizm pastasından bölge halkının da doğa turizmi sayesinde pay alması bu köprü sayesinde artacak.

Isparta ve Burdur protokolü ile vatandaşların büyük ilgi gösterdiği açılışa Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Isparta Valisi Şehmuz Günaydın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı ile siyaset ve protokol tam kadro oradaydı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Isparta AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç  yaptığı konuşmada, “Bu köprüyü yapalım diye ortaya çıktığımızda bizleri eleştirenler oldu. Bu eleştiriler bizleri hiç yıldırmadı. Çünkü biz bunun gerçekten 40 yıllık bir hayal olduğunu ve bölge insanın bu köprüye ihtiyaçlarının olduğunu biliyorduk. Bu hesapsız, yanlış, mesnetsiz eleştirilere hiç bir şekilde kulak asmadan bu hayali buradan gerçekleştirdik.” dedi.

Isparta - 10:01 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER