Komando mabedi Eğirdir’den Afrin’e 25 ton elma

Isparta - Şubat 22, 2018 11:36 am A A

Eğirdir Kaymakamlığı öncülüğünde ilçedeki soğuk hava depoları, köy kooperatifleri ve köy muhtarları işbirliği ile Kahraman Mehmetçiğimiz için 25 ton elma toplanarak Afrin’e gönderildi.

Afrin’de terörle mücadele eden Kahraman Mehmetçiğimiz için 25 ton elmanın yüklü olduğu tır, Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir, Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, daire müdürleri, köy muhtarları, kooperatif başkanları ve katılımcılar tarafından Kilis’e uğurlandı.

Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş “Sağolsun arkadaşlarımız, daire müdürlerimiz ve köy muhtarlarımız Afrin için birşeyler yapmak istediklerini geçtiğimiz günlerde bir köy buluşmamızda söylediler. Köy muhtarlarımız ve kooperatiflerimiz iş birliği içinde oldular yaklaşık 25 ton yani 1 tır elma toplandı. Bunun maddi boyutundan ziyade manevi boyutu olduğuna inanıyorum. Bugün elmalarımız Kilis’e hareket ediyor. Eğirdir halkı olarak oradaki aslanlarımızın, kahramanlarımızın manevi olarak her daim yanındayız. Bu millet kahramanlarımızın yanında ve bundan sonrada yanında olmaya devam edecek. Onların kılına zarar gelmemesi için genci yaşlısı gece gündüz her yerde her evde, camide mescitte dua ediyor. Biz Kahraman Mehmetçiğimizin, bu milletinin bekası, bayrağımız ve vatanımız için gözünü kırpmadan canını verdiğini biliyoruz. Bu milletin birlikteliğini kimse bozamayacak. Yapılan bu çalışmada emeği olan bütün arkadaşlarımıza uğurlamaya gelen halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan duanın ardından kamyonların konvoyuyla elma yüklü tır Afrin’e hareket etti.

Isparta - 11:36 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER