Parçalı bulutlu

Kadına Karşı Şiddete Sıfır Tolerans

Isparta - Kasım 25, 2019 1:24 pm A A

IYAŞ Alışveriş Merkezi’nde Kadına Karşı Şiddete Sıfır Tolerans sloganıyla anlamlı bir sergi açılışı yapıldı. Serginin açılışına Vali Ömer Seymenoğlu da ile Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Budakçı ile katılarak kadınlara destek verdi.

Isparta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kadın Sığınma evlerinde kalan kadınlar, Isparta Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü kurslarında eğitim alan kadınlar ve Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu İşte Kadın projesi katılımcı kadınları tarafından üretilen ürünlerden oluşun sergide el işi onlarca ürün yer alıyor. Sergilenen ürünlerin satışının da yapıldığı sergiden elde edilecek gelir ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Serginin açılış kurdelesini kesen Vali Seymenoğlu kadına karşı şiddet başta olmak üzere herhangi bir canlıya uygulanan her türlü şiddete karşı olduklarını söyledi.

Vali Seymenoğlu, “Elbette kadına şiddete hep beraber kaşıyız. Bunun yanında hangi canlıya karşıya olursa olsun her türlü şiddete hep birlikte karşı durmak zorundayız. Kadınlarımızın bu tür sergilerle kendilerini ifade etmeleri çok önemli onun için onları cesaretlendirmemiz lazım. Sergide emekleri olan İl Müdürlüklerimize ve Kadın Girişimciler Kurulumuza teşekkür ediyorum.” dedi

Sergide İl Emniyet Müdürlüğü de stant açarak, kadına yönelik şiddeti önlemek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Kadın Acil Destek” (KADES) uygulamasının tanıtımını gerçekleştiriyor. Tüm akıllı telefonlara indirilebilen uygulamada kadınlar gerekli kimlik doğrulamalarını yaptıktan sonra sisteme kayıtlı oluyorlar. Üyeliğini tamamlayan kadınlar herhangi bir olumsuz durumda uygulamayı kullanarak tek tıklamayla sisteme çağrı göndererek konum bilgisini paylaşıyor. Çağrıyı alan emniyet birimleri ise konuma en yakın ekibi derhal adrese yönlendiriyor. Emniyet Müdürlüğü görevlileri tüm kadınlara KADES uygulamasını akıllı telefonlarına yüklemelerini tavsiye ederken uygulama hakkında detaylı bilgiye https://www.icisleri.gov.tr/kadin-destek-uygulamasi-kades adresinden ulaşılabilir.

Isparta - 1:24 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER