Az bulutlu

ISUBÜ’den Bakan Pakdemirli’ye Fahri Doktora

Isparta - Mart 9, 2020 2:01 pm A A

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin davetlisi olarak Isparta’ya geldi. Havalimanında Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Milletvekili Recep Özel, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Pakdemirli, Iyaş Park Kongre Merkezine geçti.

ISUBÜ Senato üyelerince karşılanan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesince verilen “Fahri Doktora” payesi takdim törenine katıldı.

ISUBÜ'den Bakan Pakdemirli’ye Fahri Doktora

ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, konuşmasının arından Senato kararını okudu ve Bakan Pakdemirli’ye binişi giydirip Fahri Doktora Payesini takdim etti.

Kendisine tevdi edilen fahri doktora payesini de alan Bakan Pakdemirli, ülke ekonomisi için oldukça stratejik bir konumda bulunan Tarım konusunda üniversitelerin önemi üzerinde durdu. “Üretici-devlet-üniversite-özel sektör işbirliği” ile stratejiler yürütüldüğünü, projeler üretildiğini belirten Bakan Pakdemirli, yalnız teoriye değil, pratiğe de hitap eden uygulamaların başarıya ulaşacağını ifade ederek; “Bizim; az girdi ile en az iki kat ürün verimliliğine ulaşmamız lazım! Bizim; en az alandan en yüksek verimi sağlamamız lazım! Bunu başaran ülkeler, buna “24’üncü Yüzyıl” tarımı diyor! İşte bunun için, bu yüzyıldan bizim de milletçe ve memleketçe geri kalmamamız gerekiyor” dedi.

 

Isparta - 2:01 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER