İstiklal Ana Okulundan aşure etkinliği

Isparta - Ekim 7, 2017 9:06 am A A

Isparta’nın en güzel devlet ana okulları içinde yer alan İstiklal Ana okulu her yıl düzenlediği geleneksel aşure ikramını bu yıl yeni yeri olan Davraz Mahallesindeki eski Cengiz Topel İlk Okulu’nda gerçekleştirdiler.

MİNİK ÖĞRENCİLERE AŞURE BENİMSETİLDİ

Okulda minik öğrencilere hafta boyunca etiklikler ile anlatılan aşurenin anlamı din dersi öğretmenleri ile çocuklara kavratılmaya çalışılarak; aşure etkinliği ile yardımlaşma empatisi, dostluk, hoşgörü, birlikte iş yapma, birlik olma, bir olma, karşılıksız iyilik etme değerleri ile bütünleşip minik öğrencilere benimsetilmeye çalışıldı.

Okul aile birliği, mahalle muhtarlığı, öğretmenler ve personelin desteği ile gerçekleştirilen Aşure ikramı veliler ve minik öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Veliler; Bu tür sosyal etkinliklerle çocuklarımıza kazandırılan değerlerimiz çocukların ileriki sosyal yaşam dönemlerinde önemli bir yer tutuğunun altını çizerek, ülkesine, bayrağına sahip çıkıp değerleri ile yetişen ve yaşayan bireyler olmasının mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Veliler ayrıca böyle bir etkinlik dolayısı ile İstiklal Ana okulu ailesine teşekkür ettiler.

Isparta - 9:06 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER