11° Açık

Isparta’da gürültü kirliliği

Isparta - Eylül 2, 2018 6:36 pm A A

Isparta Belediyesinin konutların 250 metre yakınında canlı müzik yasağı getiren Sayıştaş kararına rağmen, Gülistan Mahallesi meydanında açık hava düğünlerine izin vermesi tepkiyle karşılandı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız mahalle sakinleri durumdan çok rahatsız olduklarını belirterek, “2 gündür evde sabah, akşam duramaz olduk. Önce Polisi sonra Zabıta’yı aradık, bir sonuca ulaşamadık. Evinde hastası olan, bebeği olan var. Yüksek sesten rahatsız oluyoruz, yetkililerden yardım istiyoruz” şeklinde görüş bildirdiler.

Görüşünü aldığımız Gülistan mahallesi muhtarı Zafer Uzun ise ses yüzünden sadece Pazar günü 100’den fazla şikayet aldıklarını ama mahalle meydanında düğüne izinin Isparta Belediyesi sorumluluğunda olduğunu, kendilerinin müdahale edemediklerini söyledi.

Gazete32 hukuk danışmanları ise, evleri yakınındaki eğlence merkezlerinin yaptığı müzik yayınından yada sokak düğününden rahatsız olan vatandaşların önce polisi ve zabıtayı arayarak şikayet etmeleri, eğer müdahale edilmezse BİMER’e yazmaları gerektiği şeklinde görüş bildirdiler.

Isparta - 6:36 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER