Parçalı bulutlu

Isparta’da Çarıksaraylar beldesi karantinaya alındı

Isparta - Nisan 24, 2020 4:17 pm A A

Isparta’da koronavirüs önlemleri kapsamında Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar beldesi karantina altına alındı.

Şarkikaraağaç Kaymakamı Onur Yılmazer yaptığı açıklamada, ilçede dün gece itibarıyla çok sayıda temaslı vaka tespit edildiğini belirtti.

Yılmazer, karantina olayı ile ilgili şunları kaydetti:

İlçemiz Çarıksaraylar beldesinde dün gece itibariyle belirlenen covid-19 vakalarının ardından malesef bugün yeni vakalarımız meydana gelmiş ve çok sayıda temaslı vaka tespit edilmiştir. Hastalığın yayılımının önlenmesi adına gerekli tedbirler dün akşamdan itibaren alınmıştır, filyasyon ekiplerimiz taramaya başlamış, jandarmamız giriş çıkışları kontrol etmeye başlamıştır.

Bugün itibariyle ilçe hıfzısıhha kurulu kararıyla tedbirlerimizi arttırmak durumundayız. Çarıksaraylar beldemizde 14 gün süreyle karantina ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın korku ve telaşa kapılmamasını rica ediyorum. Alınan tedbirler yayılımı engellemek ve vatandaşlarımızı korumak içindir. Vefa sosyal destek gruplarımız ve belediyemiz, kaymakamlığımız koordinesinde ekmek dağıtacak, her eve zaruri ihtiyaçlarını getirecek ve süre içinde marketlerimiz kontrollü olarak açık tutulacaktır. Tedbirlerimizi sıkı tutup evde kalıyoruz. 14 gün sonra hastalıktan kurtulacağız inşallah. Umutlarımızı yitirmeyip, evde kalıyoruz.

Isparta - 4:17 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER