Isparta’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Isparta - Temmuz 11, 2017 6:27 pm A A

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminini birinci yıl dönümünde Isparta Şehitliğinde tören düzenlendi.

Törene Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Garnizon Komutanı Albay Cüneyt Arıkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim okunan törende Vali Günaydın ve beraberindekiler şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Günaydın,burada yaptığı açıklamada, hain terör örgütü FETÖ’nün giriştiği darbe girişiminin ardından defalarca “Bu büyük milleti, tarih boyunca kim yenmeye çalıştıysa, bunu beceremedi. Bundan sonrada girişilecek her türlü hain girişim bu milletin asil milletleri tarafından bertaraf edilecektir.”ifadelerini kullandı.

Hain darbe girişiminde ve terörle mücadelede hayatını kaybeden tüm şehitleri rahmetle andıklarını belirten Vali Günaydın, şöyle konuştu:

“Bu büyük millete uzanan eller mutlaka kırılacaktır. Bundan sonra da bu güzel vatanımızın üzerinde hesabı olanlar bunu iyi bilsinler, iyi anlasınlar ki hiçbir zorluk bu millete diz çöktüremeyecektir. Çünkü bu millet Çanakkale ruhu ile her türlü güçlüğü yenecek azim ve kararlılıktadır. İnşallah 15 Temmuz’dan sonra vatandaşlarımız birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu anlamışlardır.Bu millet bir ve beraber olduktan sonra hiçbir güç bu milleti yenemeyecektir.

Hep beraber olalım ve bu ülke üzerinde hesabı olanlara açık bir şekilde ‘Bu büyük millet birdir,bütündür ve tarihin her tür döneminde olduğu gibi bundan sonra da her türlü zorluğu yenecektir.’ mesajını verelim.” şeklinde konuştu.

Isparta - 6:27 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER