Isparta’da 100 ticari taksi yenilendi

Isparta - Mayıs 28, 2017 10:10 pm A A

Hükümetin ticari araçlara sağladığı ÖTV muafetiyle Isparta’da 100 ticari taksi şoförü araçlarını yeniledi.

Yenilenen ticari taksilerin tanıtım programına Isparta Valisi Şehmus Günaydın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat, siyasi parti temsilcileri ve esnaf odalarının başkanları katıldı. Vali Günaydın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bilgiç ile birlikte emektar bir ticari taksiyi kısa süreli kullandı.

Esnafı desteklemeye devam edeceğiz

Hükümet olarak esnafın sorunlarını çözmeye devam edeceklerini kaydeden TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, “Bu bizim görevimizi. Esnafımız bu ülkenin en önemli kurumlarından bir tanesi. Bize de düşen her daim Ankara’da onların temsilcileri olmak onların sorunlarını çözümü noktasında takipçisi olmak. Güzel bir hizmet oldu. Daha konforlu daha güvenli taksilerle esnaf arkadaşlarımız vatandaşlarımıza hizmet edecek. Bu şehrin görüntüsü açısından da son derece önemli. Eskiyen araçlar güven noktasında sıkıntı yaratabiliyordu. Rabbim bu yeni araçları kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Esnafımızın pek çok sorun var,. Biz onları desteklemek adına düzenlemelere yapıyoruz. Yapılandırmalar, faizlerin ortadan kaldırılması gibi destekler veriyoruz. Tabi yaşayan bir organizma var. Her zaman yeni ihtiyaçlar ortaya çıkacaktır. Bunlar ortaya çıktığında da 2019’a kadar en azından Ankara’dayım. Kapım her zaman sizlere açıktır” dedi.

Bu milletin önünde hiç bir güç engel olamaz

Isparta Valisi Şehmus Günaydın da “Bu indirimle ilgili düzenlemede Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımızın çok değerli katkıları oldu. Bir hedef ortaya koyduk: Isparta olarak 300 milyon dolar ihracat hedefi belirledik. Bunun gerçeklemesi için de ayda en az bir sektör grubuyla toplantı halindeyiz, Bir günümüzü boş geçiremeyiz. Her gün yaptıklarımızın üzerine bir şeyler koyup mesafe almak zorundayız. Bu milletin önünü açıktır. Bu milletin önünde hiç bir güç engel olamayacaktır. Bu millet her türlü güçlüğü yenecek kararlılıktadır. Isparta olarak üretimi, istihdamı desteklemeye devam edeceğiz. Yeni nesil, modern araçlar olsun diyor. Hükümetimiz bunu sağladı. Bu araçların trafiğe girmesiyle yakıt , zaman tasarrufu çevreye katkı verilmiş olacak” diye konuştu.

 

Gazetecilere açıklamada bulunan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Tural, “TŞOF ile TKDF arasında imzalanan protokol gereği şiddetin önlemesi noktasında proje başlatıldı. Taksici esnafımızın gösterdiği duyarlılığın toplumun diğer kesimlerine de örnek teşkil etmesini istiyoruz. Şiddete ve istismara uğrayan kadınlarımızın çıkartmalarda yer ana numaraları arayarak polis avukat desteği ayıp şiddet karşısında yardım isteyebilecekler. Taksilerin sağ giriş kapısı camına yapıştırdık. Bu sayede bir kadına yardımcı olabilirsek ne mutlu bize . Har kadın bizim annemizdir, ablamızdır, kadınımızdır. Kadına sahip çıkacağız. Şiddete hayır diyoruz. Türk Milleti her şeyin en iyisine layık. Esnaf da en iyisine layık. İki güzellik birbirini burdu. Lüks, konforlu güvenliği yüksek ticari taksilerimizle artık vatandaşımız seyahat edecek. Ülke dışında ticari taksiler lükstü onlara imreniyorduk. Artık ülkemizde de durum böyle. Otogarda otobüsten indiğinizde, şehir içine girdiğinizde taksi esnafını görüyoruz. Taksi esnafı şehrin aynasıdır. İlimizde 215 araç var hemen hemen yarısını yeniledik. 2019 yılına kadar tüm taksiler yenilenecek” şeklinde konuştu.

Isparta - 10:10 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER