Yükseliş Vakfı’ndan Çünür projesi

Okunuyor | Yükseliş Vakfı’ndan Çünür projesi

Genel kurul toplantısında konuşan Senirkent Yükseliş Vakfı Başkanı Ziya Örmeci, Çünür Mahallesinde Senirkentli hayırsever Doğan Ay tarafından bağışlanan arazi üzerine yurt ve vakıf  binası yapacaklarını ve konunun şuanda Isparta Belediye Meclisi İmar Komisyonunda görüşülmekte olduğunu söyledi.

Senirkent Yükseliş Vakfının mali genel Kurulu geçtiğimiz gün Isparta’daki vakıf bürosunda gerçekleştirildi.

Genel Kurula, Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu, İl Genel Meclisi Üyesi M. Ceylan Erdön, vakıf önceki başkan ve yöneticileri, Isparta Türk Ocağı Başkanı Op. Dr. Ş. Levent Başyiğit, Av. Tahir Alan, Keçecioğlu ailesi üyeleri, Isparta Belediye Meclisi Üyesi Şenel Karakaya, Senirkentli Gazeteci Nasuh Özkan, Isparta Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Erhan Oturak, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Isparta Şube Başkanı Ecz. Sema Örmeci ve çok sayıda Senirkent sevdalıları katıldı.

Senirkent Yükseliş Vakfının Divan Başkanlığını Av. Necati Şahin yaparken katiplikleri ise eğitimciler Halil İbrahim Ayaz ile Zekeriya Eroğlu yaptı. Faaliyet raporu Vakıf Sekreteri Şaban İliksiz tarafından okundu. Faaliyet raporunda Yükseliş Vakfının 63 öğrenciye 8 ay boyunca 100’er lira burs desteğinde bulunduğu belirtilerek, burs desteğinde bulunanlara teşekkür edildi. Ayrıca Senirkent Yükseliş Vakfı olarak Çünür’de yaklaşık 800 m2 lik bir alana yapımı planlanan yurt projesinin Belediye Meclisinin imar komisyonunda görüşülmekte olduğu ifade edilerek komisyon raporundan sonra inşaata başlanacağı ifade edildi. İliksiz tarafından okunan faaliyet raporunda özetle şu görüşlere yer verildi:

“Vakfımızın 2014 yılı olağan genel kuruluna katılarak bizlere verdiğiniz desteğe gönülden teşekkür ederiz. 29 Ocak 2012 tarihinde bizleri yönetim kuruluna seçerek bir sorumluluk verdiniz. İki yıllık dönemde yaptığımız çalışmaları takdir ettiniz ki 25 Ocak 2014 tarihinde yapılan genel kurulda aynı ekibin göreve devam etmesi yönünde tercihte bulundunuz. Sizlerin bu tercihini ve ekibimize gösterdiğiniz güveni boşa çıkarmamak adına elimizden geldiğince çalışmalarımızı sürdürdük.   2014 yılında gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri şöyle sıralayabiliriz.

“Her fırsatta ve ihtiyaç halinde yönetim kurulu toplantıları gerçekleştirilmiştir. Toplantılarda, istişareler sonucunda alınan kararlar hayata geçirilmiştir.

·         Vakfın en önemli faaliyetlerinden biri, başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlerimize eğitim bursu verilmesidir. 2014 yılında 63 (altmış üç) öğrenciye 8 ay boyunca 100’er lira eğitim yardımı yapılmıştır. Bu konuda bize destek veren hayırsever hemşerilerimize buradan teşekkür ediyoruz.

·         Aylık olarak yayınlanan Senirkent Yükseliş Gazetemizin yayınını aralıksız ve düzenli çıkarmaya devam ettik. Bu gazetemizin 15 yıldır yayın hayatına devam etmesinde bize yazı desteği ve maddi katkıda bulunan hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.

·         Vakıf Kurucu Başkanı Doğan Ay tarafından vakfımıza bağışlanan Isparta Çünür Mevkiinde bulunan arsa üzerine yapılması planlanan yapı ile ilgili olarak Isparta Belediyesine müracaatta bulunulmuştur. İmar komisyonunda karar aşamasındadır. Çalışmalar tamamlandığında inşaata başlanacaktır.

·         Uluğbeyli hemşerimiz merhum Prof. Dr. Yusuf Keçecioğlu adına faaliyetlerini sürdüren bir vakıf bulunmaktaydı. Keçicioğlu ailesi bu vakfı tüm mal varlığı ile vakfımıza devretmeyi kararlaştırmış ve vakfımıza müracaatta bulunuldu. Gerekli yasal prosedür tamamlanmış ve son karar vakıflar genel müdürlüğündedir. Bu konuda çalışmaları yapan vakfımız önceki başkanlarından av. Faik Yıldız’a teşekkür ediyoruz.

·         Web sitemizin güncellemelerinde zaman zaman sıkıntılar yaşanmasına rağmen açık bulundurulması sağlanmıştır.

·         Kısa mesaj sistemiyle; önemli, acil haber ve duyuruları 2 bin civarında hemşerimize anında ulaştırmaya devam ettik.

·         Isparta’daki hemşerilerimizi bir araya getirmek amacıyla tertiplediğimiz etkinliklerin başında gelen iftar yemeği programımızı geleneksel hale getirdik ve katılımcılara yöresel yemeklerimizi ikram ettik.

·         Vakıf yönetimi olarak, zaman buldukça, kurum ve kuruluşların yetkilileri ile mahalli yöneticilerimizi ziyaret ederek fikir alış-verişinde bulunduk.

·         Çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına yönetici olarak atanan hemşerilerimize  hayırlı olsun ziyaretleri gerçekleştirdik.

·         Hemşerilerimizin bize bildirdiği ve davet edildiğimiz her türlü düğün, açılış ve etkinlik ile vefat eden hemşerilerimizin cenaze törenlerine kendi imkânlarımızla katılmaya gayret gösterdik. Dolayısıyla hemşerilerimizin her türlü mutlu ve kederli günlerinde yanlarında olduk.

·         Senirkent Belediye Başkanı her fırsatta ziyaret edilmiştir. Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen her türlü faaliyet ve etkinliğe destek verilmiş, verilmeye de devam edilecektir.

·         Ülkemizin değişik illerinde Senirkent’le ilgili faaliyetlerde bulunan vakıf ve dernekler ile verimli bir işbirliği içinde bulunarak yaptıkları her türlü etkinlik ve faaliyete kendi imkânlarımızla katılım sağladık. Bu vesile ile Senirkent dışında Senirkent ve Senirkentliler için faaliyetlerde bulunan dernek yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

·         Her seçim döneminde tüm siyasi partiler ile adayların seçim bürolarını ziyaret etmeyi sürdürdük. Vakfımızı ziyaret etme talebinde bulunan aday ve siyasi parti temsilcilerine de vakfımızı açtık ve kendilerini hemşerilerimizle buluşturduk. Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşlara yeni atanan hemşehrilerimize hayırlı olsun ziyaretlerde bulunulmuş, düzenlenen çeşitli etkinliklere yönetim kurulu olarak katılım sağlanmıştır.”

Denetleme kurulu raporu ve 2014 yılı kesinleşen bilanço ile 2015 yılı tahmini bütçe Vakıf Muhasibi M. Ali Karcı tarafından okundu. Raporlar oylanarak oy birliği ile ibra edildi.

Vakıf faaliyetleri ile ilgili dilek ve temennilerde konuşan Senirkent  Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu, Isparta Belediye Meclis Üyesi Şenel Karakaya, İl Genel Meclis üyesi M. Ceylan Erdön, Kamil Tortop, İbrahim Bardak, Hüseyin Çerçioğlu, Av. Tahir Alan, Gazeteci Nasuh Özkan, Mehmet Emin Yalçın, Ramazan Karanlık, Eyup Turgut, M. Ceylan Erdön, Muharrem Bardak, Mehmet Bulgurcu, Vedat Okan, Mehmet Erem, Serdar Özbek, Ş. Levent Başyiğit, Ahmet Bayram, Sema Örmeci; Vakıf çalışmaları için yöneticilere teşekkür ederek, bundan sonraki çalışmalarında başarı dileklerini ilettiler.

Vakıf Başkanı Ecz. R. Ziya Örmeci gerekli açıklamalarda bulunarak bundan sonraki süreçte yapılacaklarla ilgili ayrıntılı bilgiler  verdi. Örmeci, Çünür’deki yurt projesini en kısa sürede hayata geçirmek istediklerini ve bu konuda hemşehrilerinden de destek talep etti.

ŞAHİN’DEN SENİRKENTLİ BÜROKRATLARA ÇAĞRI

Senirkent eski belediye başkanlarından olan ve kongrenin divan başkanlığını yapan Avukat Necati Şahin’de  Senirkent’in daha da büyüyüp gelişmesi noktasında her Senirkentliye büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü belirterek özellikle şuanda kamuda önemli görevlerde bulunan Senirkentli bürokratların da ilçenin sorunlarıyla daha çok ilgilenmeleri gerektiğini ifade etti.

SENİRKENT’TE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu’da imkanlar ölçüsünde ilçede en iyi şekilde hizmet vermenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.  “Asla ümitsiz değiliz, geleceğe umutla bakıyoruz” diyen Civelekoğlu, ilçenin en eski okullarından olan Turan ilköğretim okulunun 1.4 milyon lira ödenekle restorasyonunun yapılarak tekrar Milli Eğitime devredileceğini ve sözkonusu çalışmaların başladığını kaydetti. Belediye olarak ilçede güzel çalışmalar yapma gayreti içerisinde olduklarını ve bu konuda dışardaki Senirkentli hemşehrilerinden de maddi ve manevi destek aldıklarını ifade eden eden Civelekoğlu, ilçe nüfusunun da düşmesinin sözkonusu olmadığını ve yeni açıklanacak olan sayımda ilçe nüfusunun 6 bini geçmesini beklediklerini ifade etti. Civelekoğlu, Senirkent Yükseliş Vakfının  yurt projesinin de çok önemli bir proje olduğunu ifade ederek bu projenin biran evvel hayata geçirilmesini sözlerine ekledi. R.Ziya Örmeci başkanlığındaki Senirkent Yükseliş Vakfı Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:  Başkan;             Ecz. Ramazan Ziya ÖRMECİ, 2. Başkan; Mehmet FİDAN, Muhasip; Mehmet Ali KARCI, Sekreter;    Şaban İLİKSİZ,  Üye; Erdal ULUKAN, Üye;  Erkan TÜRKER ve Üye; Müjdat UMUTLU.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın