Yenişarbademli’de Kariyer Günleri Etkinliği

Okunuyor | Yenişarbademli’de Kariyer Günleri Etkinliği
 Yenişarbademli’de Kariyer Günleri Etkinliği

Süleyman Demirel Üniversitesi Yenişarbademli Meslek Yüksekokulu tarafından “Mart Ayı Kariyer Günleri” etkinlikleri düzenlendi. Üç hafta boyunca farklı konuşmacıların katılımıyla gerçekleşen etkinlikler Yenişarbademli Meslek Yüksekokulu kampüsünde gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında iş alanlarına, stratejilerine ve kültürlerine uygun insan yetiştirmek için yapılan yatırımlar ve olumlu sonuçlar alabilmenin gereklilikleri üzerinde duruldu.

11 Mart Çarşamba günü yapılan “Doğa Koruma Vizyonu”  etkinliğine katılan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6. Bölge Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Hasan Uysal ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Ersan Berberoğlu, örencilere mesleki bilgiler vererek kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

19 Mart tarihinde düzenlenen ikinci etkinliğe konuşmacı olarak katılan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Doğa ve Yaban Hayatı Fotoğrafçısı İdris Ölmez de katılımcılara verdiği hayat mücadelelerini ve başarılarını anlattı. Etkinlik kapsamında çeşitli ödüller alan doğa fotoğrafları başta olmak üzere, fotoğrafçılığın teknik özellikleri hakkında bilgiler veren Ölmez, kurumdaki çalışma prensiplerinden de bahsetti.

Etkinliğin son gününde ise Süleyman Demirel Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahit Balabanlı, Dikey Geçiş Sınavı’nı kazanarak orman mühendisi olmanın hayalini kuran öğrencilere hedeflerine ulaşma yolunda karşılaşabilecekleri zorluklar hakkında bilgiler vererek problemlerle baş etmeleri için tavsiyelerde bulundu.

Kariyer ve Çevre Günleri’ni, akademisyen ve öğrencilerin özveri ve emekleriyle ilk kez gerçekleştirdiklerini ifade eden Yenişarbademli Meslek Yüksekokulu Müdür Yrd. Doç. Dr. Yasin Ünal,  programın öğrencilerin gelecekteki mesleklerini, sektörün de öğrencileri tanıması açısından oldukça önem taşıdığını söyledi. Ünal, “Üçüncü haftasını tamamlamış olduğumuz kariyer günleri etkinliklerimize yeni tecrübelerle 2014–2015 Bahar Döneminin sonuna kadar devam etmeyi düşünmekteyiz. Dileğim, bu etkinliklerin her sene yapılıp gelenek haline gelmesidir. Sahip oldukları tecrübeleri ile oldukça verimli bilgiler sunan Orman Fakültemizin değerli Dekanı Prof. Dr. Cahit Balabanlı, DKMP 6. Bölge Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Hasan Uysal, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Ersan Berberoğlu ve Doğa ve Kuş Fotoğrafçısı İdris Ölmez’e teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın