Uluborlu ve Senirkent ilçeleri ortak çalışma yapacak

Okunuyor | Uluborlu ve Senirkent ilçeleri ortak çalışma yapacak

Isparta’nın Uluborlu İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi ile Senirkent İlçesi Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu ve Senirkent Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Heybeli doğalgaz görüşmeleri için AK Parti Isparta Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’i makamında ikinci kez ziyaret ettiler.

Uluborlu ve Senirkent ilçeleri 10.000 nüfus şartını taşımadığından ilçelere doğalgaz gelmesi için gerekli başvuruları yapamamıştı. İki ilçenin birbirine çok yakın olması ve iki ilçenin nüfus toplamı aranan kriterleri taşıdığından her iki Belediye Meclisi de ortak başvuru yapılması yönünde karar almıştı.

Botaş ve Isparta’da faaliyet gösteren yetkili firmaya gerekli başvurular yapılmıştı. Botaş tarafından üst yönetim toplantısında 86 ilçeye yatırım yapılması, ana hat üzerinde bulunan 200 ilçeye nüfusuna bakılmaksızın ilave yatırım yapılacağı toplam sayının 300’e ulaşmasının planlandığı, Uluborlu ve Senirkent ilçelerinin ortak bir çalışma yaparak başvuru yapması halinde bu listeye dahil edilebileceği bilgisine ulaşıldı.

Ziyaret sırasında konuşan Isparta Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç konuyu bizzat takip edip, gerekli girişimlerde bulunacağını ifade etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın