Uluborlu Kiraz Festivali gerçekleştirildi

Isparta - Temmuz 3, 2016 12:38 am A A

Bu yıl 40.sı düzenlenen Geleneksel Uluborlu Kiraz Festivali bugün saat 19:00’da yapılan etkinliklerle gerçekleştirildi.

Program öncesinde Isparta Valisi Şehmus Günaydın’a İlçe Kaymakamı Adem Çelik ve Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi Uluborlu’yu tanıttı.

Burada bulunan firma temsilcileri ve kiraz üreticileri ile sohbet eden Vali Günaydın Uluborlu Kirazı hakkında bilgiler aldı ve sonrasında festival alanına geçildi.

Kiraz sezonunun mübarek Ramazan ayına denk gelmesi münasebetiyle kiraz festivalimizde eğlence düzenlenmedi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinlikler saat 19:00’da başladı.

Festivalimizin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi konuşmasında Uluborlu Kirazı hakkında bilgiler verdi ve programa katılan tüm misafirlere teşekkür etti.

Uluborlu Kiraz Festivali 2

Açılış konuşmalarının ardından “En İyi Kiraz Yetiştiriciliği Ödül Töreni” düzenlendi. Komisyonun yaptığı değerlendirmelere göre en iyi kiraz yetiştiriciliği ödülünü M. Şahin Çetinkaya aldı. Ödülünü üreticiye Isparta Valisi Şehmus Günaydın takdim etti. Düzenlenen yarışmada ikinciliği Mustafa Ali Karacalı, üçüncülüğü Recai Kiriş, Mansiyon ödülünü Köylere Hizmet Götürme Birliği Adına Ahmet Karaduman aldı.

Uluborlu Kiraz Festivali 1

Ödül töreninin hemen akabinde tasavvuf müziği dinletisi yer aldı ve akşam ezanının okunması ile birlikte programa katılan misafirler iftarlarını açtılar.

Katılımın bir hayli fazla olduğu festivalde iftar yemeğinden hemen sonra semazen gösterileri ve ilahi dinletileri yer aldı.

Isparta - 12:38 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER