Tüm yöreye hitap eden bir proje

Okunuyor | Tüm yöreye hitap eden bir proje
 Tüm yöreye hitap eden bir proje

Vali Vahdettin Özkan, Burdur Valisi Hasan Kürklü, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Burdur Milletvekilleri Reşat Petek ve Bayram Özçelik ile birlikte Sütçüler Antalya Arasını 40 Kilometre kısaltarak 80 kilometreye düşüren Melikler Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu.

TÜM YÖREYE HİTAP EDEN BİR PROJE

Köprü inşaatı ile ilgili yetkilerden bilgi alan Vali Özkan, Isparta ve Burdur tarafından 40 senedir özlemi çekilen bir hizmet olan Melikler Köprüsü için Hükümetimize, Isparta ve Burdur Milletvekillerimize teşekkür ederek, “Bu köprü Sütçüler’e, Ağlasun’a, Bucak’a, Burdur, Isparta ve Antalya’ya hitap edecek ve bölgesel kalkınma için büyük bir hizmettir. Valiliğimizce hazırlanan Bölgesel Kalkınma Planı çerçevesinde böyle bir hizmeti takip ederek, ilgili bakanlıkların bütçesinde ve yatırım programında olmamasına rağmen olağanüstü gayretle programa dâhil edilmesinde emeği geçen herkese yöre halkımız müteşekkirdir. Burdur’la ortak gelişme alanlarımız nelerdir? Bununla ilgili çalışmalar yapılıyor. Özellikle kümeleşmede ortak alanlarımız olan, havacılık, tıbbi aromatik bitkiler ve alternatif turizm gibi alanlarda Ajansımız ve iki üniversitemizle birlikte her sektör için ortak beyin fırtınası yürütüyoruz. Melikler Köprüsü ’de ortak, ihtiyaç ve taleplerin bir neticesidir.

Melikler Köprüsü-1

EN HIZLI ŞEKİLDE BİTİRİLECEK

Vali Özkan ayrıca “Bugün Sayın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız, Sayın Burdur Valimiz ve Sayın Burdur Milletvekillerimizle vatandaşlarımızın sevincini paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Devam eden bu hizmetin tamamlanmasında ve takviye edilmesinde varsa bizlerce ifa edilecek konuları yerinde görmeye geldik. Burada yapılan tespitler sonrasında kendi aramızda görev paylaşımı yaparak köprümüzün en hızlı şekilde bitirilmesi için çalışacağız” dedi.

KÖYLÜLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Vali Özkan son olarak “Burada ayrıca köylülerimizin köprünün yapımı için, yol açma çalışmalarında, malzemelerin taşınması aşamasında üzerlerine düşen her türlü görevi büyük bir memnuniyetle yerine getirmişler ve köprünün yapımını yoğun ilgiyle karşılamışlardır. Böylesine büyük bir katkı sunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BURDUR-ISPARTA VALİLERİ VE MİLLETVEKİLLERİ KÖYLÜLERLE BİRARAYA GELDİ

Köprü inşaatı incelemesinin ardından Vali Vahdettin Özkan, Burdur Valisi Hasan Kürklü, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Burdur Milletvekilleri Reşat Petek ve Bayram Özçelik Elsazı köyünde ortak sorunlar ve çözümleriyle ilgili vatandaşlarla bir araya geldi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın