TOKİ‘ye arsa tahsisi tamam

Isparta - Kasım 20, 2015 4:30 am A A

Defterdar Nazım Kaya, Isparta’da dar gelirli kesimin ev sahibi olmak amacıyla Akkent Mahallesi’nin yanına yapılacak olan konutlar için kendilerine ait araziyi TOKİ’ye tahsis ettiklerini açıkladı.
Isparta’ya en son Belediye eski Başkanı Hasan Balaman döneminde gelen ve gerek Çünür gerekse Aliköy mevkiine yüzlerce konut yaparak Isparta’ya kazandıran TOKİ, yeniden Isparta’ya geliyor.
Bilindiği gibi; Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şubesi, evi olmayan emeklilerin ev sahibi olması noktasından hareket ederek bu konuda bir çalışma başlatmış ve derneğe yapılan başvurular 8 bini aşmıştı. 1 Kasım seçimleri öncesi derneği ziyaret eden Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç de, emeklilere TOKİ tarafından ilk etapta 2 bin 500, peyder pey toplamda ise 8 bin konut yapılacağının müjdesini vermişti.
Şimdi bir müjde de geçtiğimiz günlerde Isparta’daki görevine başlayan Defterdar Nazım Kaya’dan geldi. Kaya, Isparta’da 8 bin kişinin toplu konut projesi için önemli bir adım olan ve TOKİ konutlarının yapılacağı Akkent Mahallesi yanındaki hazine arazisini TOKİ’ye devrettiklerini bildirdi.
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Defterdar Nazım Kaya; “Bilindiği gibi ilimizde özellikle dar gelirli kesimin ev sahibi olması için bir takım çalışmalar yapılıyor. Bu konuda bizden de, konutların yapılacağı yer olan hazine arazisi konusunda destek olmamız talep edildi. Bizde Maliyeye ait bu araziyi TOKİ’ye tahsis etme konusunda çalışmalara başladık ve geçtiğimiz gün itibariyle de çalışmalarımızı tamamlayarak söz konusu araziyi TOKİ’ye tahsis ettik. Ancak, söz konusu konutların tapularını devlet verecek” dedi.
Bilindiği gibi; Belediye eski Başkanı Hasan Balaman tarafından TOKİ’ye yaptırılan Merkeze bağlı Aliköy sınırları içinde bulunan, Eğirdir yolunun sağındaki tepede konuşlandırılan Akkent Yerleşim alanının arka tarafındaki tepeye yeni TOKİ konutları yapılması planlanıyor.

Isparta - 4:30 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • muhsın Kasım 22, 2015 4:17 pm

    harıkasınız RABBIMkımseyı evsız barksız bırakmasın valla sankı bana ev yapılıyor cok sevındım hele yer olarakta cok dogru karar ıyıkı cunere yapılmıyor sayın beledıye cunur cunur deyıp duruyor baska yer yok sankı

SON TWEETLER