Teröre karşı MİLLİ SEFERBERLİK çağrısı

Okunuyor | Teröre karşı MİLLİ SEFERBERLİK çağrısı

Isparta Milli Birlik Platformu, Valilik Göl Toplantı salonunda ortak bir basın açıklaması yaparak terör odalarına karşı Milli Seferberlik çağrısı yaptı.

Toplantıya Milli Birlik Platformu üyesi Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu temsilcileri, Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Vatan Partisi ve Demokrat Parti İl Başkanları katıldı.

Siyasi parti İl Başkanları toplantıda teröre karşı milli seferberlik çağrısı yaptılar.

Türkiye’nin son zamanlarda zor süreçten geçtiğini belirten Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, “Bu organizasyonda emeği geçen platform başkanımız ve bu işte emek sarf edenlere teşekkür ediyorum. Isparta’da her zaman olduğu gibi ülke birliğidir. Ülke birliği ve vatan bütünlüğü olduğu takdirde bir araya gelen bu duruşunu net bir şekilde ortaya koyan tüm il başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemiz son dönemlerde kritik süreçlerden geçiyor. Canımız, ciğerimiz yanıyor. Askerimizi, polisimizi ve vatandaşlarımızı bu teröre kurban ediyoruz ama maalesef bu yüzyıllardır bu sıkıntıları çekiyor. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var. Vatanımızın bir karış toprağı için şehitler verdik. Türkiye üzerinde oyun ve tuzak kurmak isteyenlerin kafasından şunu çıkarmaması lazım; Bu ülkenin her karışı şehit kanı ile sulanmış bir vatandır. Bizim ecdadımız bir karış toprağından vazgeçmediyse, bizim de asla bizden sonraki kuşakların da bu ülkenin bir karışından vazgeçmek gibi herhangi bir tereddüdü dahi olmamalı. Bunu düşünenler varsa o kalın kafalarına soksunlar; bu ülkenin üzerinden ellerini çeksinler. Kanımızın son damlasına kadar bu mücadeleyi yürüttük. Bu saatten sonra da yürütmeye devam edeceğiz. Bu süreçte şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, geri kalanlara ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

MHP İl Başkanı İsa Yalçın ise, “Ülke olarak tarihimizin en zor gülerini yaşıyoruz. Bizim devletimizin koruması altında olan bir büyükelçiye haince bir saldırı ile iki ülke arasında ilişkilerin de belli bir zamanda güzel bir noktaya geldiği anda hain bir polis tarafından yapılmış olması bu ülkede üzerimize oynanan oyunların büyüklüğünü, ciddiyetini göstermektedir.

Kurtuluş mücadelesi verdiğimiz zamanlarda bile şartlar daha çok zordu ama bugün devletin içerisinde örgütlenmiş bir terörist gruplarla mücadele ettik. Devletin her türlü kılcallarına kadar işlemiş olan bu teröristlerle de mücadele ederken, bir diğer taraftan da diğer teröristler ile mücadele ediyoruz. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece hevesleri kursaklarında kalacaktır. Bu inanç kaybolmadıktan sonra bu ülkeye kimse zarar veremeyecektir. Geçtiğimiz bu zor şartlar içerisinde sabırlı olmamız gerekmektedir. Ülkemizde şehit vermemek için elimizden gelen ne varsa bunu yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın