Terör Suçu

Isparta - Ekim 15, 2015 8:05 pm A A

TRT deki Ertuğrul-Diriliş dizisini izlerken hayretimden donakaldığımı hatırlıyorum. Aynı terbiyeyle yetişen, aynı obanın havasını teneffüs eden amca sırf istediği iktidarı ele geçirebilmek için düşmanlarla işbirliği yapıyor, obanın gençlerinin ölümlerine karar verebiliyordu. Bu milletin ne bol haini var diye düşündüğümü hatırlıyorum.

Ülkemizi 30 yıldır meşgul eden terör belasının uzun gibi gelen aradan sonra sanki işaret almışçasına tekrar kan dökmeye başlaması dikkat çekiyor. Tuzaklanan yollar, arkadan vurulan polis yada askerler başlıca üzüntü kaynağımız oluyor. Ben terörü hep bir örtülü savaş olarak kabul ettim. Kimilerinin gayri-nizami harp dediği, vur ve kaç yönteminin, karşımıza dikilmek istemeyen düşmanlarımızın başvurduğu bir yol olarak görüyorum. Terörü bir şantaj aracı olarak kullananlar bizleri susturmayı, çaresiz bırakmayı düşünüyorlar. Bu sayede amaçlarına ulaşacaklarını umuyorlar. Acaba yola tuzaklanan bu bombalar Kobani’de hangi ülkenin görevlilerinden öğrenilip uygulanıyor. Bombalar yüzünden anaların zorlukla yetiştirdiği yiğitler kahpece oyunlarla vurulup doğduğu topraklara geri geldiğinde analar ağlıyor-babalar zorlukla vatan sağ olsun diyor.

Terörü oluşturanlar yaptıklarının dehşetiyle ve yaydıkları korku dalgasıyla anılırlar. Bu sebepten kahpece yapılan bu olaylara karşı elden geldiğince soğukkanlı olarak durulmalıdır. Ama-sız, yani-siz, aslında-sız terör lanetlenmelidir. Devletimizin güvenlik güçlerine karşı düşmanlarımızla el ele vererek yapılan her eylemin karşısında milletimiz tek vücut olarak durmalıdır. Isparta’mızın evladı Sezgin ULUDAĞ devletimize hizmet ederken, sırf bu özelliğinden dolayı hedef seçilmiş, tuzaklanan bir bomba ile şehitlik yolunu seçmiştir. Şehitlerimiz görevlerini tamamlayıp baba ocağına döndüklerinde artık sorumluluk diğer insanlarımıza geçmektedir.

Terör asla bir savaş olmamıştır ve anlam itibarıyla yakıp yıkmayla, kan ve gözyaşıyla birlikte anılmaktadır. Terör her yönüyle bir insanlık suçudur. Hiç bir şeyden habersiz insanları arkasından vurmak hiçbir zaman yiğitlik olmamıştır. Eğer kulağınıza gelen alkış seslerine aldanıyorsanız dikkat edin aslında şanlı bayrağımızın dalgalanmasına dayanamayan kadim düşmanlarımızın çıkardığı sesler olduğu anlaşılacaktır. Tarih boyunca hainlere hak ettikleri şekilde davranılmıştır. Düşünün bir kale kuşatılır, sonra içerideki memnuniyetsiz muhalefet gurubu geceleyin düşmana kapıyı açınca, içeri giren kuvvetlerin ilk yaptığı kapıyı açanları sessizce halletmektir. Çünkü bilinir ki bu hainliği yapan suçunu mutlaka tekrarlayacaktır.

Milletlerin uzun tarihlerinde savaşlar ve bunun getirdiği yenilgi yada zaferler önemli bir yer tutarken terör hep utançla hatırlanacaktır. Hazreti İbrahim’in zamanındaki karınca hikayesinde olduğu gibi terör suçu karşısında göstereceğimiz tavır bizim de safımızı belirleyecektir.

Isparta - 8:05 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER