TED yeni sezona hazırlanıyor

Okunuyor | TED yeni sezona hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu eski Başkanı ve TED Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Emin Karip, TED Isparta Kolejinde incelemelerde bulundu. Karip, TED Genel Merkezi olarak bütün TED okullarının ortak bir standardı yakalaması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

2015-2016 eğitim ve öğretim sezonunu yeni tamamladığımız şu günlerde TED Kolejleri önümüzdeki yılın çalışmasına şimdiden başladı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu eski Başkanı ve TED Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Emin Karip, TED Isparta Kolejinde incelemelerde bulundu.

TED OLARAK TEMELDE İNSAN YETİŞTİRİYORUZ

Hedeflerinin TED Okullarının ortak bir standardı yakalaması olduğunu söyleyen Prof. Dr. Karip, “Çünkü biz TED olarak temelde insan yetiştiriyoruz. Sadece sınava öğrenci yetiştirmiyoruz” diye konuştu.

Karip, “Isparta’da bugün TED Koleji’nde incelemelerde bulundum ve yarın bu incelemelerime devam edeceğiz. Biz TED Genel Merkezi olarak bütün TED okullarının eğitim öğretimde belli bir standart sağlaması ve ortak bir standardı yakalaması için çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede bugün burada öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle, velilerimizle görüşüyoruz, yöneticilerimizle görüşüyoruz. Bir sonraki öğretim yılının planlamasını yapmaya çalışıyoruz. Çünkü TED olarak biz temelde insan yetiştiriyoruz.

Ayrıca bir sınava öğrenci hazırlamıyoruz, bizim için öğrencilerimizin kazandığı değerler, öğrencilerimizin kişilik gelişimi, karakter gelişimi çok çok daha önemli. Bunların hayat boyu kazanımları olacağını düşünüyoruz ve bunu bütün TED okullarında belirli bir standart çerçevesinde gerçekleştirebilmek için de okullarımızda incelemeler ve değerlendirmelerde bulunuyoruz” dedi.

TED Isparta Koleji’nin yeni kampüsünü de değerlendiren Prof. Dr. Karip, kolejin kurumsallaşma anlamında büyük adımlar attığına dikkat çekti.

Karip, “TED Isparta Koleji fiziki olanakları itibariyle 2014 – 2015 eğitim öğretim yılından itibaren bu kampüste bulunuyor ve gerçekten çok güzel bir bina ve kampüs tasarımı var. Bildiğiniz gibi aynı zamanda bu kampüs tasarımı ödül almış bir kampüs tasarımı. Öğrencilerimiz bugün bir takım çalışmaları, yaz dönemi çalışmaları devam ediyor.

Öğrencilerimizle de görüşmelerimiz oldu. Öğrencilerimiz de buradaki imkanlardan son derece memnun. Oldukça iyi fiziki şartlara sahip bir okulumuz. TED Isparta Koleji yaklaşık 15 – 16 yıllık bir kurum ama kurumsallaşma anlamında genel merkezimizin de desteğiyle çok önemli adımlar atmış durumda.

Örneğin burada öğretmenlerimizin çok uzun süre görev yaptığını, bazı öğretmenlerimizin kuruluşundan bu yana halen burada görev yapıyor. Öğretmenlerimizin uzun süre olarak görevlerine bu okulda devam etmesi kurumsallaşmanın da kurumsal hafızanın geliştirilmesinin de bir göstergesi olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın