Tarihi Afşar Camii ibadete açıldı

Isparta Valisi Vahdettin Özkan, geçmişi 14. Yüzyılın sonlarına dayanan ve restorasyon çalışmaları tamamlanarak ibadete açılan Afşar Camii’nde incelemelerde bulunarak, köy sakinleri ile bir araya geldi.

Vali Özkan, Afşar Camiinin tarihi bir cami olduğunu ve aslına uygun olarak restorasyonun yapılarak ibadete açıldığını belirterek, vatandaşlara hayırlı olmasını diledi. Afşar köyü sakinleri ise çalışmaların kısa sürede bitirilmesini sağlayan Vali Özkan’a teşekkür ettiler.

Afşar köyü sakinleri tarafından aktarılan sorunları dinleyen Vali Özkan, kendisine iletilen konular hakkında notlar alarak konuların Valilik İş Takip Sitemiyle ilgili kurumlara aktarılacağını iletti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doç Dr Mustafa Deniz dedi ki:

    Bu kadar güzel bir camii nasıl bukadar kötü restore edilebilir anlamadım. Çok amatörce yapılmış. Ahşap Üzerindeki boyalar yakılarak kazınmış, direklerin üstü pürmüz izleri ile dolu, boyalar bile tam olarak temizlenmemiş. Dolgu kısımlar ahşaplar hiç uyuşmayan ve sırıtan malzemeden yapılmış. Eğirdir merkezdeki restore edilen tarihi cami ile kıyaslandığında arada dağlar değil okyanuslar kadar fark var. Caminin ferah hali gitmiş, kasvetli, karanlık hali hakim olmuş. İşin uzmanları lütfen gelip bu konuda yanıldığımı söylesinler. Doç. Dr. Mustafa Deniz