‘Size Geliyoruz’ toplantıları başladı

Okunuyor | ‘Size Geliyoruz’ toplantıları başladı

Isparta Belediyesi ‘Size Geliyoruz’ toplantılarının ilkini Yedişehitler Mahallesinden başlattı. Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, belediye meclisi üyeleri ve daire müdürleriyle birlikte Yedişehitler Mahallesi Yıldızhan Kıraathanesinde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Belediye olarak bugüne kadar yaptıkları yatırımlar, hazırlanan projeler ve devam eden hizmetler ile ilgili olarak mahalle halkına bilgi verilirken, vatandaşların talep ve önerileri de alındı.

Yedişehitler Mahallesi Yıldızhan Kıraathanesinde düzenlenen toplantıda Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve meclis üyeleri vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Günaydın, belediye olarak bugüne kadar yaptıkları yatırımların ve hizmetlerin bir aşamaya geldiğini ve bunları açıklamak amacıyla vatandaşların karşısına çıktıklarını söyledi. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, göreve geldiği günden buyana özellikle şehrin altyapısı konusuna ağırlık verdiklerini ve bu sorunun ortadan kaldırıldığına değindi. Altyapı çalışmaları ile birlikte şehirde ilk aşama olarak ana yolların asfaltının tamamlandığını ve ardından da ikinci etap ana yolların yapımının da bitirildiğini aktaran Günaydın, “Şimdi de mahallelerimizde sokak bazlı asfalt çalışmaları başlattık. Geçen sezonda 6 mahallenin sokak bazlı asfalt çalışmalarını tamamlandık. Bugüne kadar yaptığımız çalışmaları belli bir sırayla yapmak lazımdı. Çok sayıdaki önümüze koyduğumuz hedeflerimize ulaştık” dedi.

Yapılan toplantıda ayrıca Belediye Meclisi üyeleri de vatandaşlara imar, sosyal hizmetler ve belediyenin şirketleri ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulundu. Belediye Meclisi Üyesi Orhan Eren, vatandaşlarla kaynaşmak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla bu toplantıların Başkan Günaydın tarafından düzenlendiğini söylerken, Belediye Meclisi Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Süleyman Gülboy da, şehir imarı ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Gülboy, Meclisten alınan kararla dairelere getirilen otopark zorunluluğu, belediyenin yapmış olduğu otopark yatırımları, kent genelinde 2015 ve 2016 yıllarında verilen yapı ruhsatları miktarları, bisiklet yolları, yeni şehir ve yeni imar alanlarıyla Gül 2 Sanayi sitesinde gelinen son nokta ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Sosyal Hizmetler konusunda vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunan Belediye Meclisi Üyesi Gürsan Taştekin de, Gıda ve Giyim Bank ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Taştekin, ihtiyaç sahiplerine Gıda ve Giyim Bank için aylık 150 liralık alış-veriş yardımında bulunulduğunu, bunun yanında yine fakir ailelere, asker ailelerine asker maaşı, kömür yardımının yanı sıra yine günübirlik sorun yaşayanlara da belediye olarak belli yardımların yapıldığını dile getirdi. Yine belediye olarak madde bağımlılığı ile mücadele noktasında Isparta’daki bazı derneklerle ve valilikle işbirliği halinde olduklarını ve ortak çalışmalar yapıldığını anlattı.

Belediye Meclisi Üyesi ve ISBAŞ Genel Müdürü Ömer Tahir Gürakan ise fabrika ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Gürakan, 3 adet pomza maden sahalarının bulunduğunu 2029 yılına kadar ruhsatlarının alındığını kaydederken, fabrikanın fiziki ve teknik altyapısı, yapılan AR-GE çalışmaları ve ürün çeşitleri hakkında kapsamlı bilgilendirmelerde bulundu. ISBAŞ’ın günlük üretiminin 30 binlerden bugün 80 bin adetlere ulaştırıldığını anlatan Gürakan, fabrikaya kazandırılan iş makineleriyle ilgili olarak da bilgilendirmelerde bulunurken, ISBAŞ olarak pazarlama ve satış ağlarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın