“Siyasi demeç vermeye yetkiliyim”

Isparta - Nisan 16, 2014 1:56 pm A A

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol hakkında, geçen yıl yaptığı bir basın açıklamasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı.

Vedat Şenol, gazetecilere yaptığı açıklamada, 17 Aralık operasyonu sonrasında hükümete tepki göstermek amacıyla 28 Aralık 2013 tarihinde bir protesto gösterisi düzenlediklerini belirtti. Konuşmasında hükümeti, hırsızlık ve yolsuzlukları yapmakla suçlayan ifadeler kullandığını kabul eden Şenol, “Bir kurum veya kuruluşta hırsızlık ve yolsuzluk yapılıyorsa, onunla birinci dereceden sorumlu olan o kişi, başındakidir. Yani kendisinin yapıp yapmaması da önemli değildir. Hükümetin içinde bu yolsuzluklar yapılmıştır” dedi.

Gösterinin ardından 31 Mart’ta “Başbakana hakaret” ve “Hükümeti alenen aşağılamak” suçlarından hakkında dava açıldığını anlatan Şenol, “Hükümeti alenen aşağılamak” suçundan takipsizlik kararı verildiğini, ancak Başbakan Erdoğan’a hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle kendisi hakkında dava açıldığını kaydetti.

İl başkanlarının genel başkanları adına siyasi demeç vermeye yetkili olduğunu ifade eden Şenol, konuşmalarının siyasi olduğunu sözlerine ekledi.

Isparta - 1:56 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER