Sıralamada ben yokum…

Isparta - Mart 11, 2015 2:02 am A A

Her gün gittiğimiz her yerde, her sohbette, hemen hemene her telefonda “AK Parti, MHP ve CHP”nin milletvekili sıralamasının nasıl olacağını soruyor arkadaşlar.

Hepsine bunu bilmemizin mümkün olmayacağını, AK Parti ve MHP’de genel merkezin, CHP’de ise üyelerin karar vereceğini söylüyor ve “7 Nisan’ı bekleyelim” diyoruz.

Evet, AK Parti ve MHP’de 7 Nisan’a, CHP’de ise resmi ön seçimin yapılacağı 29 Mart’a kadar hiçbir şey kesin ve net değil.

AK Parti’de 40’ın üzerinde aday adayı var ve özellikle 10 isim iddialı. Herkesin kendine göre AK Parti Genel Merkezine, Cumhurbaşkanına, Başbakana ulaşmak için bulduğu veya aradığı kanal var.

Yeni ve eski milletvekillerinin kendilerine referans olmaları için kanala ihtiyaçları yok. Çünkü milletvekilinin referansı kendisidir, çalışmalarıdır. Daha önce veya şimdi beğenilen çalışmalar yapıyorsa, iyiyse listeye alınır. Yoksa alınmaz.

MHP’de de ciddi aday adayları var. Onlar da MHP Genel Merkezi’nde, Genel Başkan Bahçeli üzerinde kanal arıyorlar.

Her iki partide kanalların aranmasının yanında yapılacak anketlerde çıkacak sonuçlar da büyük önem arzediyor. Aday adaylarını kamuoyunun tanıması ve istenmesi gerekiyor.

Sonuç olarak 29 Mart 7 Nisan’a kadar her şey boş. Nefesinizi boşuna yormayın. Bu sistemde tahmin etme şansınız yok. Kesin olan bir şey var, listelerde ben yokum. Bir sondaki seçime inşiallah !!!!

AK Parti’nin Pazar günü yapılan mülakatında aday adaylarına oldukça ilginç ve çapraz sorular gelmiş. Aday adaylarının cevaplarını merak ediyorum.

Bu arada seçim ile ilgili iddiaya girmek isteyenler varsa buyursunlar.

Isparta - 2:02 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • mahmut Mayıs 13, 2015 10:27 pm

    MHP 2, CHP 2, AKP artık SIFIR ve nihayet defolup gidecekler.

SON TWEETLER