Şehitlerimiz Isparta’da saygıyla anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 101. yıl dönümü nedeniyle Kavaklı Camii’nde anma programı düzenlendi. Programa Vali Vahdettin Özkan, İl Müftüsü Galip Akın ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İl Müftüsü Galip Akın tarafından Çanakkale Destanını anlatan bir vaaz verildi.

Şehitlerimiz için yapılan hatim duası ile sona eren anma programı sonrasında 1915 yılında Çanakkale cephesinde destan yazan kahraman ecdadımızın, öğün olarak tükettiği üzüm hoşafı ikram edildi.

ŞEHİTLİK ANITINA ÇELENKLER SUNULDU

18 Mart Şehitleri Anma Günü kapsamında Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesinin ardından, sırasıyla Vali Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Isparta Şube Başkanı Musa İrez ve Muharip Gaziler Derneği Isparta Şube Başkanı Ahmet Yaşar Ayyıldız tarafından şehitlik anıtına çelenkler sunuldu.

Şehit Anma1
AZİZ HATIRANIZ ÖNÜNDE TAZİMLE EĞİLİYORUZ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Vali Özkan tarafından şehitlik defteri imzalandı. Vali Özkan yazısında “Cennet-i Alanın Kucakladığı Aziz Şehitlerimiz; Biliniz ki; Bugün de, ülkemize yönelen tehditlere karşı kendilerini siper eden kahraman askerlerimiz ve polislerimiz, sizlere layık olma şuuruyla fedakârlıkla görev yapmaktadırlar. Aziz Milletimiz; Kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen siz kahramanlarımız sayesinde, karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete ve kararlılığa sahiptir. Emanetlerinize canımız pahasına ilelebet sahip çıkacağız. Aziz hatıranız önünde bir kez daha tazimle eğiliyoruz” dedi.

Vahdettin Özkan

Ardından ise Vali Vahdettin Özkan şehitlerimizin kabristanlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı.

ÇANAKKALE DESTANI’NI ÖĞRENCİLERİMİZ ANLATTI

Şehitlik programının ardından Vali Vahdettin Özkan ve beraberindekiler Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterisini izledi. Çanakkale Destanı’nın anlatıldığı tiyatro sonrasında Vali Özkan sahneye çıkarak öğrencileri tek tek tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şehit Anma2

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ONURUNA YEMEK DÜZENLENDİ

18 Mart Şehitler Günü nedeniyle şehit yakınları ve gaziler onuruna öğle yemeği düzenledi. Programa Vali Vahdettin Özkan ve Eşi Dr. Ruhan Özkan, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kurum müdürleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunduğu program dua ile sona erdi. Ardından Vali Özkan ve Eşi Dr. Ruhan Özkan, konuklarını uğurladı.

Şehit Anma3

ŞEHİT VE GAZİ DERNEKLERİ ZİYARET EDİLDİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü etkileri kapsamında Vali Vahdettin Özkan beraberinde, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz, İl Emniyet Müdürü Halil Altan, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert ile birlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret etti.

Şehit Anma4

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZİN HAKKINI ÖDEYEMEYİZ

Vali Vahdettin Özkan ve beraberindeki heyet ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Isparta Şubesini ziyaret etti. Ziyaretlerde, Çanakkale’nin milletçe en iyi algılamamız gereken bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Vali Vahdettin Özkan, bizleri millet yapan en önemli unsurlardan birinin şehitlik mertebesi, diğerinin ise gazilik unvanı olduğunu, bu nedenle şehit yakınları ve gazilerimize ne yapılırsa yapılsın fedakârlıklarına karşılık gelmeyeceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Şehitlerimiz Isparta’da saygıyla anıldı için yorumda bulun

    Şehitlerimiz Isparta’da saygıyla anıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şehitlerimiz Isparta’da saygıyla anıldı için ilk yorumu yapabilirsin.