Şehit yakınları ve Gazilere iftar yemeği verildi

Şehit aileleri ve Gaziler onurlarına verilen iftar davetinde bir araya geldiler. Vali Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar davetine çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldı. Masalarını tek tek gezen Vali Günaydın ve eşi Aysel Günaydın konuklarına “hoş geldiniz” dedi.

Okunan akşam ezanı ile birlikte oruçlarını açan konuklar ardından Kur’an-ı Kerim tilavetine ve İl Müftüsü Galip Akın tarafından okunan dualara eşlik etti.

İftar davetindeki konuşmasına geçtiğimiz gün yaşanan elim helikopter kazası ve terör saldırısında şehit olan güvenlik güçlerimizi anarak başlayan Vali Şehmus Günaydın, tarihin her döneminde topraklarımız üzerinde milletimize oyunlar sergilendiğini, ancak milletimizin her defasında kanı ve canı ile buna müsaade etmediğini kaydetti. Vali Şehmus Günaydın Devletin tüm imkânları ile şehit aileleri ve gazilerin yanında olduğunu belirti.

“BU BÜYÜK MİLLET TARİHTE HİÇ KİMSEYE BOYUN EĞMEDİ”

Vali Günaydın “ Bu büyük millet bu coğrafyaya gelip bu toprakları kendine vatan kıldığı zaman çok bedel ödedi. Topraklarımızda gözü olanlar bizleri yurdumuzdan çıkarmak için olmadık oyunlar sergilediler, tezgâhlar kurdular. Ama bu büyük millet her defasında evlatlarının kanıyla canıyla kendine yurt ettiği bu toprakları asla ve asla terk etmedi ve Allah’ın izniyle de terk etmeyecektir. Biz bu coğrafyada çok acılar çektik, çok bedeller ödedik ve ödemeye de devam ediyoruz ama bu ülke üzerinde hesabı olanlar şunu asla ve asla unutmamalıdır. Bu büyük millet tarihte hiç kimseye boyun eğmedi ve inşallah bu topraklarda ilelebet var olacaktır. Herkes hesabını ona göre yapsın.”

“HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIZ”

“Bu milletin her zaman sizlerin yanında olduğunu da asla unutmayın. Ne zaman başınız dara düşerse ne zaman bir dost eli tutmak isterseniz gerek bu aziz milletin kamu görevlileri gerek vatandaşlarımız her zaman yanınızda olacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bildiğiniz gibi ailemle birlikte şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi ziyaret ediyorum. Gerek ben gerek çalışma arkadaşlarım her zaman sizleri ziyaret edeceğiz. Her zaman yanınızda olacağız. Çünkü sizin bu büyük millet için yapmış olduğunuz fedakârlığın hiçbir karşılığı olmadığını da çok iyi biliyoruz. Sizin bu fedakârlıklarınızın bedelini ödeyemeyeceğimizi de çok iyi biliyoruz. Bize, sizlere destek olma fırsatı verirseniz, bizi mutlu edersiniz, bizi bahtiyar edersiniz. Bu vatan için, bu bayrak için, bu ezan için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize uzun ömür, sağlıklı, huzurlu bir yaşam, mutlu bir gelecek diliyorum. İftara katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum ”dedi.

İftar davetinin ardından Vali Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın şehit yakınları, gaziler ve ailelerini uğurladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Şehit yakınları ve Gazilere iftar yemeği verildi için yorumda bulun

    Şehit yakınları ve Gazilere iftar yemeği verildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şehit yakınları ve Gazilere iftar yemeği verildi için ilk yorumu yapabilirsin.