Robot Atölyesi çalışmalarına başlandı

Okunuyor | Robot Atölyesi çalışmalarına başlandı

Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi okulda tam donanımlı bir robot atölyesi kurarak öğrencilerinin teknoloji kullanımını edilgen olmaktan çıkarıp teknolojiyi üreten bireyler haline getirmek için önemli bir çalışmaya imza attı.

Okulda kurulan atölyede ilk çalışmalar yapılmaya başlandı. Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Kulübü ile Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi Fizik Kulübünün işbirliği ile yürütülen çalışmalarda öğrencilere ilk olarak “Temel Elektroniğe Giriş” eğitimi verildi. Tamamlanan bu eğitimden sonra öğrenciler gelecek haftalarda kendi çizgi izleyen robotlarını yaparak eğitimlerini tamamlayacaklar.

Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Gökhan ERGON ise; “Öğrencilerimizin teknolojiyi sadece kullanan değil üreten bireyler olmalarını hedefliyoruz. Bunun için teknolojinin üretimi, geliştirilmesine dair ilk adımları atacakları robot atölyemizi hayata geçirdik. Bu noktada özellikle bize her anlamda destek olan okul aile birliğimize, Okul Müdürümüz Hasan Ali BURDURLU’ya ve SDÜ Teknoloji Kulübü’ne çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızın neticesinde öğrencilerimiz tamamı kendi el emekleri olan çizgi izleyen robotlarını yaparak bunları ulusal ve uluslararası yarışmalarda yarıştırma imkânına sahip olacaklar. Bu çalışmalar öğrencilerimizin teknolojik inovasyonu kavramalarına destek olacağı gibi, aynı zamanda el becerilerini geliştirmelerini, özgüvenlerinin gelişmesini sağlayacaktır. Günümüzde sadece akademik açıdan başarılı bireyler yetiştirmenin yeterli olmayacağının farkındayız.  Akademik başarı yanında öğrencilerin her açıdan donanımlı bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesinde buna benzer daha birçok çalışma yürütülmektedir.” açıklamasında bulundu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın