Parayla pulla ölçülemeyecek bir çalışma

Isparta - Mayıs 14, 2015 7:45 pm A A

Isparta Belediyesi tarafından kurulan Ahşap Ağaç Oymacılığı Atölyesi’ni ziyaret eden ve eserleri inceleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta 1.sıra Adayı eski Vali Nuri Okutan, eserler karşısında çok duygulandığını belirterek, “Bu parayla pulla ölçülemeyecek bir çalışmadır, sanatın gelecek nesillere aktarılmasını önemsiyorum” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın ile birlikte Ahşap Ağaç Oymacılığı Atölyesi’ni gezen ve 6 yıldan buyana yapılan çalışmaları inceleyen MHP Isparta Milletvekili Adayı Nuri Okutan, “Çok duygulandım. Umduğumun çok ötesinde bir çalışma ve giderek gelişiyor. Valilik yaptığım illerdeki yapmak istediğim çalışmaların daha gelişmiş hali. Isparta’da, mimar bir belediye başkanı olmasının avantajını yaşıyoruz. Bu parayla pulla ölçülemeyecek bir çalışma. Değerlerimiz hem bir müze içerisinde tanıtılıyor, yaşatılıyor hem yeni yeni ustaların yetişmesi ve bunu gelecek nesillere aktarılmasını önemsiyorum. Başta başkanımız olmak üzere burada emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Çok önemli bir çalışma olarak değerlendiriyorum. Bu çalışmaları başka sanatlarda da gösteririz umudundayım” dedi.

MHP Isparta Milletvekili Adayı Nuri Okutan’ın bir vali olarak bugüne kadar çok sayıda ili yöneten bir kişi olduğunu aktaran Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Bu konulara vakıf bir isim. Sayın Valimizin bunu kıymetli ve değerli bulması benim için de önemli. Hedeflerimiz çok farklı. 6 yıldır yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Belli bir noktaya gelindi. Artık bu zirveden tekrar yeni zirvelere geçmek istiyoruz. Arkadaşlarımız şehirlerde, çok önemli yerlerde eserler üretecekler. Kaybolan bir kültürümüzü sanatımızı geri getirdik. Bugün çok sayıda ustaya ulaştık. İnşallah önemli şehirlerde yapılamayan eserleri ortaya koymayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Ahşap Ağaç Oymacılık Atölyesi’nin, ahşabın nerede kullanıldığını, ömrünün ne olduğunu en iyi bilen atölyelerden birisi olduğunu aktaran Günaydın, Isparta’nın en önemli noktasına saat kulesi yapacaklarını duyurdu. Günaydın, “Yapacağımız saat kulesi şehrimizin kültürünü ortaya çıkaracak bir tarzda olacak. 21 metre yüksekliğe sahip olacak. Ardından Isparta Gül Odası yapacağız. Projelerini hazırlıyoruz, Türk tasarım tarihi, motif, Türk halk mimarisinde desen tarihi ve Isparta’nın gül objelerinden gelişmiş tarihini bu odada görecekler. Bu Isparta’mızda olacak. Daha farklı eserlerde üreteceğiz. İnşallah milletimize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” görüşlerinde bulundu.

Isparta - 7:45 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER