O sürücü yakalandı

Geçtiğimiz günlerde Isparta’nın Yedişehitler Mahallesi 107. Cadde üzerinde meydana gelen trafik kazası sonucu yaralanan ve halen hastanede tedavisi devam etmekte olan Uğurhan Kayacan’ a çarparak olay yerinden kaçan araç sürücüsü yakalandı.
Konu ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Kazaya karışan araç ve sürücüsünün tespit edilmesi amacıyla çalışmalara başlanılarak olayın meydana geldiği bölgedeki tüm MOBESE ve işyeri güvenlik kameraları incelenmiş ayrıca olay yerinde bulunan meçhul araca ait sinyal lambasının parçaları ilimizde bulunan tüm oto sanayi tamirhanelerinde tamirat gören araçlara ait olabileceği düşünülerek eşleştirme çalışması yapılmıştır.
Yapılan çalışmalar neticesinde kazaya karışan aracın 1993-1998 model arası mavi renkli Toyota Corolla marka araç olduğu tespit edilerek ilimizde tescil kaydı bulunan tüm mavi renkli araçlar takip altına alınarak araçlar kontrol edilmiştir. Tespit edilen araçlardan şüpheli H.İ.B. isimli şahsa ait araca ve kendisine ulaşılamaması üzerine yapılan araştırmada şahsın Afyonkarahisar ilinde bulunduğu anlaşılmıştır.
Şahsın telefon numarası tespit edilerek kendisinin Emniyet Müdürlüğümüze davet edilmesine rağmen gelmemesi üzerine ikametinin bulunduğu bölgede tedbir alınarak şahsın ikametine dönmesi beklenilmiştir. Şüpheli şahsın 15 Kasım 2015 günü saat 05:00 sıralarında kazaya karışan araç ile birlikte ikametine geldiği görülmesi üzerine düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Yapılan incelemede şahsın aracındaki hasarı Burdur ilinde tamir ettirdiği ve sürücü belgesine daha önce dört defa “Alkollü Araç Kullanmak” suçundan dolayı Polis tarafından el konulduğu anlaşılmıştır.
Şüpheli şahıs gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasından sonra adli mercilere sevk edilecektir.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. O sürücü yakalandı için yorumda bulun

    O sürücü yakalandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak O sürücü yakalandı için ilk yorumu yapabilirsin.