Müge Anlı Isparta halkına seslendi

Isparta - Ekim 28, 2016 12:49 pm A A

Manisa Alaşehir’de kaybolduktan sonra öldürülen 4 yaşındaki Irmak’ın katiline programda cinayeti itiraf ettiren Müge Anlı, Kanal32’de yayınlanan Ne Var Ne Yok Programı’na telefonla katılarak, çocuk istismarı konusunda Isparta halkına uyarılarda bulundu. Anlı, çocukların tek başına sokakta bırakılmaması ve onların söylediklerine kulak verilmesi gerektiğini vurguladı.

Ailelerin çocuklarını gözünün önünden ayırmaması gerektiğinin altını çizen Anlı, “Ben 10 yıldır programda söylüyorum çocuk dediğimiz şey insanın gözünün önünde olması gereken şeydir. Ben oraya gönderdim, parka, bakkala gönderdim denilmesini kabul etmiyorum. Çocuklar bizim gözümüzün önünde olacak. Elimizi uzattığımızda yakalayabildiğimiz mesafede olacak. Tabi yaş guruplarına göre bu olacak. 3,5 yaşındaki Irmak’ın sokakta kendi başına oturması da hiç doğru bir davranış değildi. Orada da çocuk istismarı söz konusu. Çocuklarımızı yalnız bırakmayacağız. Bunu her platformda dile getirmeliyiz. Bu son olsun ki; Irmak orada rahat uyusun” diye konuştu.

“Isparta’yı sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyen Müge Anlı, çocuk istismarı konusunun üzerine gidilmesi gerektiğine değindi. Irmak’ın katil zanlısının yakalanmasında maalesef çocuk istismarı konusunda ülkemizin çok da bilgi sahibi olmadığını gördüklerini belirten Anlı, “Çünkü bu bizim konuşmaktan çekindiğimiz, utandığımız, rahatsız olduğumuz bir konu. Ama biz bu konuları konuşmayalım diye düşünürken maalesef çocuklarımızın istismara uğramasına da engel olamıyoruz. Bunu rahmetli Irmak’ın yaşadığı mahallede gördük. Şimdi anne ve babaların hepsi kendi çocuklarına dönüp neler yaşadıklarını sordular. Maalesef hiç de iç açıcı olmayan cevaplarla karşılaştılar. Bir çocuğa bunu yapmış, onu alıkoymaya çalışmış ama Allah tarafından başarılı olmamış. Ama bu kötülük Irmak’a düşmüş” dedi.

Isparta - 12:49 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER