• DOLAR
  3,8101
  % 0,93
 • EURO
  4,6578
  % 0,73
 • ALTIN
  163,2647
  % 0,49
 • BIST
  $12.815
  % 8,83
MHP Isparta’da yaprak dökümü yaşıyor

MHP Isparta’da yaprak dökümü yaşıyor

Isparta Parti yönetiminin kendileri ile ilgilenmediği gerekçesi ile Aydoğmuş Belediye Başkanı Ramazan Zülüflü’nün ardından Özgüney Belediye Başkanı Mehmet Doğan’da istifa etti. Isparta’nın Keçiborlu ilçesi Aydoğmuş Belediye Başkanı Ramazan Zülüflü’nün ardından Yalvaç İlçesi Özgüney Belediye Başkanı Mehmet Doğan’da istifa etti.

Mehmet Doğan, istifa dilekçesini vermeden, Isparta il yönetiminin kendisi hakkında ihraç kararı almasının ise şık olmadığı görüşünde.

Konu ile ilgili Doğan’ın açıklaması;

29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Yalvaç İlçesi Özgüney Kasabasına M.H.P den Belediye Başkanı seçildim.

Yaklaşık 4 yıldır Özgüney Belediye Başkanı olarak görev yapmaktayım.

Seçim çalışmalında ve görev sürem içerisinde Özgüney Belediyesine yardım yapılacağı M.H.P İl Başkanı,Isparta Belediye Başkanı ve Isparta M.H.P. Milletvekili tarafından belde halkının huzurunda tarafıma söylendi .Bu tür sözler sanıyorum diğer Belediye Başkanlarına da söylendi.Bizlere böyle söz vermelerine rağmen bırakın yardım etmeyi bu güne kadar bizleri ziyarete bile gelmediler.

Kısaca yukarıda özetlemeye çalıştığım nedenlerden dolayı 26/11/2012 tarihinde Yerel Yönetimlerden sorumlu M.H.P Genel Başkan Yardımcısına gerekçeleri ile birlikte istifa dilekçemi fax çektim.

Genel Merkeze fax çektiğimi M.H.P.Yalvaç İlçe Başkanına söyledim .M.H.P.Yalvaç İlçe Başkanı tarafından sorunlar çözülür açıklama yapma diye benden rica etti.Ricasını kırmadım. Yalvaç İlçe Başkanı da ilgililerle görüştü.Bana sabret başkanım diyerek tesellide bulundu.

Ancak; 28/11/2012 tarihinde basından öğrendiğim kadarı ile hakkımda M.H.P. den ihraç için çalışmaların başlatıldığını öğrendim.

Başlatılan bu çalışmaların M.H.P İl Başkanı,Isparta Belediye Başkanı ve Isparta M.H.P. Milletvekilinin ayıplarını kapatma çalışmasından başka bir şey değildir.Zira partiden ihraç çalışması başlatılması ve gerekçe olarak ta “Uygunsuz davranışlar içerisinde olması sebebiyle” ifadesi kullanılmıştır.

Bu işlemi başlatan yetkililere bu iddialarını ispata davet ediyorum. Benim uygunsuz ve yüz kızartıcı hiçbir davranışım olmamıştır. Olamaz da İddialarını ispat edemezlerse müfterilerdir.

Merhum Başbuğumuzun söylediği gibi “İnsanlar yoksulluğa açlığa susuzluğa tahammül ederler fakat adaletsizliğe hor görülmeye aşağılanmaya asla müsamaha ve müsaade etmezler” demiştir.

Bu güne kadar partimin felsefesine ters düşen bir davranışta bulunmadım. Hayatım boyunca olduğu gibi bundan sonrada görevimi bağımsız ülkücü bir başkan olarak sürdüreceğim.”

Kamuoyunu doğru bilgilendirme amacıyla bu basın açıklamasını yapmak zorunda kaldım.
Kamuoyuna saygı ile duydurulur.

Mehmet DOĞAN Özgüney Belediye Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Isparta MHP yaprak

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?