ALTIN 173,9192
DOLAR 4,0859
EURO 4,9806
BITCOIN $8.826
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Isparta 26°C
Parçalı Bulutlu

MHP Isparta 10. İl Kongresi yapıldı

26.05.2012
A+
A-
MHP Isparta 10. İl Kongresi yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Isparta’da yapılan İl Kongresine katıldı. Belediye Kültür Sarayında yapılan 10. İl Kongresinde Divan Başkanı seçilen Sadir Durmaz’ın başına Isparta gülü serpildiKongrede MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz ve Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da yer aldı. Durmaz, Isparta’da partisinin 59. il kongresini yaptığını söyledi.

Kongrede yeniden aday olan MHP İl Başkanı İsa Yalçın “ 43 yıl önce başlatılan bir yürüştü MHP. Bu mücadele onurulu ve karalı biri yürüyüşün tanımıdır. Vatanımız insanına dününe bugüne sahip çıkanların yürüyüş tarihidir. Bizler dünyanın en zorlu coğrafyasında yaşanan bir milletiz ne tarihimiz ne kültürtümüz ne kimiliğmizi değiştirme şansına sahip değiliz. Geleceğin Tükiye’sini inşa etmek için varız.

MHP’nin ne yapmak istediğin almak istemeyenler var. Milliyetçilerin olmadığı son yüzyılı düşünmelerini onlara tavsiye ediyorum. Davaya sahip çıkarak güne kadar görevimizi yapmaya çalıştım. Amacımız mili irede ile milliyetçi iradeyi buluşturup partimizi iktidar yapmaktır. Bu süreçte MHP seçimlerde başarısız olması meclise girememesi için her türlü saldırı yapıldı. Akla hayale gelmeyecek yöntemlerle üzerimize geldiler. 12 Haziran seçimlerinde baskılara boyun eğemeden onurlu bir dik duruş sergiledik. İşbirlikçeliri Devlet Bahçeli’siz MHP MHP’siz Türkiye Projesine müsade etmedik. Alınan sonuçlardan çok menun olduğumuzu söyleyemeyiz. Bu sonuç tabiki başarı olarak kabul edelimez. Ama verilen onur mücadelesini kimse küçümsememeli.

29 mart seçmlerinden sonra Isparata’da psikolojik baskı yapıp bizi yutmaya çalıştılar. Bugün Isparta merkez başta olmak üzere tüm ilçe ve beldelerde her türlü engellemelere rağmen hizmetlerin karsışında alnımız ak şekilde milletin karşısında dimdik ayaktayız. Isparata’ya çivi çakamayanlar çeşitli iftiralarla bizi itibarsızlaştırmak için mücadelelerine devam ettiler. Cumhuriyetle ve Türk Milleti ile hesabı olanlar cezaevlerinde baskılarla bizi yıldıramayacaklar. Ülkücü hareket aşılmadıkça Milliyetçi Hareket yenilmedikçe bu kirli hedeflerinize varamayacaksınız. 10. Olağan Kurultayı ile kongre sürecini tamamlayacağız. Camiamıza yönelik baskıları tersyüz edecek bir çıkış güçlü bir duruş olacak bu kurultay, ülkemizin içinde bulunduğu şartları dikkatle izleyen partimizin yeniden silkiliş, diriliş hamlesi olacaktır.

10. Büyük Kurultay bizleri Milliyetçi Hareket’in, Devlet Bahçeli’nin etrafında tek vücut halinde toplayacaktır. Türkiyesiz Türk Milliyetçiliği, Devlet Bahçelisiz MHP arzusunda olan art niyetli kimselere asla müsaade etmeyeceğiz. 31 Ekim’de yaptığı çağrısına uyup bizlerle omuz omuza olmak isteyen herkesle yolumuza devam edeceğiz. Kırgınlıkları küskünlükleri bir tarafa bırakıp MHP’de herkesi iktidar mücadelesinde yanımıza bekliyoruz. Bu göreve ateşten gömlek gördüğümüz bu kutlu göreve yeniden talibiz.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Devlet Bahçeli 2023 lider Ülke Türkiye diye önemli bir projede sundu. Bunun hemen ardından iktidar partisi 2023 Türkiyesi diye bu projeyi kapmak istedi. Bu vizyon, bu görünüş bizim genel başkanımıza aittir. Belediye Başkanlığında bir mücadele bir başarı görünüyorsa bu vizyon doğrultusunda çalışmaya başladığımı söylüyorum. Görevim beş sene ondan sonrası Allah kerim. Bu vizyonu beş sene içinde nasıl tamamlayabilirim diyerek, tüm çalışmalarımı buna göre projelendirdim. Ama geldik baktık 150 milyon TL borcu altımızda binecek bisiklet yok. Tüm araç gereçler satılmış tarumar hale getirilmiş bir belediye ile karşılaştık. Isparta’nın 2023 yılında nasıl bir şehir olması gerektiği sorusunu aradım.

Altyapısını tamamlayan bir şehir olmalı. Geçmişte yağmur suyu hattını tamamlamasıydım bu 40 yılda yapılabilecek altyapı çalışmasını tamamlayamazdım. Şu anda 20 km.lik asfalt yapıldı. Kış sonu gelmeden 80 km asfalt yapılacak. Bunu yaparken tüm diğer altyapı hizmetleri de yapılıyor. 75 yıllık dayanıklı asfalt yapılıyor. Japonya’da şehirleri gezdim. Şu anda döktüğümüz asfalt Tokyo’dan daha üstün. Eğer 600 km ara sokakları bitirirsem 2023 vizyonuna ulaştırmış oluyorum. Isparta tüm ülkede altyapısını tamamlamış tek il olacak. Şu anda 3 milyon TL vergi ödüyorum. Tüm MHP’li belediye başkanlarımız çok başarılı. Bana operasyon düzenlendi. O operasyon benim başarılı olduğum kanaatini oluşturdu. Yüzde yüz şahsıma eşime çocuklarıma partime teşkilatıma iftira ile yazılmış bir iddianame. İşte mahkemelerde ortaya çıktı. Yüzde yüzü palavra boş, isimsiz, hayali şikayetler. Bazı meclis üyeleri, bizi çekemeyenler bu baskıları yaparak Belediyemizin hizmet yapmayacağını gösteren; halkın gözünden MHP’nin, Günaydın ve ailesinin küçük düşürülmek istenildiği siyasi bir operasyondur. Bu ayıptır. Teessüfle karşılıyorum. Palavralarını da yalanlarını da hepsini biliyorum. Siz bunu yapmakla bu memlekete hizmet veren insanları hapse attırdınız. Hapse atarak ders vermek istediniz Siz Allah’ı unutunuz Benim allım var Ben Allah rızası için çalışıyorum. Allah’ı unutanlar bu hesapları görür. Bunların hepsini Allah’a havale ediyorum” dedi. Başkan Günaydın yeni projelerin yolda olduğunu sözlerine ekledi.

MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz da Bayrak şiirinin ikinici kıtasının dizesinin çıkarıldığını belirterek ‘Hatay vekilimiz sordu ve çok vahim bir cevap aldık. MEB Bakanı Ömer Dİnçer ‘Bu beden ve zihin gelişim çağını yaşayan çocuklarda yanlış etikler yaratabilir onların gelişimin engelleyebilir düşüncesiyle bu kıtayı çıkardık kitahlardan diyor. Bir sonraki safha medeniyet dedği tek dişi kalmış canavar diyen İstikla Marşı revizyona Çanakkale şehitleri şiirinden revizyon yapmak. MHP tarihte böyle saygısız küstah bir tavırla mücadele ediyor. Türk milletine var olmak yok olmak mücadebelisinde kişisel düşüncelere asla yer yok. Bu kongrelerin inancımızın tazelendiği ülkücü haretekin birbir kucaklaştığı kongerler. Siz bu kongreleri bu zihniyetle mücadele etmek için Erzurum ve Sivas kongreleri gibi yapıyoruz.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “ Yaklaşık on yıldır tek başına ülkeyi yöneterek AKP kadrolarını her konuşmalarında ülkeyi nereden alıp nereye getirdikelerine dair tespitleri ortada. Bir pembe dizi gibi her gün rakamları çaraptarak adeta milletimizin gözünü boyamak istercesine farklı rakamlarla üzülerek söylüyoruz ki deniz bitti kara göründü. Dünyanın 16. büyük ekonosiyiz diyor Başbakan. Öbür yandan memur maşa zamlarıyla ilgili bundan fazalasını verirsek Yunanistan’a dönezir diyor. O zaman ya dünyayı 16 büyük ekonomisi olduğumuzu söylüyor. 220 milyon dolar olan toplam borç 600 miylara dayanmış hane halkı borcu 6 236 çitfçinin borcu 5.8 milyar TL de 36 milyar TL’ye çıkmış enfalsyon çift haneli rakamlarda . Dünyada en yüksek reel faizi ödeyen ülkeyiz. Cari açık rekor üsütüne rekor kırmaktadır. Tasarurf rakamarı en düşük düzeye gerilemiş durumda. Tüm bunlar ülkenin içinde bulunduğu ekonomik tabloyu gözler örününe seriyor. Bunu biz söylediğimizde buna itibar etmeyebilirler ama Sayın Cumhurbaşkanı Meclis’in açılışı oturumunda eğer ihracatta güzel rakamlar var ama her 1 dolarlık ihracatta ülkenin meydana getirdiği katam değer 17 senttir. Kredi derecelendirimelerinde ülkemizin notu bir derece düşürülürken Başbakan kıyamatleri kopardı. Sayın Başbakan şu an ekonomideki gidişat toz pembe tablolar olarak gözükmediği ortada. Allah esirgesin miletimiz yeni bir ekonokmik krizle karşı karışıya gelmesin.

Toplumun kesimlerine baktığmızda üzüntü verici tablo ortada. Elbette o dönemdeki rakamalarla bu dönemdeki rakamların aynı olmasını beklemek mümkün değil. Tabiatıyla bu süreç dinamik bir süreçtir. Biz MHP olarak bir konunu altını çizdik inadına üretip inadına desetleyeceğiz dedik. Ama çiftçi bize o desteği vermedi. Milletimiz ilk seçimlerde kendisine takla attırmak isteyenlere gerekli dersi verecektir.

4 44 kanunda yapılan değişkilik Komisyonlara bizim sözcülürimize söz vermediler. Kavgalı bir oturumdan sonra önergelerimiz işleme konulmadı. Yeterince tartışılmadan Meclis gündemine geldi. Burada bir belgeyi göstermek istiyorum. 1977 yılına ait ülkücü dergisinin kapağıdır. Başbuğumuz ‘ortöğretimde Kur’an dersi okutulmalı. Genel Başkanımız 21 mart 2012 tarihli toplantısında ‘ Samimiysen içtensen yüreğin varsa gel imam hatip liselerinin orta kısmını güçbirliği yaparak açalım. Biz buna hazırız’ diyor. Bu önergeyi biz verdiğimizde AKP oylarıyla reddettiler . Biz burada Kelime-i şahadet getirsek öyle inanıyorumki siz bunu da reddedeceksiniz”dedi. 1977 yılında söylenen söz MHP irdaesiyle gerçek oldu. Sayın Başbakan. Bizi çelişki içinde olmakla suçluyor. Sayın başbakan biz canı sıkıldıkça gömlek değiştiren her mevsim kabuk değişterenlerden değiliz. Dün ne diyorsak bugün de aynısını söyleyen inanmış bir kadroyuz. Siz Isparta’da Ankara’da Diyarbakırda’da aynı şeyi söyleriz Bizim dilimiz sürçmez gider Fransa’da aynısını söyleriz. Sizin gibi gömleğimizin önünde AB arksında ABD bayrağı yok. Bizim gömleğimizin önünde ay yıldızlı al bayrak arkasında üç hilalli bayrak vardır. Bizi kendinizle karıştırmayınız. Biz kutsal bir davanın neferleri olarak imtihanı canlarıyla vermiş kimseleriz.

Bu millet var olduğu müddetçe ülkücü ve milliyetçi hareketin ufkunu aydınlatmaya devam edecektir. Türkiye’nin gündemine getirilen büşükşehir yapılanmasına dikkat çektek istiyorum. 750 bin nüfus baz alınmak suretiyle bazı şehirlerin büyük şehir yapılacağı il sınırının aynı zamanda belediye sınırı olarak kabul edileceği şeklinde düzenlemelere gidileceği ortaya çıkıyor. AB ilerleme raporlarında Türkiye’nin yerel yönetimleres daha fazla yetki verilmesi dayatılıyor. Sayın Başbakanın “sırküpüm” dediği İmralı canisi le görüşmeye ben gönderdim dediği oslo’da PKK eş başkanlarıyla yapılan MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın orada söylediği sözler ve bu tespitleri biraraya getirdiğinizde asıl amacın ne olduğun anlarsınız. Sır küpürdiyordu Merkezi hükütemin bazı taşra birimleri kaldırılacak. Bu yetkileri önce valiliklare sonra yerel yönetimlere devredeceği’ diyor. Başbakan da iki yıl önce valileri halk seçse ne olur demişti. İşte bu model bunları biraraya getirdiğinde eyalet sistemenin altyapısının oluşturulmaya çalışıldığı yönündeki endişeyi taşıyoruz. Sayın Başbakan siz günlerce hazırlık yaptıktan binlerge güvenlik görverlisi ile konuşma yapmak için gittiğiniz Diyarbakır’da zar zor bir kürsü düzeninde konuşma yapıyorsunuz. Vali’yi siz atamışsınız, güvenlik güçleri sizin elinizde emniyet müdürünü siz atamışsınız. Siz bugün 32 plaka ile Şırnak’a gidebilir misiniz. Gidemezsiniz. Seyehat özgürlüğünüz yok.

Son dönemde ülkemizde AKP eli ile içi boşaltılan itibarzılaştırılan en önemli olgulardan biri adalet duygusudur. Adaletin olmadığı yerde zulum başlar. Bundan dolayı biz referandum sürecinde ne dediysek bugün haklı çıktığımız ortada. AKP kendi yargısını oluşturmak istiyor. Üstünlerin hukuku diyerek iş başına gelen AKP kendi hukukunu yerleştirmiştir. Habu’da Siliviri’de başka hukuk uygulanıyor. Deniz Feneri’nde başka. MHP’li belediyelerde farklı hukuk uygulanmaktadır. AKP’nin süslü laflarına militemizin bakmaması gerektiğini söylemiştik.

Uludere’de 35 vatandaşımız yanlışlıkla bombardımana tabi tutularak hayatlarını kaybetti. Elbette buna üzüldük. Ama ertesi gün Sayn Genel Başkanımızın yaptığı değerlendirmede ‘Devlet gereğini yapmıştır. Açıkça kaçakçılık yaptıkları ortada olanların tabi oldukları bu şey onların yaptıkları eylemlerin sonucudur. Çukurca’da çoban zannedilerek müdahale edilmeyen teröristlerin kaç vatan evladını toprağa düşürmesine sebep olduklarını hepimiz biliyoruz.

Kaçakçılığın PKK terör örgütünün en önemli geliri olarak değerlendirdiğimizde devlet gereğini yapmıştır. Birkez daha olsa bir kez daha yapacaktır.”dedi.

Isparta Belediyesi Kültür Sineması’nda gerçekleştirilen kongrede Divan başkanlığı’na MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz seçildi. 

Tek liste ile gidilen ve 592 delegenin 245’inin oyunu alan mevcut başkan İsa Yalçın, yeniden başkan seçildi.

MHP Isparta İl Yönetim Kurulu üyeliklerine de, Cengiz Kocabaş, Tevfik Erboğa, Adnan Soylu, Ahmet Esendemir, Ahmet Kutlu, Ali Avcı, Arif Aslan, Atilla Kurtul, Aygül Ceyhan, Behlül Börekçi, Derya Kasalak, Hasan Savaş Salman, Hüseyin Kara, Hüseyin Yıldırım, İsmail Özer Özgür, Kemal Yılmaz, Mehmet İlter, Mustafa Ertabak, Mustafa Gülfidan, Mustafa Yavuz Öz, Nail Bayram, Nesibe Katırcı, Ömer Berber, Ramazan Çolak, Sabri İkiz, Selahattin Kuru, Sezel Gençgönül, Teoman Bardak, Yaşar Akoğlu, Yavuz Aras, Yunus Sarışahin seçildi.

Disiplin Kurulu Asil Üyeler ise Mehmet Güven, Ali Osman Sönmez, Muharrem Bardak, Mehmet Kaya, Halil Evliya, Hüseyin Dikyar ve Adem Tüloğlu’ndan oluştu. Üst Kurul Delegeleri Asil Üyeleri ise İsa Yalçın Yusuf Ziya Günaydın, Ramazan Pala, Mustafa Zorlu, Bayar Yalçın, Abdullah Aykaç, Ali Demirtaş, Hüseyin Baykal, Mete Elcim, Nurettin Akgül’den oluşuyor.

ETİKETLER: , , , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.